Dobrodružství v Paříži – Barbara Cartland

Autor: Barbara Cartland
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 160

„Stále si nebyla tak docela jistá, proč pařížské demi-mondaine byly považovány za tak výstřední. Říkala si, že jsou asi podobné herečkám, a vzpomněla si, jak ji její matka poučovala, že by se žádná slušně vychovaná dívka nepředváděla na veřejnosti, aby ji všichni mohli za peníze okukovat.“

Zena a Kendric jsou dvojčata z knížecího rodu z Wiedensteinu, malého nezávislého knížectví mezi Francií a Německem. Oba jsou svázáni svými povinnostmi a jejich životy obsahují jen málo zábavy, zato mnoho dvorské škrobenosti. Kendric je následníkem trůnu a na Zenu zase čeká domluvený sňatek s chladným britským vévodou. Není proto divu, že když se jim naskytne příležitost prožít jeden týden bezstarostných prázdnin v Paříži, kam se vydají inkognito a bez vědomí své rodiny, rozhodnou se, že si tento poslední týden štěstí a svobody pořádně vychutnají. V blyštivém víru veselí, který přineslo druhé císařství, se Kendric vydává za vikomta de Villernyho a Zena za jeho milenku. Kvůli své kráse se však téměř okamžitě dostane do potíží, které vyvrcholí, když se bláznivě zamiluje do francouzského hraběte. 
Jenže její rodiče k sňatku s někým tak nízko postaveným nikdy nedají souhlas. Dokáže pravá láska zvítězit nad knížecím titulem a naplánovanou budoucností? 

Historická romance Dobrodružství v Paříži vás zavede do doby, kdy začínal svět pomalu odhalovat ženy, co prodávali své tělo. Ukazuje, jak zde muži jezdili za zábavou a každý večer měli jinou milenku. A uprostřed toho se zrodí pouto plné lásky a souznění.

Princ Kendric a princezna Marie-Therese z Wiedensteinu jsou dvojčata, která bez sebe neudělají ani krok. Vydrží jim to až do plnoletosti. Když jim otec oznámí, že se pojedou učit k soukromému učiteli němčinu a následně se jejich životy rozdělí, nejsou ochotni se s tím smířit.
A protože jsou z toho oba zdrceni, tak se rozhodnou, že si to naposledy užijí, a tak v průběhu cesty za učitelem utíkají směr Paříž.
Kendric se vydává za vikomta a Zena za jeho milenku, aby je nikdo nepoznal a rodiče nenašli. Zažijí Dobrodružství v Paříži, ale následně obdrží zprávu, která jejich cestu zase pozmění…

Zena jako hlavní hrdinka příběhu Dobrodružství v Paříži je velmi odvážná a kurážná, i když vlastně pořádně neví, do jakého světa se to dostala. Kendric jí toho moc nevysvětlí, tudíž se Zena sem tam dostane do problémů, a vygradují ve chvíli, kdy potká hraběte, který sice nepatří mezi ty klasické hladové muže, ale přeci… Projeví se její naivita a všechno se stává ještě napínavějším…

„Znovu se usmál. „Od první chvíle, kdy jsem tě spatřil, jsem věděl, že tvé líčení je špatně, a po chvíli našeho rozhovoru jsem si uvědomil, jak jsi nevinná, tedy pokud bys nebyla ta nejšikovnější herečka, jakou kdy kdo viděl.“
„Opravdu – sis to myslel?“ zeptala se Zena. „A tebe to – nešokovalo?“
„Velmi mne šokovalo, že jsi byla tančit na Montmartre a že jsi šla na oběd do Bois s naprostým cizincem.“

Tento historický román popisuje Paříž za dob druhého císařství roku 1869. Zemi, ze které pochází dvojčata si spisovatelka vymyslela, ale zbytek z té doby je pravá historie. O tom, že existovaly ženy, kterým se říkalo demi-mondaine a nejznámější z nich byla La Paiva, je natočeno i pár filmů. Tyto kurtizány byly průkopnicemi světa milenek a jejich odměňování za své služby. Dobrodružství v Paříži ukazuje tento svět jako velmi zábavný, bezstarostný a pro muže na jednu stranu velmi atraktivní, na druhou drahý. Za to manželky, co mezitím sedí samy doma, mohou jen tiše trpět a nesouhlasit.

Díky tomu, že tento svět je velmi zajímavý, se čte román velice lehce a bez zádrhelů. Spisovatelka je známá tím, že nepotřebuje mnoho omáčky, aby napsala hezký příběh. Její knihy jsou většinou útlé, žádné bichle.

Pokud mezi vaše oblíbené čtivo patří historické romance, tak tenhle je osvěžením v této kategorii díky místu, kde se odehrává. Pokud ne, tak zkuste Dobrodružství v Paříži dát šanci. Sice se odehrává za dob císařství, ale samotný příběh je velmi čtivý a přitažlivý.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Dobrodružství v Paříži můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *