Čekat na slunce – Krista & Becca Ritchie

Autor: Krista & Becca Ritchie
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 568

„Sevře se mi žaludek. „Vážně by ti nevadilo, kdybych spala s jiným klukem?“ Představím si ho s jinou holkou a fyzicky se mi udělá zle. Nechci, aby si našel přítelkyni. Vím, že na to nemám právo, ale cítím to tak. Jak mám svoje emoce změnit? Jak je mám potlačit? Možná má pravdu. Možná bychom si každý někoho najít, abychom mohli tohle hodit za hlavu. 
„Co cítím, je do prdele jedno,“ zavrčí. „Jsem o sedm let starší než ty.“

Pětadvacetiletý Ryke Meadows ví, že je těžké ho milovat. S miliardovým majetkem, pověstí horolezecké hvězdy a drsnou osobností je ztělesněním typu sympatického parchanta. Nežije však proto, aby si dělal přátele. Nebo nepřátele. Chce si jen v klidu a bez jakýchkoli problémů vyšplhat sólo a bez jištění na tři nejnáročnější hory v Yosemitském národním parku.
A pak mu z Paříže zavolá rozrušená dívka – dívka, kterou nikdy nesměl mít.
Daisy Callowayové je osmnáct. Konečně. S nově nabytou nezávislostí může dát sbohem matce, která ji akorát dusí, a pokračovat v rozjeté modelingové kariéře. Příští zastávka: Paříž. Módní týden začne ve velkém stylu a Daisy objeví i odvrácenou tvář módního průmyslu, přesto chce rodině dokázat, že se o sebe zvládne postarat sama. Když se jí však všechno vymkne z rukou, zavolá jedinému člověku, jemuž plně věří. Rykeovi.

Čekat na slunce je druhým dílem série, kterou jsem vám představila minulý rok v září. Možná si vzpomenete, hlavním znamením je, že kniha je opravdu bichle oproti dnešním příběhům, které v této kategorii spolu čteme. Každopádně i tentokrát vás ty stránky neunaví, jsou plné emocí, přátelství, lásky a sexu.

Tentokrát vás čeká příběh nejmladší sestry Callowayové a odsunutého a zapřeného syna. Mají společného více než si uvědomují a možná proto je to k sobě tak táhne. Oba ale moc dobře ví, že jim musí stačit přátelství a to z mnoha důvodů. Ale je možné, abyste k člověku, kterému jste ochotni svěřit vlastní život a ukázat mu i své temné časti, našli partnera, kterého byste měli milovat a spojit s ním svůj život? Najít druhého s takovou důvěrou? Pro tyto dva ne. Jak víme, všechny tři sestry Callowayové, které známe mají nějakou poruchu. Daisy trpí insomnií, nemůže spát, protože noc je pro ni noční můra. Ožívají všechny zlé věci, které se ji staly, díky tomu, že se svět dozvěděl o závislosti její sestry. Navíc dělá modelku, takže je pořád na očích a stále sledovaná matkou, agenturou a návrháři. Začíná mít pocit, že její život už není její. Poslední věc, která její stav doplňuje je, že je hyperaktivní. Neumí být pět minut v klidu. Když to tedy celé shrneme, tak zjistíme, že Daisy je prostě šílená. Přes den se vrhá do smrtelných nebezpečí s úsměvem na rtech, v noci se z ní stává ustrašený uzlíček nervů a musí Čekat na slunce.
Ryke Meadows, jak už víme, je pravým synem rozvedených manželů Haleových a Loren je nemanželské dítě. Ovšem osud tomu chtěl, že on byl ten odvržený a zapomenutý syn. Matkou krmený nenávisti ke svému otci a bratrovi. Ne, že by si to otec nezasloužil, v žádném případě není svatoušek. Ale celé tohle peklo dvou dospělých lidí ovlivnilo jeho život. Důvěra je pro něj cizí slovo a potom, co jeho matka prozradí závislost Lily s úmyslem ublížit přes ní Lorenovi a tím pádem i otci, začne přemýšlet zda ho opravdu milovala nebo se jejím životním cílem stalo zničení jeho otce Jonathana Halea. Na druhou stranu ho to ale přivede blíže k bratrovi. Dnes bydlí mimo hlavní dům. V jeho budově v bytě pod ním bydlí i Daisy, takže dohled na její stav, je pro něj snazší, než když odešla ze společného domu bydlet opět k rodičům. Vrátila se v mnohem horším stavu a on se snaží přijít na to, jak ji pomoct, aby se vrátila stará, bezstarostná a hlavně spící Daisy. Ryke vypouští svou páru během a lezením po skalách. Vypadá, že je stále naštvaná a úsměv je u něj rarita. Daisy je sice o 7 let mladší, ale má pocit, že je to jeho spřízněná duše.
„Stále slyším trenérův hlas a vidím ho, jak přede mnou stojí s rukou na mém rameni. “ Řekl, že můžu být kýmkoli a dělat cokoli a nikdo mě nezastaví, jen já sám.“ Řeknu slovo od slova to, co mi řekl on. „Jsi sám sobě kotvou, Rykeu. Když selžeš, ublížíš hlavně sám sobě. Chceš shořet, nebo si dovolíš povstat z popela?“
Jak tenhle příběh o dvou zlomených lidech dopadne asi očekáváte, ale cesta než se k tomu dostanou je více než trnitá a někdy zdlouhavá. I když spisovatelky na začátku knihy Čekat na slunce upozorňují, že je třeba projít příběh do detailu, tak některé pasáže by snesly méně podrobností.
Celý příběh knihy Čekat na slunce doprovází celá parta z prvního dílu. Lily mi přijde více dětinská, Rose rozmazlená a otravná ohledně jejího chování k manželovi, no a Loren je měkkota. Pořád má pocit ublíženého, ale že není jediný, kdo prožívá nějaké trauma mu nedochází. Jeho nespravedlnost vůči bratrovi je někdy fakt na facku a divím se, že to Ryke snáší.
Tak jako tak, pokud se vám první díl líbil, věřím, že si užijete i Čekat na slunce. Stejný styl, stejná parta, stejný žánr. Trochu jiné problémy, ale přátelství, láska, hádky a sex nechybí. Líbí se mi ta sounáležitost a držení za jeden provaz před světem. I když za zdmi nejsou jejich vztahy, tak růžové, když přijde na lámání chleba, jsou jako mušketýři. Přeji příjemný literární zážitek.
Hvězdné hodnocení:
Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Čekat na slunce můžete zakoupit.
Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *