Aiden – Melanie Moreland

Autor: Melanie Moreland
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 312

„Naše těla se k sobě tiskla tak pevně, až jsme se stali propletencem rukou a nohou a nedokázal jsem poznat, kde končí ona a kde začínám já.     
Několik okamžiků, kdy jsem nad ničím nepřemýšlel, mi to docela vyhovovalo. Ale potom se mi jako obvykle do mozku vplížila realita – a s ní pochybnosti – a věděl jsem, že musím jít.     
Tentokrát bylo těžší se od ní oddělit. Nějak jsem se zvedl na nohy a podal ji ruku. „Dej si sprchu a já objednám ty tacos.“

Tři mladí muži se seznámí na univerzitě, kde také začne jejich celoživotní přátelství.
Minulost diktuje to, jací ti muži jsou, současnost však formuje jejich budoucnost.
Co se stane, když se každý z těchto mužů setká s tou jedinou osobu, která je mu předurčena? Dokážou se svými city bojovat a odejít? Nebo jeden po druhém podlehnou a poznají sladkou bolest lásky?
Aiden, jehož pronásledují vzpomínky na minulost, hraje roli bezstarostného kamaráda. Díky tomu, že nemá nikdy daleko k rozpustilému úsměvu nebo vtipu, dokáže dobře skrývat vlastní bolest.
Impozantní postavu používá jako štít a svou minulost skrývá pod robustním zevnějškem.
Až na to, že jedna žena tuto fasádu prohlédne.
I když jej svádí tělem, svýma zelenýma očima toho vidí až příliš.
I když po ní jeho srdce touží.
Cami je rozhodnuta mu ukázat, že je hoden toho, aby byl milován.
Aiden ji od sebe sice na každém kroku odhání, přesto však zjistí, že si ji od těla udržet nedokáže.
Kdo tuto bitvu lásky vyhraje?

Druhý díl série Vested Interest od Melanie Moreland je stejně lákavý jako první. Opět se nám představí příběh plný lásky a porozumění. Tajemná a zraňující minulost, která ovlivní pohled na budoucí svět. Ale každý kostlivec ve skříni je jednou poražen a i Aiden najde svou spasitelku.

Aiden je další ze tří kamarádů, které pojí škaredé dětství. Potkali se na univerzitě a stali se z nich nerozluční kamarádi, rodina, která jim v životě chyběla. Jeden pro druhého jsou si bratrem, navzájem si důvěřují a podporují se.
Když Bentley potkal Emmy a zamiloval se, tak mu to Aiden a Maddox z celého srdce přáli, zároveň mu ale oba záviděli, že tohle nikdy nebudou mít. Aiden díky svému dětství a dospívání ví, že si lásku nezaslouží, že mu celý dosavadní život jen ubližovala, a tak si drží lidi co nejdále od těla.
Když ale potká Cami, nejlepší kamarádku Emmy, tak jeho mysl i tělo začíná sem tam toužit i po jiném světě, než ve kterém doteď žil, ale on se vždy vrátí nohama na zem a je si jistý, že si to nezaslouží a opět se stáhne do své ulity.
Vyleze z ní a postaví se svému strachu, podá mu Cami nezištnou ruku plnou lásky nebo je to jen hra jeho mysli?

Cami známe taky už z prvního dílu. Je to nejlepší kamarádka Emmy. Studují spolu na univerzitě, každá jiný obor. Mají spoustu společného, hlavně škaredé dětství. Protloukají se životem bez podpory rodičů a na živobytí a studium si musí vydělat. Cami má sice ještě starší sestru Dee, která ji vychovala a finančně zabezpečila než začala vydělávat sama a mohla ji pomáhat s náklady, ale i tak je to těžké a složité. Když poprvé spatřila Aidena, uhranul ji. Vysoký a drsný muž, s širokými rameny a velkými svaly, tetováním a pohledem zabijáka.
Věděla, že něco skrývá, že za touhle slupkou drsňáka se skrývá nějaké trauma. I když se spolu vídali jako kamarádi s výhodami a čas, který spolu trávili se líbil oběma, tak ji Aiden stále ujišťoval, že ji nikdy více dát nemůže. Cami si myslela, že ji to stačí, že se s tím vyrovná, ale které ženě by tohle stačilo, když se do toho zapojí srdce a emoce. Jak dlouho člověk může vydržet takovéto odmítání a drsná slova, než ho to odradí úplně a dá se jiným směrem?

„Ta přirozená náklonost i její doteky mi chyběly. Kromě občasného objetí s poplácáním po zádech od Bentleyho nebo Maddoxe nebo takových těch mateřských objetí, která rozdávala Sandy, se mě nikdo nikdy nedotkl. Neměl jsem to rád, ale když došlo na Cami, všechna tato pravidla vyletěla oknem. Její doteky byly jiné.  Nevěděl jsem proč nebo jak, prostě to tak bylo.“

Aiden je mnohem tvrdší, více zraněný a poznamenaný než Bentley, takže jeho chování je pro Cami mnohem bolestnější, protože ji dokáže někdy až surově zapřít a odkopnout. Někdy jsem měla chuť mu vrazit, aby se konečně vzpamatoval. Jak jsem očekávala po prvním díle, druhý díl Aiden mě nezklamal a splnil má očekávání., takže se opět těším na třetí díl.

Styl psaní Melaie Moreland je návykový. Tato série je psaná se vším všudy. Umí vás vtáhnout do nového příběhu, ale přitom nezapomíná poukazovat na první pár, se kterým jsme se už seznámili, a který je součástí rodiny kluků z BAM. A navíc vám jemně odkryje život třetího hrdiny, protože je součástí přítomného života a je nedílnou součástí celéhovyprávění.

V doporučení se budu opakovat. Je to oddechové čtení, Bentleyho jsem doporučovala na deštivém jaře, Aidena doporučím k deštivému podzimu. Pokud ale chcete s touto sérii začít, tak od prvního dílu. Je to tak propojené, že by vám uniklo spoustu detailů, které by vám neumožnily ten správný pocit ze čtení.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Aiden můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *