Do morku kostí – Camille DeAngelis

Autor: Camille DeAngelis
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2023
Počet stran: 264

Maren chce totéž co všichni. Spořádanou rodinu, kluka, co ji bude zbožňovat, oddané přátele. V tom jí však brání jeden zásadní problém – každého, koho si Maren zamiluje, nakonec spořádá. Nemůže si pomoct, patří totiž mezi jedlíky.
Od chvíle, kdy ji matka jako batole přistihla nad hromádkou ohlodaných kostí, jež bývaly chůvou Penny Wilsonovou, jsou ty dvě neustále na útěku. Tedy byly – když se mladá kanibalka v den svých 16. narozenin probudí, čeká na ni jen prázdný byt a dopis na rozloučenou. Zanedlouho Maren potká devatenáctiletého Leeho, který jejímu apetitu rozumí dokonale – možná až příliš.
Má ale jejich vztah šanci přežít? Vždyť některé pudy jsou silnější než láska…

Do morku kostí je knihou, která mě nalákala tím, o čem by měla být. Kanibalismus. Mám načteno hodně, ale tohle téma se mě ještě nikdy nedotklo, proto jsem se s chutí pustila do čtení, ale nedostala jsem to, co jsem očekávala…

Hlavní hrdinkou příběhu je Maren, která je jiná než ostatní lidé. Její máma toho jednoho dne má dost, té její jinakosti a tak ji navždycky opustí. Maren se musí životem probojovat sama, a s tím, že má svůj vlastní, specifický apetit, to nebude tak jednoduché. Rozhodne se jít hledat svého otce, který je v rodném listě, jenž ji jako jediný dokument zbyl po tom, co ji matka opustila, a po této cestě se seznámí s Leem, ještě ten taky neodpovídá standardům, které známe my ohledně stravování… Jak jejich vztah bude vypadat? Dokáží se vzepřít touze a racionálně uvažovat?

Já vám nevím, kniha Do morku kostí měla úžasný potenciál, ale autorka jej bohužel nevyužila. Vyprávění mi přišlo plytké, postavy o ničem, jejich myšlenky a pocity byly divné a ani jsem si neuměla vyvodit, jak k daným myšlenkám přišli, co je k tomu vedlo.
V oficiální anotaci je napsáno, že se jedná o temnou YA romanci, ale já jsem tam tu temnotu a vlastně ani romanci nenašla. Kniha měla být divná, ale ne tady tímto způsobem.

Já už se asi více o této knize rozepisovat nechci, protože mi negativní recenze příliš nejdou a hlavně, mám pocit, že bych házela pořád další a další špínu na knížku a to nechci.
Do morku kostí je tím příběhem, který si musíte přečíst sami a sami za sebe si na něj udělat názor, tím, že mi kniha nesedla neznamená, že pro vás nebude tím pravým potěšením.

Hvězdné hodnocení: 2 z 5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Do morku kostí můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *