Americký král – Sierra Simone

Autor: Sierra Simone
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 496

„Kousne se do rtu a v jejích očích, stříbřitých jako měsíční moře, se objeví nejistota. Bojí se, že bude neohrabaná, že budu v duchu její výkon kritizovat, že mě nedokáže potěšit. Chápu to – ovládat je mnohem složitější než být ovládaný. Dominant musí nejen plánovat, ale vyhodnocovat, číst, co v dané chvíli jeho submisiv potřebuje, musí se umět přizpůsobit a adaptovat a neustále hlídat, jak si jeho submisiv vede v bolesti i rozkoši. Je to těžké břímě – často přinášející radost i potěšení – avšak tak jako tak těžké. A teď ji žádám, aby si semnou bez varování, bez přípravy a uprostřed scény trvající celý den vyměnila role.“

Říká se, že každý tragický hrdina má jeden osudový nedostatek, tajný hřích, drobný steh vetkaný do své budoucnosti už od samotného narození. A já nejsem výjimkou. Mé hříchy už nejsou tajemstvím. Mé nedostatky už nemůžou být osudovější. A nikdy jsem nebyl tak blízko tragédii jako teď.
Jsem muž, který miluje, muž, jehož láska si žádá mnohé. Jsem král. Král, který byl tak bláhový, že své království vybudoval na troskách minulosti. Jsem manžel a milenec, voják, otec a prezident.
A vše překonám.
Ať žije král.

Americký král je závěrečný díl série, kterou vám posledních pár dní představuji. Naposledy se ponoříme do stylu života, který je pro většinu z nás jen pouhé sci-fi. Přitom dominance a submisivita je všude kolem nás.
Tajemný příběh Ashe je plný bolesti a zvráceností, ale i lásky a štěstí. V tomto díle nejen že zjistíme celou minulost krále, ale zjistíme pohledy všech tří na přítomnost.

Maxen Ashley Colchester, jak už víme, je bývalý voják, národní hrdina a americký prezident. Také je to člověk, který má jedno velké tajemství. Pokud jste došli až jsem, tak víte, že je to jeho bisexualita. Že miluje svého nejlepšího přítele Embryho a svou ženu Greer.
Ale to není vše, a jak už také víme, někteří kolem něj to vědí a tají, aby mu nezničili budoucnost a jeho kariéru. Když se ovšem ta tajemství dozví, a to z úst svého milence a on tím vlastně obhajuje své odmítnutí manželství, veřejný vztah a odstoupení z funkce viceprezidenta, má pocit, že všechno čemu věřil je pryč.

Najednou se ocitne ve válce o Bílý dům se svým nejlepším přítelem. Jak to ale chodí, tajemství není nikdy dost, takže se objeví ještě jedno, které skrývá Merlin. Muž, který se objevil z ničeho nic a zůstal až do konce něco jako průvodce životem.
Muž, o kterém už na začátku bylo řečeno, že je čaroděj a kdo by s takovým jménem to mohl popřít. Bohužel toto tajemství bude pro Ashův šťastný život osudné. Dovede ho na křižovatku a on si bude muset vybrat mezi svým štěstím a štěstím své královny a prince.

Americký král nám dovolí nahlédnout i do mysli Greer. Zjistíme, jak se pere se všemi tajemstvími, které vychází na světlo. S tím, že se musí rozloučit s Embrym, kterého vydíráním pohltila Abilene, její sestřenice, která ji nenávidí. S touto nenávistí, protože to byla její nejlepší kamarádka. Je silnější a silnější a protože ví, jak se v tomto světě chovat a pohybovat, i ona má své kontakty, které hodlá využít proti Abilene, aby osvobodila Embryho a vrátila si oba své muže do postele.

A nakonec naposledy Embry Moore, nový kandidát na prezidenta. Hodlá porazit svého krále, protože nevěří, že dokáže zajistit Greer bezpečí. Jak dopadne souboj klidného a rozvážného krále a bouřlivého a rozmazleného prince? Dokáže se osvobodit z nezdravého vztahu a najde klid a štěstí? 

„Možná proto tolik lidí podobným hrátkám nerozumí. Protože oba máme pravdu. Je to skutečné i přetvářka, bereme to vážně a zároveň si hříšně hrajeme. Je to vyjádření nás samých i propracovaná hra. Je to obojí a zapomenout na cokoli z toho znamená zapomenout samotnou podstatu těchto hrátek, což je být záměrně, zranitelně a spokojeně… člověkem.       
Nic víc, to je jádro všeho. Být člověkem.“

Všechno toto se dozvíte v knize Americký král. Samozřejmě nás opět nemine spousta, ale spousta sexu, jeho podrobný popis a navíc spousta a spousta podrobných popisů pocitů, emocí a názorů.
V tomto díle jsem se vrátila k prvnímu. Hodně sexu a málo příběhu, dá se říct, že skoro celý příběh přítomnosti se odehraje v poslední části knihy.
Většinou čtete o tom, jak se Ash cítí a co si myslí a zda byli jeho činy správné. Někdy to bylo až skoro fňukání a tím u mě jako postava hodně klesl. Z tvrdého a bojovného vojáka se stávalo ubrečené dítě.

Příběh je rozdělen do třech hlavních částí, které se dělí na kapitoly, kde se střídá minulost a přítomnost a kdo to vypráví. Celá série Nový kamelot byla příběhem o muži, který miloval dva lidi a snažil se najít způsob, jak je mít oba najednou a nikomu tím neublížit. Bohužel každá mince má dvě strany, takže pokud člověk cítí radost, musí cítit i smutek, pokud prožívá štěstí, musí přijít i těžké chvíle. Americký král vám tyto protipóly přináší s dávkou vzrušení, sexuality a tajemna.

A jsme u konce. Poslední doporučení, aby jste se stali součástí příběhu Ashe, Greer a Embryho. Musím uznat, že to byla velká jízda. Někdy náročná, někdy trochu drhla, ale pokud je vaším gustem kniha plná sexuálních hrátek a nezáleží vám na pohlaví účastníků, užijete si i erotické jiskření, touhu, vášeň a napětí. 

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Americký král můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *