Čokoládový sen – Fiona McIntosh

Autor: Fiona McIntosh
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2018
Počet stran: 432

„Počkal, až se na něj Alex opět podívá, a pak přikývl. „Feeney přiznal, že manželství s tebou – s vhodnou nevěstou, kterou jeho rodiče schvalovali, a váš sňatek vítali jako spojení dvou vážených rodin – stačilo k tomu, aby Matthewovi uvěřili, že se změnil. Jeho otec prý dokonce prohlásil, že Matthew konečně přišel k rozumu.“

Alexandra Frobisherová je moderně smýšlející žena s nadějnou kariérou. Pracuje v čokoládovně v Yorku a o nabídky manželství rozhodně nemá nouzi. Jenže Alexandra nestojí o výhodný sňatek, který jí domluvili rodiče, ale touží po lásce, o níž se píše v románech.
Matthew Britten-Jones je přitažlivý muž s dobrým společenským postavením a svým ostrovtipem a inteligencí nakonec okouzlí nejen Alex, ale i její rodiče. Bude však přátelství stačit na pevný manželský svazek?
Je konec první světové války a kapitán Harry Blakeney najde v zákopech ve Francii mrtvého vojáka. V jeho osobních věcech objeví milostný lístek ukrytý v plechovce od čokolády, jaké se posílali vojákům na přilepšenou z domovské Anglie.
Aby vypátral neznámého autora záhadného vzkazu, vydává se Harry do čokoládovny Rowntree na severu Anglie, kde se setkává s Alexandrou a Matthewem… lidmi, kteří mu převrátí život naruby. Protože jen s jejich pomocí může rozluštit tajemství minulosti skrývající se v plechovce čokolády.
Dechberoucí příběh o milostném trojúhelníku odehrávající se na bitevním poli v severní Francii, ale i ve středověkém městečku York v Anglii…

Fiona McIntosh se narodila v roce 1960 ve Velké Británii. Píše knihy pro dospělé i pro děti. V dětství často cestovala do Afriky, kde její otec pracoval. V devatenácti poprvé navštívila Paříž a později i Austrálii, kde žije dodnes. V roce 2007 napsala svůj první krimi román pod pseudonymem Lauren Crow, který však později opustila a vrátila se ke svému jménu.

Čokoládový sen je román z období začátku 19.století. Pokud se Vám líbí gentlemani, dodržování etiket a pravidel života mužů a žen, je to kniha přesně pro Vás. Hlavním lákadlem tohoto románu je láska s vůni čokolády.

Alexandra Frobisherová je mladá dívka, pochází z bohaté rodiny a má už dávno věk na vdávání a založení rodiny. Její matka spřádá všechny možné plány, jak ji najít bohatého a vlivného manžela, který se o ni postará. Alex je ale jiného názoru, chtěla by mít vlastní kariéru, problém je, že se to v době, ve které žije moc nenosí.
Dohodnuté manželství bez lásky se ji taky příčí, chce si vzít někoho, koho bude milovat. Dokáže najít řešení, aby si splnila své sny a přitom udělala radost rodičům? Alex je chytrá, cílevědomá, odvážná a milá, je takovým dobrým prototypem ženy pro každé období. I když dnes už mají ženy jiná práva a možnosti, myslím, že takových jako je ona je i v dnešní době málo.

Matthew Britten-Jones je charismatický, milý, přímý, ale i tajemný. Nabídne Alex řešení pro její situaci a ona uvažuje, že jeho nabídku přijme. Přistupuje k jejich manželství sice jako k obchodní dohodě, ale předloží ji tak chytře, že doufá, že ji nebude moct odmítnout, protože je výhodná pro obě strany. Stává se tím pro Alexandru velice přitažlivým. Ona stále ale cítí, že něco skrývá, že se v jeho očích skrývá nějaké tajemství. 

Na scéně se samozřejmě objeví ještě jeden muž, aby byl náš trojúhelník úplný. Zda ale opravdu půjde o milostný trojúhelník se dozvíte, když si knihu přečtete. Oba muži jsou velice moderní na danou dobu, pokud jde o smýšlení žen ve společnosti a to je pro Alex osvěžující. Díky tomu i děj knihy Čokoládový sen byl velmi poutavý a plný očekávání, jak to s touto nebojácnou ženou dopadne a zda si splní své představy o životě.

„Tohle byla tichá, neviditelná a naprosto jasná výhrůžka. Alex nepochybovala, že se o tom matka zmínila zcela úmyslně, ale také nepochybovala, že její slova byla míněna jako připomínka, aby se rozhodla ohledně Matthewa a dlouho neotálela. Cesta do The Mount proběhla v tichosti, nicméně Alex si uvědomovala, že během několika dnů se bude muset rozhodnout.“

Kapitoly na sebe navazují a když se dostane děj o pár let dále, tak je to u čísla kapitoly napsáno. Celý příběh je plynulý a neztrácíte se v něm, i když knihu odložíte. Čokoládový sen se čte dobře, najdete v něm prvky dané doby, ale i názory, které jsou už někde mnohem dále a tím se román stává zajímavým a čitelným pro nás, v dnešní době.

Čokoládový sen doporučuji všem ženám, které mají rády zamilované romány z minulosti s hlavní hrdinkou, jež jde proti tradicím. A pokud máte rádi čokoládu a zajímá vás také něco o její výrobě, udělejte pohodlí, uvařte kakao nebo si vezměte tabulku čokolády a začtěte se do dalšího krásného příběhu.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Čokoládový sen můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *