Živé knihy – Come-to-life (O červené karkulce, O třech prasátkách) – 3D

Ahoj přátelé,

dnes tu mám pro vás netradiční recenzi v podobě dvou dětských knih, O červené karkulce a O třech prasátkách v 3D. Jedná se o knihy ze série živých knih – Come-to-life.

Chtěla jsem článek o nich stihnout před vánočními svátky, protože by to bylo ideální období koupit je jako dárek, jenže můj syn si je tak oblíbil, že si je automaticky zařadil do své knihovny a já si na ně vzpomněla až teď.

O co přesně jde?
Jsou to dvě knihy, s klasickou českou pohádkou, vyprávěny tak, jak je znáte vy od svých rodičů, ve tvrdých deskách – materiál jako leporelo.
Můžete je svým dětem číst, obrázky jsou krásné, barevné a pochopitelné, a pokud se pustíte do předčítání, zabere vám to vždy 10 minut před spaním a je hotovo.
A čím jsou zajímavé? Právě svým zpracováním – 3D.

Na zadním přebalu knihy najdete informace o tom, jakou aplikaci si stáhnout, aby se z klasické knihy stalo něco více. Děti si můžou s hlavními hrdiny hrát, hledat podle jejich přání předměty na dané stránce, vybarvovat obrázek, na konci příběhu si zahrát na různé hudební nástroje.
Musím říct, že u nás doma se tyto knihy staly velmi populární, oblíbené, syn je tahá snad opravdu všude (jo, i s tabletem :-)) a každý, kdo k nám přijde, je poučen, jakou aplikaci zapnout a co všechno se dá dělat.

Ukázka O červené Karkulce

Přídávám zde nejen pár fotek, ale také dvě videa, které vám přiblíží, o čem jsem výše mluvila.
Musím konstatovat, že knihy jsou ideální pro děti od tří let, pro předčítání a ohlížení obrázků klidně i dříve.
Samozřejmě, pokud patříte mezi ty rodiče, kteří jsou zarytými odpůrci tabletů a mobilů v dětských ručičkách, nebudete tomuto fandit, ale já to velmi přivítala. Syn díky prasátkům pozná květináč. 🙂

Ukázka O třech prasátkách

Hlavní hrdinové ve videích mluví česky, úkoly v obou knihách jsou stejné, pouze se mění postavičky a prostředí, dle pohádky.
Vše je namluveno srozumitelně, jediný problém, který v tom vidím, tak je to, že když držím tablet já pod správným úhlem nad knížkou, ožije celá stránka. Pokud si tablet drží syn, a vyhne se správnému úhlu, video dál funguje, ovšem obrázek se zmenší do malého čtverečku. Ale ani to mu nezabrání v tom, aby si tyto dvě knihy pořádně užil. 🙂

Pokud chcete něco netradičního pro své děti, jestli chcete, aby si užili tradiční pohádky v netradičním provedení, rozhodně se podívejte po těchto knihách. Věřím, že udělají radost kdykoliv.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fortuna Libri, kde si knihy O červené karkulce a O třech prasátkách můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *