Bennett Mafia: Zakázaná láska – Tijan

Autor: Tijan
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 480

„Síť nebyla schopna Brooke najít a tvůj přítel nemá ani ponětí, kde by mohla být. Blafoval, aby tě dostal zpátky. Sledovali jsme jeho telefon a osoba, kterou jsme našli, neměla s Brooke nic společného. Já jsem teď v situaci, kdy jsem využil skoro všechny možnosti. Navíc jsem naprosto přesvědčený o tom, že víš, kde je. Donucovací prostředky, které normálně používám, teď použít nemůžu, takže…“

Když Riley studovala na soukromé internátní škole, její spolubydlící byla Brooke Bennettová – dívka, které se každý tak trochu bál. Ve chvíli, kdy Riley zjistí, že Brooke patří do mafiánské rodiny Bennettových a její nejstarší bratr je zabit, poprvé skutečně ochutná, jak nebezpečný je svět její nové kamarádky. O čtrnáct let později si Riley při sledování televize všimne, že je Brooke pohřešovaná, a ještě ten den je unesena Kaiem Bennettem, starším bratrem Brooke a hlavou rodiny.
Kai tuší, že by mohla vědět, kde se jeho sestra nachází, ale čím déle je Riley vězněna, tím víc roste jejich vzájemná přitažlivost. Jakmile se ji společně vydají hledat, začíná být zřejmé, že Brooke není tak docela pohřešovaná a má své vlastní důvody, proč Riley znovu zatáhla do svého života. Kai a Riley mezitím společně pracují na odstranění jeho nepřátel a potlačí svých vnitřních démonů.

Drazí čtenáři, asi vás nejdříve budu varovat, protože tato recenze bude hodně nadšená. Už dlouho, fakt dlouho jsem nenatrefila na toho správného bad boye, který by mi vyrazil dech – stále byl na prvním místě Bishop od Amo Jones, ale v tuto chvíli je sesazen a to mužem jménem Kai Bennett. V závislosti na tom, že od prvních stránek jsem byla „zamilovaná“ nejen do knižního hrdiny, ale i do příběhu jako takového, tak věřte, že těch superlativů bude v článku na knihu Bennett Mafia: Zakázaná láska více než dost. 🙂

V tomto příběhu je vícero hlavních hrdinů, ale všichni vám budou nějakým způsobem imponovat. Autorka uměla do každé postavy dát něco, čím je pro čtenáře atraktivní.
Riley, dcera mocného muže, se kterým neměla lehký život a tak od něj utekla a změnila svou identitu.
Brooke, Kai, Jonah, Tanner, Cord Bennettovi. Sourozenci, dcera a synové vysoko postaveného mafiána. Ani jejich životy nejsou procházkou v růžové zahradě.
Riley a Brooke se potkají jako mladé holky v internátní škole a vznikne tak velmi silné přátelství, které je ovšem přetrháno právě Bennettovými.
O několik let později se však Riley dostane do křížku s Kaiem, který hledá Brooke všude možně a má za to, že Riley ví, kde se jeho sestra nachází.
Neváhá použít všechny možné donucovací prostředky k tomu, aby Riley donutil mluvit. Jenže to neměl ani tušení, že Riley donutí i Kaie k něčemu, o čem nepředpokládal, že by bylo vůbec možné.

Bennett Mafia: Zakázaná láska je stand-alone kniha, za což jsem velmi vděčná. Nemusím čekat na žádné pokračování, vše je uzavřeno ke spokojenosti všech – více méně a užila jsem si příběh, který mne neskutečně bavil.
Kai byl pro mne dokonalých chlapem – chladnokrevným, přemýšlivým, inteligentním, sexy bad boyem, který se ničeho nebál.
Riley mi byla od začátku sympatická, ať už ve chvílích, kdy pracovala pro Síť, tak v okamžicích, kdy se setkávala s Bennettovými a jak k nim přistupovala.

„Moje nohy zrychlovaly a já se cítila čím dál jistější. Čím jsem se dostala dál, tím jsem byla klidnější, až to konečně všechno znovu zapadlo na své místo.
Mým úkolem bylo dostat se na svobodu.“

Ono bude asi každé čtenářce, která se do čtení pustí, jasné, jak se celá situace kolem Riley a Kaie nakonec vyvine, ale i přesto se nebudete ani na chvilku nudit, protože ta cesta za tím koncem je rozhodně vzrušující a napínavá.
Samozřejmě zde nechybí ani sex. Což já moc nemusím, no. Jenže. Bennett Mafia: Zakázaná láska není dějově postaven na erotice, ale na všem ostatním okolo, jak funguje mafiánská rodina, co je to Síť, jak se zbavit Rady a mnoho dalšího, takže těch erotických scén je zde opravdu málo a jsou spíše zpestřením a jistým odlehčením už tak vypjatých situací. Musím se přiznat, že jsem nepřeskakovala odstavce a přečetla slovo od slova – takže si můžete být jistí, že to není nic „strašného“. 🙂

Pokud se do čtení knihy Bennett Mafia: Zakázaná láska pustíte, počítejte s tím, že v příběhu najdete vše, co se od tohoto žánru očekává a několik věcí navíc. Autorka namixovala správnou dávku všech emocí, které v románu nesmí chybět, přidala do toho trochu akční děj, nějakou tu krev a vznikl z toho celek, ze kterého jsem si sedla na zadek.
Bylo to skvělé čtení, které jsem doslova hltala, po dlouhé době mi tento žánr sedl tak, že jsem nemohla přestat číst, dokud jsem nedočetla. Tudíž za mě jedno velké a rozhodné ano. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Bennett Mafia: Zakázaná láska můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *