Chlap na roztrhnutí – Liane Mars

Autor: Liane Mars
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2022
Počet stran: 304

„Petr má manželku. To je nepopiratelné. Emílie seděla zhroucená na zemi, líčidla se jí beznadějně rozmazala a hlavu měla sklopenou. Také ji šok z Petrova dvojího života tvrdě zasáhl, avšak chovala se úplně jinak. Neklela a neházela kolem sebe věcmi jako Leonie, nýbrž začala hyperventilovat a po tvářích jí stékaly krokodýlí slzy.
Ne. Leonie chtěla raději zuřit a chovat se jako jeskynní člověk.“

Nadšená budoucí maminka Emílie se na předporodním kurzu seznámí s podnikatelkou Leonií, které těhotenství úplně zničilo plány. Ačkoliv jsou jako voda a oheň, padnou si do noty. Další lekci mají absolvovat s tatínky svých dětí. Emílie přemluví manžela Petra, aby šel s ní, ale Leonie dorazí bez doprovodu. Jak by ne, když otec jejího nenarozeného dítěte je už na místě a sedí vedle Emílie! Kdo z téhle povedené trojice vypadne?

Chlap na roztrhnutí je příběhem, kde o všem víte hned od začátku a nebudete čekat žádné překvapivé rozuzlení. Ale spíše se po celou dobu čtení budete soustředit na to, jak dokázala autorka vymyslet různé charaktery lidí, aby ukázala, že každý může na stejnou situaci reagovat jinak. A abych nezapomněla, už na začátku se vytvoří jedna zásadní otázka okolo děje a konec knihy vám dá na ni odpověď. 🙂

Anotaci máte o odstavec výše, takže nebudu psát, o čem kniha Chlap na roztrhnutí je. Je přesně o tom, co se píše v oficiální anotaci. Chlap má ženu a milenku. A obě těhotné. A je jasný, že trojúhelník fungovat nebude, takže se budete postupně dějem prokousávat, abyste zjistili, kdo s kým „skončí“. Může vám to připadat jednoduše napsané, což asi je, ale věřte mi, to čtení jako takové až tak jednoduché není.
Klidně můžeme začít otázkou, co byste dělaly vy, milé dámy, kdyby se vám něco takového stalo? Hrůza jen pomyslet…
A kdyby k tomu došlo, jak byste se zachovaly? Co byste udělaly? Co by pro vás byla priorita?

„Rozzlobeně se vrátila ke svému hostu. „Uvolňování začíná v hlavě, Leonie. Nejde jenom o to zklidnit se tělesně. Musíš se zklidnit celá komplet.“
„Ach, přestaň s těmi ezoterickými nesmysly.“
„To není ezoterický nesmysl, ale zdravý lidský rozum.“

Ač se vám může zdát, že kniha Chlap na roztrhnutí vám už nemůže nic dalšího prozradit, ani vás šokovat, tak možná máte pravdu. Ale o tom tohle čtení není. Já to pochopila tak, že autorka se snaží ukázat, jak by to mohlo vypadat, kdyby k tomu opravdu došlo, jak lidé uvažují, jak se dokážou postavit tragédii, která je tímto způsobem může postihnout.
No a v neposlední řadě vám dá příběh spoustu podnětů k přemýšlení, může se přiznat, že nejednou jsem uvažovala nad tím, jak bych se zachovala já.

Ještě chci zmínit dvě hlavní hrdinky, o které v příběhu jde, a to jen z toho důvodu, že obě byly „extrém“, tudíž abyste se na to připravili. Leonie byla lvice, která si šla tvrdě za vším, kdežto Emílie byla tichá, téměř až uťáplá ženuška. Nemám ráda, když je to takto zaškatulkované, což si myslím, že ani vy, ale věřte mi, autorka tady v tom má záměr a věřím, že na konci budete opravdu spokojeni, jak to všechno dopadne.

Takže pokud hledáte román, ve kterém chcete číst o problémech, které znáte dopředu a hledat společně s hlavními hrdiny jejich řešení a cestu, která je dovede do úspěšného cíle, Chlap na roztrhnutí je dost dobrou volbou. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Alpress, kde si knihu Chlap na roztrhnutí můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

2 odpovědi na “Chlap na roztrhnutí – Liane Mars”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *