Křeček v utajení – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2019
Ilustrace: Michal Sušina
Počet stran: 72

„Tušil, co se kocour chystá udělat, protože se mlsně olizoval. To dělal pokaždé před jídlem. Chtěl mu jeho plán překazit. Jako fotbalový brankář uměl po míči skočit a pak s ním spadnout na zem. Teď ani nepotřeboval míč. Vyskočil a dopadl přesně mezi Drápka a Kamila. Musel kocoura zastavit, aby nedošlo k nejhoršímu.“

Křeček Kamil je frajer. Na něj si nikdo nepřijde. Dokonalý mistr převleků. Umí prvotřídně zmást nepřátelského kocoura Drápka. Jak to dělá? Tak to je opravdu překvapivé a dost legrační tajemství.
Přečtěte si zábavný a vtipně ilustrovaný příběh o tom, jak je důležité vybrat si toho správného domácího mazlíčka.

Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od roku 2004, kdy jí vyšly první pohádkové příběhy v časopise Sluníčko.
V roce 2005 začala publikovat knižně a dodnes je jednou z nejaktivnějších autorek píšících pro děti. Jen v nakladatelství Grada vydala téměř sedm desítek titulů, z nichž nejúspěšnější jsou zatím série Kouzelná třída a edice dětských detektivek DeTeKTiVoVé.
V její tvorbě mají převahu pohádky, ale věnuje se také poezii a výukovým textům. Původní profesí je Zuzana Pospíšilová dětská psycholožka. Snad odtud a také z role maminky dvou dcer pramení porozumění dětské fantazii a humoru, které se v jejím bohatém díle odráží.

Mohla bych říct, že paní Pospíšilová je pro mne zárukou hezkého, dětského příběhu, který bude bavit nejen mě, ale také všechny ostatní děti, které se k němu dostanou. Křeček v utajení je navíc správně napínavý příběh, ve kterém se pořád něco děje a věřím, že hlavně kluci si tohle povídání o Tomášovi a Kamilovi opravdu zamilují.

Tomáš žije se svou maminkou a tatínkem, společně mají kocoura Drápka, který ale tíhne k mamince a jen od ní se nechá pohladit. Jednoho dne, když si Tom hraje s autodráhou jej napadne, že by si přál zvířátko, které bude jen jeho a bude ho moct třeba vozit v autíčku na autodráze. Domluví se s rodiči, a hned druhý den s maminkou jdou do zverimexu pro křečka. Jenže kočka žere myši a křeček se jí bude podobat. Musí to vymyslet nějak jinak. Jenže jak? Až ve zverimexu na to Tomáš přijde a díky novému členu rodiny zažije velké dobrodružství – každý den už bude něčím zajímavý, díky Kamilovi.

Kniha není nijak obsáhlá, na několika stránkách zažijí čtenáři pár akcí, jako třeba snahu dostat Kamila do školy nebo na fotbalový trénink, A hlavně jak to udělat, aby na to rodiče nepřišli, protože oni přijdou vždy a na všechno. 🙂

„Mám nápad!“ vykřikl vzrušeně Martin, jakmile Tom Drápka odvedl z pokoje pryč. Pro jistotu ho zavřel na balkon. Tam měl další prolézačku s odpočívadlem a škrabadlem, podobnou jako v předsíni. Drápek nejdřív trochu prskal, ale pak si vyskočil na odpočívadlo. Když nemůže lovit, tak se aspoň pořádně prospí.“

Kniha Křeček v utajení je určena dětem od šesti let. Je to ideální čtení pro všechny kluky, a také holky, které se učí číst. Písmena jsou velká, ilustrací je poměrně dost, takže rozhodně nebudou mít pocit nehuštěného textu. Kapitoly jsou krátké a tím pádem taky ideální pro čtenáře – začátečníky.

Když už jsem zmínila ilustrace, tak ještě napíši, že autorem obrázků je Michal Sušina a na každém tahu tužky je vidět, že si malování opravdu užíval. Nejlepší je jeho „načechranýDrápek. To jeho naježení je opravdu velmi důvěryhodné. Ale i ostatní obrázky jsou vkusně s vtipem nakresleny tak, aby je pochopily i děti beze slov.

Křeček v utajení je další dětskou knížkou, která svým obsahem mnohé malé čtenáře uchvátí. Autorka umí psát poutavě a „dětsky“, aby dokázala zaujmout každé dítě, které otevře tuto knížku. Pokud máte doma začínajícího čtenáře, tak se po této knize podívejte. Věřím, že to bude velmi milým dárkem.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Křeček v utajení můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *