Žabí polibek – Garth Nix

Autor: Garth Nix
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2018
Počet stran: 352

„Malá loď mohla být tak kolem deseti metrů dlouhá a dva široká a plula ve vzduchu tak snadno, jako by spočívala na vodě. Byla přivázána k hromosvodu na střeše věže tenkým lanem, jež se třpytilo na slunci jako upředené zlato, což klidně mohlo být.“

Chudinka princezna Anya je nucena žít s novým manželem své ďábelské nevlastní matky, stejně ďábelským nevlastním otcem. Sužovaná politováníhodnou schopností zlomit kletby kouzleným polibkem. A přinucena utéct, když se její nevlastní otec rozhodne, že chce království jenom pro sebe.
Za pomoci loajálního mluvícího psa, chlapce uvězněného v těle žabáka a několika neuvěřitelně zlomyslných čarodějů se Anya vydává na výpravu, která pokud dopadne dobře, navždycky osvobodí její zemi – a naučí ji pár věcí o používání síly a o tom, že přátelé jsou to nejdůležitější na světě.

Garth Nix se narodil v sobotu 19. července 1963 v australském Melbourne. V dětství se jeho domovem stalo město Canberra. V letech 1984 až 1986 navštěvoval canberrskou univerzitu. Vystudoval zde profesionální psaní. Roku 1987 se přestěhoval do Sydney a dodnes tu poblíž Coogee Beach žije se svou ženou Anne a svými syny Thomasem a Edwardem.
Poté, co pracoval jako publicista, knižní redaktor nebo literární agent mnoha firem se v roce 2002 stává spisovatelem z povolání. Jeho knihy leží na pultech knihkupectví celého světa, jsou přeloženy do více jak 28 jazyků a ocitají se na výčtech bestsellerů časopisů jako jsou The New York Times, Publishers Weekly, The Bookseller, The Australian a The Sunday Times.
Mezi jeho díla patří populární knižní série Staré království, Klíče ke království či Sedmá věž.

Máte rádi kouzelné příběhy? Pohádky se statečnými princeznami? Tak si přečtěte knihu Žabí polibek. Najdete zde vše, co má krásný pohádkový příběh mít. 

Princezna Anya vyrůstá s nevlastními rodiči, ráda čte, povídá si se svými zvířecími kamarády a zajímá se o kouzla. Dobře ví, že jednoho dne bude muset se svou starší sestrou bojovat o své království, jen doufá, že to bude co nejpozději a ona se bude moct nadále věnovat svým zálibám. Její nevlastní otec, vévoda Rikardo, ale zatouží o veškerou moc dříve než Anya čeká, a tak se musí nečekaně vydat na dlouhou cestu, kde ji čeká spousta dobrodružství, aby zachránila království i svou zemi. Dokáže to mladá princezna díky své chytrosti, přátel a kouzel?

V tomto příběhu najdeme vše, co do pohádek patří. Krásný zámek, zlého krále, rozmazlenou i statečnou princeznu a její zvířecí kamarády, kteří ji na její strastiplné cestě za osvobozením své země pomáhají. Žabí polibek je plný kouzel a nadpřirozených věcí. Jak to celé dopadne, zda bude její cesta úspěšná a pohádka bude mít šťastný konec je předvídatelné, ale přesto Vás to neodradí od čtení. Najdete tam i napětí, které příběhu dodává zrnko dramatičnosti.

„Sluníčko stálo ještě k tomu všemu vysoko na obloze, takže bylo horko, a košík s žábou se pronesl. Všechny tyhle věci Anyu dopalovaly a rozčilovaly, proto když došli k lesu, téměř skočila do chladného stínu pod stromy, aniž by se rozhlédla. Naštěstí ji zdravý rozum zastavil, a tak se rozmyslela, než pokračovala v cestě.“

Žabí polibek se čte dobře, je to plynulý příběh, ve kterém se mladé slečny, pro které je tato kniha napsána, budou dobře orientovat a neztratí se. Kapitoly na sebe hezky navazují, a i když knihu odloží, protože bude čas na úkoly nebo domácí práce, tak při návratu se lehce vrátí do děje a znovu se ponoří do pohádky.

Knihu doporučuji všem mladým slečnám, které rády koukají na pohádky a mají rády princezny. Také maminkám, které mají doma takové malé princezny a chtějí jim koupit hezkou knížku.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Žabí polibek můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *