Atlas duchů a příšer – Federica Magrin

Autor: Federica Magrin
Ilustrace: Laura Brenlla
Nakladatelství: Knihy Dobrovský/edice Omega
Rok vydání: 2019
Počet stran: 96

„Sarah Ellen Robertsová byla v minulém životě čarodějka. Proto je její duch ještě děsivější. Je pohřbena v Piscu. Legenda však praví, že bloudí městem a baží po pomstě. Hrůza, že?!“

Budete potřebovat veškerou svou odvahu a nejspíš i špetku šílenství, abyste mohli bojovat s pomstychtivými duchy, nepokojný­mi přízraky a těmi nejhrozivějšími netvory.
Na konci tohoto neuvěřitelného dobrodružství však budete moci hrdě prohlásit, že jste se utkali s každou nestvůrou na světě a stali se tak profesionálními lovci příšer!
Tak praví Van Helsing, nejobávanější lovec příšer, duchů a upírů!

Federica Magrin se narodila ve městě Varese v roce 1978. Přes deset let pracuje ve vydavatelství. Začínala jako redaktorka Edizioni De Agostini a nyní je na volné noze. Věnuje se převážně knihám pro děti, ale píše také vzdělávací texty a příběhy a překládá romány. Pro vydavatelství White Star Kids napsala knihu City Atlas.

Laura Brenlla se začala učit kreslit v 16 letech, ale s tužkou v ruce již vyrůstala. Získala stipendium ke studiu umění na univerzitě v Madridu. Po jeho absolvování se ve dvouletém kurzu specializovala na komiksy. Později byla vybrána na školení v prestižním animačním studiu SPA pod dohledem Fernanda Mora. Ve studiu SPA si plně rozvinula své výtvarné dovednosti. Kresba je její vášní od okamžiku, kdy poprvé do ruky vzala tužku.

Hned na úvod, když knihu Altas duchů a příšer otevřete, dostane se vám rady, jak tuto publikaci číst. Ale vůbec se tím nemusíte řídit. Důležité je vědět, že všichni duchové a příšery jsou rozděleni podle světových kontinentů, kde byl zaznamenán jejich výskyt. Nejdříve se před vámi objeví mapa světadílu, poté na dalších stránkách máte shrnutí, co všechno tyto příšery nebo duchové umí, jak se jim bránit, kde se objevují…

Pokud se v knize zmiňuje Van Helsing o někom, kdo je „přeslavný“, věnuje tomuto stvoření celou dvoustranu a tím pádem dostane čtenář absolutně všechny možné, ale i nemožné informace, které jsou známy.
Ještě tedy napíšu, že Van Helsing je postavou, která bude provázet čtenáře světem příšer a duchů, bude udělovat cenné rady, kde se všechny tyto bytostí objevují a co si s nimi počít, když se jim připleteme do cesty.

„Mé jméno je Van Helsing. A svou práci dělám tak dobře, že o mě dokonce natočili film. Ale vraťme se k této knize a jejímu obsahu. Pokud jste se pro ni rozhodli, zřejmě vás láká DĚSIVÝ SVĚT PŘÍŠER a DUCHŮ. Takže rada na začátek. Neposlouchejte jiné takzvané odborníky, které se ohánějí nejrůznějšími vymoženostmi a silnými zbraněmi. Narazíte-li na příšeru, není důležitá technologie, ale inteligence.“

Atlas duchů a příšer upoutá pozornost čtenářů už na první pohled. Jedná se totiž o publikaci, která je opravdu veliká a tudíž nepřehlédnutelná. Už při zběžném prolistování zjistíte, že je nejen vytištěna na tvrdším, kvalitnějším papíře, ale obsahuje opravdu hodně krásných, barevných ilustrací, které můžou v dětských očích vypadat fakt děsivě.

Když to shrnu, tak tato kniha je naprosto skvělá, a to i pro mne, i když nejsem dětský čtenář. I přesto, že všechny popisy strašidel, příšer a duchů jsou napsány jednoduše, neměla jsem se problém začíst a mám pocit, že bych si v této knize mohla listovat pořád.
Pokud máte doma malé děti, nebo vy sami, se vyžíváte v poznávání různých duchů a příšer, určitě se podívejte po této publikaci. Věřím, že se bude líbit. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji Knihy Dobrovský, kde si Atlas duchů a příšer můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *