Chaos v míru – Amo Jones

Autor: Amo Jones
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 360

„Pomsta není vždycky sladká, někdy je hořkou připomínkou démonů, kteří vám unikli, a tak musíte znovu nabít, zamířit a … vystřelit.“

„Vítejte v Půlnočním běsnění. Nejsme cirkus, nejsme lunapark. Nemusíte se však ničeho bát – jen toho, že vás připravíme o rozum.“
Dove už od dětství pronásleduje Stín. Nikdy neviděla jeho obličej, slyšela však jeho šepot, byl jako příšera pod postelí a trápil ji v nočních můrách. Když ovšem nastoupila do Půlnočního běsnění, vytratil se. Proč a na jak dlouho?
Dove netuší, že její únos a účinkování v nevšedním a nebezpečném atraktivním představení zapadá do dávno promyšleného plánu a že vždy patřila k nim, k Bratrstvu z Kizniče.
Kingston, Killian, Keaton a Kyrin, čtyři bratři z Kizniče, nemají zrovna radost z toho, že se Dove stane součástí jejich show a že s nimi má bydlet v karavanu. Nebo to tak není? Jsou mistry lží, triků i kaskadérských kousků, muži s krví na rukou i hříchem v očích, a Dove neví, komu může věřit.

Ani jsem netušila, jak mi příběhy Amo Jones chybí, dokud jsem se nezačetla do prvního dílu z nové série. Chaos v míru je čtení, které není pro žádné romantické slečinky, jež očekávají galantní gentlemany a naivní, hodné dámičky.

Chaos v míru je prvním dílem série Půlnoční běsnění. Autorka se držela toho svého, té své jistoty, kterou už znáte z předchozích knih. Ale nejdříve k příběhu jako takovému.
Hlavní hrdinkou je Dove, osmnáctiletá dívka, které někdo zavraždil rodiče když byla malá a poté vystřídala spoustu pěstounských rodin. Ve chvíli, kdy to bylo možné, se osamostatnila, ale její život nebyl procházkou růžovou zahradou, živila se jako striptérka, vydělávala si jak mohla, ale v rámci možností byla šťastná.
Až do okamžiku, kdy po jednom svém vystoupení ji někdo přepadl, odtáhl do klece – vězení a poté byla „vyvržena“ v cirkusu, který ovšem s lunaparkem nebo zvířecím cirkusem nemá absolutně nic společného.

„Důvěra je proces. Můžete někomu stoprocentně věřit, přesto na tom musíte pracovat.“

Proč jsem v předchozím odstavci napsala, že se autorka držela toho svého? Protože vy, kteří – nebo spíše které – jste četly její knihy, tak víte, že Amo Jones nepíše příběhy, jež by byly normální, které by popisovaly reálné události. I tady si pustila fantazii na špacír a vytvořila svět bohatých a nebezpečných bratrů Kizničových, kteří se ničeho nebojí, neštítí, využívají své tělo k tomu, aby dostali co potřebují a nebojí se ani toho nejhoršího – vraždy.
Všichni víte, že nemám příliš v lásce sex v knihách, že ho přetrpím, někdy přeskočím stránky s ním, ale Amo to píše tak, že hltám každé slovíčko a ani by mě nenapadlo, ani na minutku, něco přeskočit nebo vynechat. Navíc tím, jak umí nastolit tu správnou atmosféru, tak mám pocit, že kniha mi sama jiskří v rukou tím, jak je nabitá vším – emocemi, sexem, napětím, frustrací a já nevím čím vším ještě. Chaos v míru má děj plný všeho možného, jak jinak, než že vše je postaveno na sexu a na chtíči, ale přitom příběh je napínavý, neotřelý, nepředvídatelný a rozhodně budete po přečtení chtít vzít do ruky další díl, i přesto, že jedna kapitola se uzavře, jiná zůstává uzavřena a mnohé otázky nezodpovězeny.

Tuto autorku, Amo Jones, buď budete milovat nebo nenávidět. Nic mezi tím. Není to žádné průměrné čtení, takže buď si ze čtení sednete na zadek (tak jako já) nebo ani nedočtete a knihu zavřete.
Ovšem já si myslím, že pokud patříte mezi čtenářky, kterým nevadí v knihách sex, oprostíte se od předsudků a nebudete toužit po romantické lásce a významných gestech, tak si Chaos v míru užijete na sto procent. Takže se pohodlně usaďte a začtěte se do vyprávění o jedné dívce Dove a jednom chlapci Kingovi, kteří nejsou tak úplně normální a nikdy ani nebudou…

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Chaos v míru můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *