Aplikace lásky – Tash Skilton

Autor: Tash Skilton
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2020
Počet stran: 376

„Ze zdánlivě nekonečné záplavy sběratelských předmětů na eBayi (hračky, hry a akční figurky s její podobou) vlastnila jen ten zásobník na bonbony, protože symbolizoval její současnou profesi editorky scénářů: „Jsem placená za to, že si jenom takhle odklopím hlavu a na povel vysypu sarkasmus nebo roztomilý vtípek, který bude deestkrát lepší než to, co napsali původně.“ Občas svou živnost nazývala „slovní ordinací“.

Miles a Zoe mají neobyčejnou práci – živí se jako ghostwriteři na seznamovacích aplikacích. Klienti jim platí za to, že pro ně založí jejich vlastní neodolatelný profil, projdou řadu možných kandidátů a začnou si psát s tím, koho vytipují coby ideální protějšek. Jakmile se prolomí ledy a přeskočí první jiskra, nechávají zbytek na svých klientech.
Jenže, co když se ghostwriter zamiluje do ženy, kterou vybral pro svého klienta? A co když za jejím profilem také stojí někdo jiný?
Ve skutečnosti se možná nemůžou vystát, ale v online světě to mezi nimi jiskří. Přijdou Miles a Zoe na to, že mají společného víc než každodenní hádky o poslední koláč a místo v oblíbené kavárně?

Knihu Aplikace lásky jsem v těchto dnech otevřela jen z jednoho prostého důvodu. Potřebovala jsem se odreagovat. Potřebovala jsem vypnout, nečíst horory, nečíst thrillery, ani žádná hluboká literární díla, chtěla jsem něco, u čeho se budu smát, u čeho nebudu přemýšlet. A protože by tato kniha měla být romantická komedie, tak jsem věřila, že se ji to povede.

A taky že povedlo! Dámy, budu se obracet na vás, protože tohle je prostě holčičí čtení, jestli chcete něco milého, ztřeštěného a hlavně vtipného, Aplikace lásky je to pravé.
Hlavní hrdinové příběhu jsou dva. Zoey a Miles. Oba pracují jako ghostwriteři, akorát každý v jiné společnosti.
Že nevíte, co je to ghostwriter? Já to taky nevěděla a teď už to vím. Je to člověk, který za vás píše. Tady konkrétně na seznamkách, hledá potenciální správné partnery, navazuje s nimi kontakt – to všechno za vás a potom jenom domluví schůzku, na kterou vás ovšem připraví, abyste věděli, co říkat.
Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že chci svého ghostwritera a nejlépe takového, aby byl sexy a dalo se na něj dívat. Já bych si normálně s klidným svědomím kvůli něj založila i ten profil na seznamce. 🙂

A teď se vrátím zpátky k postavám. Zoey a Miles – myslím, že nebudu muset nic víc doplňova, nejen, že anotace říká téměř vše a nedává moc prostoru k tomu, aby se čtenář cítil překvapen, co mezi nimi postupně vzniká, ale ze začátku se tomu budete divit, protože jejich kočkování, jejich navážení se do sebe a hádky, jsou třešničkou na dortu. Jejich dialogy, protivné a pichlavé, jejich nesnášenlivost, je tak očividná, že si opravdu budete říkat „co se škádlivá, rádo se mívá“, ovšem autorky to napsaly skvěle, vtipně, bláznivě a čtivě.

„A jenže než jsem mu stihl vysvětlit proč, ti dva už změnili téma a bavili se o plynech. Střevních plynech. No, taky jeden způsob, jak v rozhovoru obrátit list, že.
A očividně to byl způsob správný, protože uplynulo sotva pár vteřin a najednou se šmajchlovali, uprostřed restaurace a mně rovnou do ucha. V jednu chvíli jsem si musel sundat sluchátka, protože jsem měl dojem, že poslouchám nějaký porno podcast.“

Ale to není všechno. Nejen, že oba hlavní hrdinové vám budou na sto procent sympatičtí, autorky do příběhu Aplikace lásky dodaly velkou dávku humoru, takže vám garantuji na 99 % (jedno procento si nechávám – co kdyby…), že se budete po celou dobu čtení smát nebo usmívat.
A obrovskou výhodou této knihy je fakt, že je velice čtivá.
Klasický text je doplněn třeba tučným písmem nebo kurzívou, kdy tyto změny představují emailovou konverzaci nebo smsky. Takže další zpestření vaší četby! 🙂

A vybalím na vás ještě jednu krásu, kterou příběh v sobě má. A tím je popis New Yorku. Jak se tam všechno odehrává, jak se Zoey snaží sžít s městem, až po návštěvy restaurací, barů, kaváren nebo Milesovo běhání v parcích (o kterých já můžu pro svůj běh jenom snít) je jen dalším dílkem puzzle k tomu, abyste něco chtěli. Takže čekejte od této knihy dvě věci. Vlastně tři. Budete chtít svého ghostwritera, budete chtít profil na seznamce a budete chtít jet do New Yorku. 🙂

Jsem ráda, že Aplikace lásky dostála tomu, co si předsevzala. Že jde o romantickou komedii, která vás pobaví, vytvoří úsměv na rtech a u čtení si odpočinete.
Je to sice příběh, který je předvídatelný, do čtení už jdete s tím, jak to všechno dopadne, neobsahuje žádné hluboké myšlenky ani filozofické témata, ovšem přesto se vám bude líbit, protože je to něco velmi milého, radostného a úsměvného.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Aplikace lásky můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *