Dcera – Kiera Cass

Autor: Kiera Cass
Rok vydání: 2016
Počet stran: 320
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Jana Montorio Doležalová

„V tichosti jsme zamířili zpátky k mojí komnatě. Jakmile jsme k ní došli, otočila jsem se na Kilea a on ztěžka polkl.
„Jsi nervózní?“ zašeptala jsem.
„Ne,“ usmál se, ale zároveň se ošíval. „Tak… dobrou noc.“

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!

Vracíme se opět zpátky na zámek, cca po osmnácti letech. Eadlyn je starší o sedm minut než její bratr, tudíž má být příští královnou. A rovnou horká novinka pro všechny obyvatele země – protože je to žena. Všechno se od toho odvíjí. Navíc, když byly zrušeny kasty a každý na zámku si myslel, že zmizí nepokoje, tak se mýlil.
Eadlyn se nejen musí utkat s lidmi své země a ukázat jim, že je vhodnou kandidátkou na trůn, ale také sama se sebou. Protože když mozek a srdce mimořádně spolupracují a nechtějí se zamilovat, o to složitější všechno je a taková selekce se může stát pro Eadlyn peklem.

„Zvláštní. Kdybych si skutečně musela vybrat, prakticky každý ze zbylých kandidátů byl možnost. A každý z nich mohl můj život snadno strhnout do nového směru. To se mi nelíbilo. O své cestě jsem si chtěla rozhodovat jen já. Možná právě obava z toho, že kdokoli by mi ji zkřížil, by mě zbavil kontroly, byla důvod, proč jsem se ohradila plotem.“

Příběh mě bavil. Pokud jste četli předchozí díly, tak je fajn sáhnout i po tomto, navíc autorka tento díl dokázala napsat víc poutavě. Dala do něj víc energie a života. Přijde mi, že je o něco málo lepší, než předchozí díly.
Hodně jsem v různých recenzích a názorech četla, že hlavní hrdinka je nepříjemná, všem lezla na nervy, nikdo ji neměl rád….
Já s tímto názorem nesouhlasím. Protože tahle princezna se chovala na svůj věk a postavení naprosto adekvátně a žádnou namyšlenou husu jsem v ní neobjevila. Chápala jsem, proč je taková, jaká je a navíc, pořád měla pocit, že musí něco zachraňovat, že vše na ni stojí – a už jen kvůli tomuto pocitu nemůže být fiflenou, která má všechno na salámu. 🙂

Kniha mě bavila, v příběhu je více důležitých postav, což taky prospívá, protože se soustředíme na více hrdinů a poznáváme různé charaktery postav. A když má někdo charakter na houby, tak jej jednoduše vyhodíme ze zámku – kéž by to tak fungovalo i v běžném, reálném životě. 🙂

Čtení bylo příjemné zpestření mého sobotního večera (a noci) a těším se na další díl, minimálně proto, že jsem hodně zvědavá, jak tohle všechno dopadne.

Četli jste?

Mějte krásnou neděli,
Daramegan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *