Dinosvět – zábavné aktivity z pravěku

Nakladatelství: Bambook
Počet stran: 48
Rok vydání: 2019

Super knížka plná zábavných aktivit na téma oblíbených dinosaurů! Uvnitř najdeš parádní dinosauří spojovačky, bludiště, nejrůznější hry, hledání skrytých obrázků, dinosauří domino, puzzle i omalovánky. A po vyluštění skvělých hádanek a splnění všech úkolů na tebe jako BONUS čeká úžasná pravěká desková hra, kterou si můžeš zahrát doma s rodiči nebo o přestávce s kamarády.

Dneska tu pro vás mám netypickou recenzi. Spíše bych to nazvala tipem pro rodiče, kteří chtějí svým dětem pořídit aktivity, aby zahnali nudu, bylo to skladné, možné převézt nebo přenést kamkoliv, a aby se děti třeba i něco nového naučili.

Dinosvět – zábavné aktivity z pravěku je pracovní sešit, který vydalo nakladatelství Bambook a vezme všechny děti, potažmo i jejich rodiče, za starými, velkými a nebezpečnými dinosaury.

Na děti zde čeká spousta úkolů, například pomůžou dinosauřímu miminku najít cestu k mamince, ale musí si dát pozor na tyranosaura, nebo se vylíhnou dva stejní dinosauři, ve stejnou dobu, ovšem mají šest rozdílů – dokážou je děti najít?
Na stránkách knihy Dinosvět najdete nespočet spojovaček, omalovánek, bludiště, hledání rozdílů, prehistorické skládačky a mnoho dalších.

Bonusem Dinosvěta je také hra, ke které budete potřebovat jen kostku, protože postavičky (figurky) si vystřihnete ze sešitu. Je to hra na způsob Člověče, nezlob se, takže ji zvládnou téměř všichni a rozhodně si u toho užijete spoustu zábavy.

Dinosvět je krásně barevný, na každé dvoustraně je spousta dinosaurů, kteří skvěle vykreslují atmosféru pravěkých aktivit. Co se mi líbí, tak na každé dvoustraně je i okénko s informací, kterou jste možná nevěděli, a něco se přiučíte. Namátkou vybírám Oviraptora, jeho neoblíbenější potravou byla vajíčka ostatních dinosaurů, takže musel často utíkat před naštvanými rodiči. 🙂
A nebo třeba Therizinosaurus, tento měl ze všech dinosaurů, kteří kdy žili, nejdelší drápy (70 centimetrů). No, dlouhé nehty a dámy chodí na umělé, ať mají tu správnou délku, dinosaurům to šlo samo. 🙂

Protože se blíží vánoční svátky, myslím, že je fajn vědět o této knížce, která pod stromečkem udělá nejednomu chlapci, ale i dívce radost. Aktivity jsou vhodné pro děti od 6 let, takže pokud máte ve svém okolí někoho toho věku a někoho, kdo má rád dinosaury, určitě napište Ježíškovi, ať to dítěti donese. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si Dinosvět můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *