Katka, Ťapka a kamarádství v ohrožení – Anica Mrose Rissiová

Autor: Anica Mrose Rissiová
Ilustrace: Meg Parková
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 120

„Zatímco jsem o přestávce seděla v lavici, rozhodla jsem se: Do školy už nikdy nepůjdu. Zůstanu každý den doma, přečtu stohy knih a naučím svého psa mluvit – a Ťapka se stane mou jedinou nejlepší kamarádkou. Možná že kdybych slíbila, že si vezmu na starost víc domácích povinností, rodiče by mi dovolili ze školy odejít.“

Katka slaví s rodinou, nejlepší kamarádkou Julií a pejskem Ťapkou své narozeniny. Ale během oslavy se kámošky pohádají.
Následující dny ve škole se spolu vůbec nebaví, a Katka si dokonce najde novou kamarádku. Je přátelství mezi Katkou a Julií opravdu konec, nebo se dívky znovu usmíří?

Jak už jste zaregistrovali, delší dobu jedu v dětských knihách jak pro kluky, tak pro holky, protože moje malá princezna jednou taky bude potřebovat zásobu, tak jako ji má můj starší syn. 🙂 A tak tu teď pro Vás mám mini recenzi na knihu pro všechny holky, s názvem Katka,Ťapka a kamarádství v ohrožení.

Katka a Julie jsou nejlepší kamarádky. Je jim devět, do školy chodí spolu a doplňují si věty, tak dobře se znají. Katka slaví narozeniny a na oslavě nemůže chybět její nejlepší kamarádka ani její milovaný pejsek Ťapka. Jenže dojde k hádce. A to k veliké, která obě holčičky rozdělí a Katka má pocit, že je to konec světa.
Bojí se svěřit rodičům a celou tu tíhu si nese na svých ramenou. Ale všechno se změní, jakmile jsou vyřčena slova, která už nikdo nevezme zpátky, a jestli ta změna bude k lepšímu, nebo horšímu, to už se dozvíte v příběhu Katka, Ťapka a kamarádství v ohrožení.

„Tom se ke mně naklonil. „Hele, Katko,“ řekl, „že nevíš, co je hnědé a voní jako banány?“
„Co?“ zeptala jsem se nechápavě.
„Gorilí hovínko,“ odpověděl Tom a smál se vlastnímu vtipu.“

Knížka Katka, Ťapka a kamarádství v ohrožení je ideální pro čtenářky ve věku osmi, devíti let, kdy samy můžou zažívat to opravdové přátelství. První hádky, první nepochopení, první usmíření. Věřím, a vlastně i vím z vlastní zkušenosti, že právě tyto výměny názorů jsou pro děti v tom věku tím nejhorším na světě.

Písmo je většího fontu, děj rychle ubíhá a je doplněn krásnými ilustracemi, kde nevadí, že jsou černobílé. Hlavně, že tam jsou, protože dělají knížku záživnější a veselejší.
Katka, Ťapka a kamarádství v ohrožení má v sobě i kousek toho ponaučení, které bude malým čtenářkám hned jasné a možná si z toho něco vezmou i do svého života… 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Katka, Ťapka a kamarádství v ohrožení můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *