Chci tě – Jen Frederick

Autor: Jen Frederick
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 352

„Moje…sestra je nemocná.“
Chvíli je ticho a pak se ozve: „Ty máš sestru?“
„Jo.“
„Sakra, kluku, odkdy?“
Od, do prdele, jak je to už dlouho? Zadívám se na nehybnou Bitsy. Než jsem ji poznal, byl můj život prázdný a osamělý. Teď je plný tenisek, růžových stuh, Raketových holek a hispánských objevitelek.
„Odjakživa,“ odpovím mu po pravdě. Protože můj život začal, když jsem poznal Bitsy.

Bitsy: Je mi sice teprve devatenáct, ale moc dobře vím, co chci. Chci Leku Moorea. Je mi jedno, že se o mě staral od doby, kdy byl sám teprve malý kluk. Je mi jedno, že mě vychoval. Je mi jedno, že být s ním je prý špatný nápad. Vím, že k sobě patříme. Jen o tom musím přesvědčit i jeho.
Leka: Našel jsem ji v temné uličce. Kdybych si ji nevzal pod křídla, tu noc by zemřela – nebo by ji potkal ještě horší osud. Než jsem se nadál, stala se světlem v mém životě plném temnoty, přístavem ve světě plném nebezpečí a krve. Viděl jsem ji vyrůstat. Snažil se ji naučit, co je správné a co není. Teď je dospělá a já cítím něco, co by slušný muž cítit neměl. Na druhou stranu… nikdy jsem o sobě netvrdil, že jsem slušný člověk. Možná moji duši ale spasí, když tu dívku uchráním před tím největším zlem – před sebou.

Když se mi dostala do ruky kniha od Jen Frederick, spisovatelky, která se podílela na mých oblíbených Royalech, čekala jsem, že mám postaráno o dobrou zábavu. Popravdě Chci Tě nedosahuje takových výšin, ale zábavné čtení to bylo.
Velké plus má kniha v tom, že nejde o tuctový příběh bohatých a slavných lidí. Po dlouhé době se v tomto žánru ukazuje tvář ulice a chudých lidí, kteří si razí cestu mezi prostitutkami, drogami a vraždami.

Leka Moore je chlapec bez domova. Vyrostl na ulici a musel se naučit o sebe postarat už asi od 4 let, kdy odešel od pěstounů. Velmi brzo zjistil, že pokud se nenaučí být lstivý a obezřetný, tak na ulici nepřežije. Dostal se do gangu, kde díky jeho tiché a neviditelné povaze, měl šanci na úspěch. Když pak ukázal, že nemá strach a že to umí se zbraní, tak se mu peníze i uznání začalo dostávat ve velkém.
Dnes je to dospělý muž, kterého se skoro všichni bojí a nikdo s ním nechce mít konflikty. Po výměně jejich bosse, se dostal na trůn člověk, kterého Leka nemá vůbec rád a hnusí se mu, takže dělá vše proto, aby před ním ochránil svou chráněnku.
Bitsy, jak ji začal říkat, našel na ulici, když byla ještě malé dítě. Je mezi nimi asi 8-letý rozdíl, ani jeden totiž neví kolik mu přesně je. Nějakým způsobem k ní přilne, stane se v jeho životě tím jediným čistým světlem. Rozhodne se, že ji vychová, postará se o ni a zařídí ji krásný s bezpečný život.
Když se ale Bitsy vrátí po  maturitě z internátní školy pro dívky, začne mu peklo na zemi. Ten gejzír emocí co v něm příjezd malé holčičky, která vlastně už není malá, ale je to dospělá žena, vyvolá, nedokáže ovládat a má strach, že cíl, který měl, ztroskotá kvůli němu. Zda je jeho názor, že je pro Bitsy on a jeho svět to nejhorší, správný, zjistíte, když dojdete na konec příběhu Chci tě.

Elizabeth Moore, tohle jméno stojí v dokladech malé holky, která dostává druhou šanci na život. Po tom, co ji Leka zachránil jako malou holčičku, když ji vzal z ulice a postaral se o ni, ji nabízí vzdělání. Dovedl ji do základní školy, kde se ji moc nechce, ale udělá vše, aby byl Leka spokojený, je to jediný člověk na světě, kterého má ráda a kterému věří.
V soukromí ji říká Bitsy, což se ji moc líbí. Jednou v noci ji vzbudí, sbalí a odveze do internátní dívčí školy, další 4 roky ho nevidí, jen ji posílá sms, spoustu dárků a sem tam ji zavolá. Zbavil se ji, už ho nebavila, vadila mu v rozletu, tohle se ji na střídačku hodí hlavou, i přesto, že ji tvrdí, že to dělá kvůli jejímu bezpečí. Celé studium Bitsy spřádá plán, že odmaturuje dřív a pojede zpátky domů, aby Lekovi ukázala, že je jediná žena jeho života a jejich osudem je být spolu.
Povede se Bit tento plán uskutečnit a přemluví tvrdohlavého Leku, že je to jediná správná cesta, aby byli oba šťastní?

„Slyším tě dýchat,“ ozve se. „Vím, že jsi tam.“
Odkdy jsou ty zdi tak tenké?
„Chci tě, Leko. Chci tě tak moc, až se mi třesou ruce. Nedokážu jíst ani spát. Vyzkoušela jsem všechno, co mě napadlo, jenom abych strhla zeď, kterou sis kolem sebe vystavěl. Vyzkoušela jsem všechno, zbývá mi už jen žadonit, ale i to udělám. Udělám to, jestli to zabere.“

Musím uznat, že se příběh docela táhne, tím, že od začátku víme, že až vyrostou, tak se Bitsy bude snažit Leku svést a ukázat mu, že jejich láska je ta pravá, tak skoro do 3/4 knihy čekáme na tuto zápletku. Do té doby je Chci tě vyprávěním o tom, jak dospívají, žijí a co cítí. I tohle je záživné a zajímavé, ale protože máte v hlavě gro celého příběhu, tak spěcháte a neužijete si pořádně celý příběh. Což je škoda.
U této knihy bych nedoporučovala číst přebal, je lepší nevědět, co vás čeká, pak podle mě dokážete příběh ocenit celý a užít si ho se vším všudy.

Chci Tě je jeden z dalších románů pro dívky, slečny a ženy, které Baronet vydávat umí. Láska, nebezpečí, milostné a něžné scény, sexuální zvrhlosti, napětí, někdy dobře mířený sarkasmus a hlavně neodolatelní a sexy muži jako plakátu.
Ne vždy každý román pojme vše, co jsem teď vyjmenovala, ale každý má minimálně 90% a tento není výjimkou.
Čeká vás příběh z nestandardního prostředí, který rozbije ta klasická prostředí, na které jsme zvyklé a zaručí opět dobrý zážitek ze čtení.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Chci tě můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *