Boháč z Park Avenue – Penelope Ward, Vii Keeland

Autor: Penelope Ward, Vii Keeland
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 376

„Můžu Vám pomoct, pane?“
 Prodavačka mě přistihla, jak si otírám hedvábné kalhotky o tvář. 
Hezký. Nic se neděje. A teď vážně, kam se můj život ubírá?         
Šel jsem do luxusního obchodu s prádlem, abych splnil svůj slib. Původně jsem neměl v plánu je zkoušet na své tváři. Jen jsem se nechal unést, když  jsem si v nich představil Elodie.         
„Ne, díky.“         
„Hledáte něco konkrétního?“         
„Ehm… 
jemné kalhotky, konkrétně tanga,“ řekl jsem tiše.“

Začalo to jako obyčejný den. Pak přišla drobná autonehoda. Chlap, s kterým jsem se srazila, řídil drahý vůz a byl naprosto okouzlující. Bohužel to byl také naprostý pitomec. Pohádali jsme se, kdo za to může, a jak už to tak chodí, počastovali jsme se spoustou jmen. Nakonec přijela policie a my jsme se vydali každý svou cestou. Zbytek vyřídí pojišťovny. Spěchala jsem na pracovní pohovor — na toto místo jsem se těšila.
Mé nadšení se změnilo ve zklamání v okamžiku, kdy se objevil člověk, který se mnou měl pohovor provádět. Byl to chlap od té nehody.
A kruci! Jasně, takže to místo nedostanu. Jenže já jsem ho opravdu chtěla. Nechtěla, potřebovala. Potřebovala jsem cokoliv, co mě vytáhne z mého současného zaměstnání a zpět k práci s dětmi. A tak, přestože byl Hollis LaCroix stejně nepříjemný, jako byl pekelně hezký, šla jsem za ním a prosila, aby mi dal šanci. K mému překvapení mě pověřil péčí o svou problémovou neteř. Tak aspoň nebudu muset řešit jeho přitažlivost. Nehodlala jsem ohrozit svou práci ani silné pouto, které se mezi Hailey a mnou vytvořilo. Ale odolávat magnetismu mezi námi dvěma nebylo vůbec jednoduché. (A k tomu ta naše malá hra se spodním prádlem — neptejte se.)
Začali jsme spolu nevinně flirtovat — až se to nakonec stalo.
Takže zkrátka příběh, kdy jsme se do sebe zamilovali a žili šťastně až do smrti?
Jenže život vás vede hodně křivolakými cestičkami.
Tu naši jsem rozhodně nečekala.

Další kniha Boháč z Park Avenue od dua Keeland a Ward vás nezklame. Tentokrát odkryjí příběh, kdy krásný, bohatý a láskou zklamaný muž dostane do péče svou neteř. Někdy vám tu první prasklinu v cihlové zdi, kterou máte kolem srdce nerozbije láska k opačnému pohlaví, ale k dítěti. A když už  je tam prasklina, tak stačí potkat tvrdohlavou, chytrou a vtipnou ženu, v případě našeho hrdiny, a je příběh na světě. Když k tomu přidáte skvělý styl psaní těchto dvou, máte zaručenou zábavu ke čtení.

Hollis LaCroix bydlí v krásném bytě na Park Avenue, podniká v oblasti financí a vydělává slušné peníze. Jeho dospívání provázela velká a smutná zkušenost s rakovinou, a když už si myslel, že má vše špatné za sebou, dostal kopanec ohledně lásky. Takže kolem svého srdce postavil zeď a soustředil se na práci. Klasika, že?
Jednoho dne se u něj na prahu ukázala jeho neteř, že nemá kam jít a zda s ním může žít. Hollis si nevěděl rady s jedenáctiletou holkou a tak hledá chůvu. A tady se dostáváme do americké klasiky otec a chůva. Každopádně jejich cesta je plná komplikací a klacků pod nohama. Jejich velké plus k úspěchu je, že Hollis je svobodný a nevlastní otec Hailey, ale zda jim to pomůže ke šťastnému  a sluníčkovému konci zjistíte po přečtení tohoto příběhu.

Studentka si vezme svého učitele, další klišé, které známe a o kterém víme, že to nemá velkou naději na úspěch. Kromě nás to taky zjistila Elodie, a tak teď žije sama se statusem rozvedená v malém domě kousek od města, který ji zůstal po rozvodu.
Vedle ní bydlí její nejlepší kamarádka, která má nevyléčitelnou nemoc a snaží se ji nasměrovat na jinou životní cestu, ukázat ji, že jedno zklamání není konec světa, že je mladá a má hledat dále svého prince. Jako první krok chce Elodie změnit práci. Proto se přihlásí na pohovor ohledně místa chůvy, ale přijde pozdě a nesedne si Hollisem, takže místo nezíská. Ale ona o to místo stojí a tak si sama pro sebe vytvoří druhé kolo pohovoru. Jak moc bojovná a cílevědomá Elodie je, zjistíte, stejně jako já, když si knihu Boháč z Park Avenue přečtete.

„Teď tenhle krásný, obvykle přísný a upjatý, metr osmdesát vysoký svalovec stál v mé koupelně v jasně růžovém froté županu.
Otočil se dokola a zachytil široký úsměv na mé tváři.       
Jeho první reakce byla mi úsměv opětovat, ale už mě dobře znal. Poznal rozdíl mezi šťastným a pobaveným úsměvem, a jak na mě mžoural, úsměv mu zmrzl na rtech.“

Sednout si ke knížce Boháč z Park Avenue byla skvělá volba. Odpočinula jsem si od těžké či nudné literatury a dostala dávku romantiky se špetkou vtipu, vzrušení a napětí.
Díky trefnému výběru slov a stylu čtete stránku za stránkou a modlíte se, ať ten příběh nikdy neskončí. Navíc vás nečekají žádné vymyšlené a přehnané situace, většina celého děje je realistická. Protože sami musíte uznat, že obětovat své štěstí, pro štěstí milovaného člověka není až tak neskutečné.

Kapitoly se střídají z pohledu obou hrdinů podle toho, jak to příběh vyžaduje. Dostaneme se i do minulosti, ale to poznáte, je to uvedeno u kapitoly. Je rozdíl mezi ženským a mužským pohledem na věc i prožívání emocí.
Z Hollise se nestal žádný slaboch, i když byl nešťastný a z Elodie se nestala chudinka, která se utápí v bolesti.
Boháč z Park Avenue má vše co dobrá kniha potřebuje z obou stran a to dějové, i psané. Vše je výstižné, jednoznačné, reálné.

Pokud jde o knihy Keeland a Ward, ať už píši dohromady nebo zvlášť, můžu s klidným srdcem říct, že jde vždy o dobrou četbu. Tak jako u každého spisovatele, tak i u nich narazíte na méně líbivé a super kousky, ale nikdy nejde o nudu.
Boháč z Park Avenue patří na vyšší příčky.

Takže doporučuji všem čtenářům – obzvlášť ženského pohlaví, protože i když tam narážky na sex jsou, tak to není nic sprostého, aby to nezvládla i náctiletá skupinka. Samozřejmě nejen ženské pohlaví, ale i některé mužské pohlaví může najít v této knize dobře využitý čas a skvělé čtení. To je vše, co vám prozradím, zbytek nechám na vás, ať si i vy užijete celý příběh s očekáváním jako já. Boháč z park Avenue už na Vás čeká.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Boháč z Park Avenue můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *