Bentley – Melanie Moreland

Autor: Melanie Moreland
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 312

„Poslední vztah jsem měl před třemi lety. Skončilo to špatně. Od té doby jsem sice na několika schůzkách byl, ty se však moc dobře nevyvedly. Byl jsem nudný, dělal jsem si všechno po svém a občas jsem dostal nervy. Nebyla to ta nejlepší kombinace, a jak mi řekla jedna z žen, můj nedostatek osobnosti nedokázalo vynahradit žádné množství peněz.“

Tři mladí muži se seznámí na univerzitě, kde také začne jejich celoživotní přátelství.
Minulost diktuje to, jací muži to jsou, současnost však formuje jejich budoucnost.
Co se stane, když se každý z těchto mužů setká s tou jedinou osobu, která je mu předurčena? Dokážou se svými city bojovat a odejít? Nebo jeden po druhém podlehnou a poznají sladkou bolest lásky?
Vůdce skupiny Bentley je upjatý, formální a chladný. Nesmlouvavý a dávno usedlý, jeho cesty se vždy ubírají stejným směrem. Až do dne, když narazí na „ni“.
Na Emmy.
Ta mu do života vnáší spontánnost a světlo. Svět, v němž žije, je od toho jeho naprosto odlišný, tu přitažlivost však nedokáže ovládnout. Stejně tak nedokáže vysvětlit to, jak se díky ní cítí.
Šťastně.
Ochranářsky.
Milovaně.

Bentley je klasický příběh o lásce okořeněný tajemnem, napětím a sexem. On si ji získá svým chováním jako z 18. století a krásným úsměvem a ona vynikajícími koláčky a přímočarostí. Dva odlišní lidé, žijící v odlišných světech, které pojí neviditelné pouto a temná minulost.

Bentley celým jménem Winston Bentley Ridge III. je formální, upjatý a nudný milionář. Jako každý hrdina v románech je krásný a sexy a přesto se od ostatních odlišuje a je to velmi osvěžující. Nemá každý večer jinou ženu, jeho náplní volného času není alkohol a ženy, ale přesto má dost zkušeností, aby byla žena velmi spokojená.
Pokud nepracuje, tak je sám jako kůl v plotě, což si začne uvědomovat, když mu do života vstoupí světlo a rozjasní jeho šedý a nudný život. Také se najednou začne usmívat a cítit emoce, které nikdy necítil.
Jeho dva kamarádi ze školy, se kterými vlastní společnost, jež založil, žijí podobné životy jako on. Každý má své temné tajemství, které utvořilo jejich povahy, ale ta správná žena umí vykřesat oheň z ničeho a prolomit i ty nejtlustší zdi. Pro Benta je tím světlem a správnou ženou Emmy, kromě příběhu, který s ní začne prožívat a moc se mu zamlouvá, protože díky ní se cítí znova naživu a sám sebou, se kolem něj pomalu stahují mračna a když udeří bouře, má strach že přijde o svůj nový smysl života.

Emmy je mladá, chudá, bez rodiny a nemocná dívka, ale je velmi inteligentní, silná a odvážná. Díky minulosti, která ji potkala, věří jen sama sobě a na nikoho nespoléhá. Její rodina jsou její dvě kamarádky. Studuje design na vysoké škole a vydělává si pečením koláčků.
Jednoho dne ji při učení vyruší muž, který zakopne o její batoh a i když se omluví, tak je dál nepříjemný. Řekne mu, že je osel a tím započne jejich první vtipná a veselá konverzace, která uchvátí jak ji, tak i jeho. Když ji pozve na večeři, upřímně mu sdělí, že každý žije v jiném světě, takže to nepůjde, ale on se nevzdá a přizpůsobí se jejím možnostem, což ji imponuje a nakonec si ji svou formálností a dobrým vychováním, jako ze starých časů, získá.

„Sáhl jsem po telefonu přesně v okamžiku, kdy Aiden zvedl k uchu ten svůj. Chvíli naslouchal s bezvýrazným obličejem, když však po mně střelil pohledem, okamžitě jsem ztuhl. Vstal a vykročil ke dveřím. Mluvil tiše a naznačil Maddoxovi, aby ho následoval. Když dveře otevřel, stála za nimi Sandy s hnědou taškou ze samoobsluhy. Vypadala rozrušeně a má úzkost ještě narostla. Vtom mi cinkl notebook a já se na něj ohlédl, a když jsem se podíval na malé okno, které se na obrazovce objevilo, zůstal jsem jako přimrazený. Obraz byl zrnitý a tmavý, ale byla na něm dívka, sedící na podlaze nějaké špinavé místnosti.“

Příběh Bentley plyne jako po másle, nikde žádný zádrhel, takže se vám čte velmi dobře a jedním dechem. Může se zdát že je obyčejný, ale není to tak. Díky povaze hlavního hrdiny je osvěžující a nevšední.
Navíc v pozadí se ukrývá nebezpečí, které vás drží v napětí, protože se odkrývá hodně pomalu a pak když to nečekáte, tak udeří. 

Po pravdě, už se moc těším na druhý díl, protože Aiden  má podle mě mnohem temnější tajemství a protože Melanie Moreland si umí dobře hrát se slovy, jak už ukázala v Kontraktu, tak nečekám zklamání. Forma jejího psaní je jasná, přehledná a vyrovnaná mezi oba hlavní hrdiny.

Bentley je kniha pro chvíle klidu a pohody. Žádné těžké čtení. Prostě oddechovka, když chcete vypnout a na nic nemyslet. Nikoho neurazí a myslím, že každému, kdo má tyto romány rád přijde vhod. Doporučuji teď na jaře, když venku začne pršet, vzít si kávu, sušenky a nechat se unášet na vlně romantiky.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Bentley můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *