Modrá čarodějka – Alane Adamsová

Autor: Alane Adamsová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2024
Počet stran: 200

„Vylezla na okenní římsu, popadla jeden ze šlahounů připomínající provaz a pomalu se spouštěla z okna. Chodidly nahmatávala v popínavé listnaté rostlině místa, která ji sloužila jako stupínky. Neodvažovala se podívat dolů. Když byla země na dohled, už ji bolely ruce. Funěla námahou a posledních pár stop už seskočila a otřela si ruce.“

Abigail Tarkanová by se jednou chtěla stát nejmocnější čarodějkou ze všech. Chodí do Tarkanské čarodějnické akademie, ale kouzlení jí moc nejde – asi brzy propadne ze zázračných zaklínadel a efektivních elixírů. A navíc jí ztrpčuje život protivná spolužačka Endera. Jako by jí byl neúspěch souzen. Abigail ale ve skutečnosti není taková, jak působí na ostatní a jak se i sama cítí. Aniž by to tušila, je obdařena jedinečnou mocí, kterou zdědila po svých rodičích, které však nikdy nepoznala.
Tuto magickou sílu v sobě musí nejprve objevit. A také se musí naučit ji zkrotit. Zatímco každá čarodějka vládne zeleným čarohněm, ten její hoří jasně modře. A to něco znamená! Ale je potřeba to skrýt. Podaří se jí to, nebo ji modrý plamen zákonitě dostane dřív nebo později do potíží?
Zvládne malá čarodějka obejít nástrahy studia a své výjimečnosti? Dokáže si ochočit mocného okřídleného tvora, jenž každého roztrhá na kusy? A najde si nakonec i cestu k Endeře, kterou musí se svým kamarádem Hugem zachránit z temného podsvětí plného zákeřných pavouků? A jak je to vlastně u čarodějek s tím dobrem a zlem?
Pro fanoušky Percyho Jacksona a Harryho Pottera.

Modrá čarodějka je fantasy příběhem pro větší děti, které mají rády třeba Harryho Pottera nebo Morrigan Crowovou. Nebo Sophii ze Strážců ztracených měst. Ač je hlavní hrdinkou dívka, určitě si tento příběh můžou přečíst i kluci. Čtenáři se dočkají různých podlostí, lstí, nestvůr, ale i těch kladných věcí, jako třeba přátelství.

Abigail Tarkanová je dívkou, která má čarodějné schopnosti, jen se ji ještě úplně neprojevily. A navíc, přechází na novou akademii. A navíc je tam dívka, která byla kdysi její kamarádkou a teď ji dělá samé naschvály. A navíc, ona už umí kouzlit, takže Abigail trpí o to víc. A navíc, nemá žádnou kamarádku, ale tak moc by ji chtěla. A navíc….
Jednoho dne se seznámí (náhodou) s Hugem, klukem, který navštěvuje vedlejší akademii, není to žádný čaroděj, ale za to správný parťák, ke kterému Abigail poprvé ucítí to správné přátelské pouto. A jak už to tak bývá, jejich přátelství vyzkouší nejen jedna, ale spousta malých zkoušek, až tam oba zjistí, zda je to pevné a vydrží jim napořád… a to, co je nejdůležitější, Abigail o sobě zjistí informaci, která změní absolutně všechno! Modrá čarodějka není jen tak…

„Počkejte!“ zavolal a zatahal ještě silněji. Noha mu vyklouzla z boty a on spadl na zadek do bláta. Studená voda mu prosákla oblečením a pronikla až na kůži. A co hůř, když vzhlédl, námořník i ten zelený otrava nebyli v dohledu.
Skvělé. Takže ho tu nechali. Byl zklamaný a v očích ho pálily slzy.
Oběma rukama zkoušel vytáhnout botu z toho hnusu. S hlasitým plesknutím pololila a blátivá sprška mu potřísnila tvář a brýle. Strčil nohu do boty, ignoroval studené bláto, které mu čvachtalo mezi prsty, a sundal si brýle, aby si je vyčistil rukávem.
Před sebou uviděl rozmazanou postavu.“

Příběh Modrá čarodějka je pro čtenáře cca od 9 let, ale klidně po ní můžou sáhnout i starší. V ději je spousta zvratů, svět, který autorka stvořila je jednoduchý, nestvůr jako zlivočák nebo krysoň je dost a ač to nejsou názvy bůh ví jak na výši, svůj smysl plní na výbornou.
Musím uznat, že jde o napínavé čtení, které jsem si opravdu užila a moc se mi líbilo, jakým způsobem se příběh rozvíjí a vyvíjí. Jsem velmi zvědavá, jestli bude mít i druhý díl takový šmrc a nemůžu se už dočkat, až bude k mání a já se dostanu zpátky do světa modré čarodějky.

Když se podívám zpětně na mé únorové knížky, které jsem přečetla, musím říct, že Modrá čarodějka (ač je to kniha pro mladší čtenáře), byla tou nejlepší, která mi tento měsíc přistála v rukou. Takže kdo ještě váhá, věřte mi, že už nemáte důvod a můžete se v klidu začíst.

Hvězdné hodnocení: 5 z 5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Modrá čarodějka můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *