Draculova žena – Michaela Ella Hajduková

Autor: Michaela Ella Hajduková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 295

„Spěchala chodbami hradu, zatímco se ji vyděšená služka snažila zastavit. Srdce ji však bilo příliš rychle, nemohla dál čekat. Musí něco udělat! Otce svým pláčem obměkčit nedokázala.“

Kdo byla druhá manželka Vlada III. zvaného Dracula a kdo byl on sám? Jaké bylo jejich manželství? Byl Dracula upír, krutovládce, psychopat či sadista? Nebo jen velmi složitý muž, žijící v kruté době?
Karolína je psycholožka, která jezdí každý rok na nějakou zajímavou a neobvyklou dovolenou s partou svých přátel. Když ale její přítelkyně Saša přijde s nápadem, že by mohli jet do Rumunska, pocítí Karolína okamžitě odpor. Nakonec se nechá přesvědčit, a tak se celá parta, vyzbrojená i kůly, růženci a česnekem, vydá na hrad proslulého hraběte Draculy. Všichni se dobře baví, jen Karolína pociťuje zvláštní úzkost. A pak jednoho večera narazí v lese poblíž hradu Poenari na smečku vlků a v panice se před nimi ukryje v opuštěném hradu. Nebo snad není tak opuštěný? Svým příchodem spustí Karolína něco, co už se nedá zastavit, a pozná osud uherské šlechtičny Ilony Szilágyiové, kterou provdali za krutého vládce Valašska. Karolína tak dostane odpovědi, které nechtěla znát, na otázky, jež nekladla.
Takže kdo byl Dracula? Nebo snad ještě stále je?

Slovenská autorka Michaela Ella Hajduková napsala příběh o Vladovi III. Draculovi a uherské hraběnce Iloně Szilágyi s názvem Draculova žena. Opírá se o historická fakta, a když ji něco v příběhu chybělo, nebojte se, na konci v doslovu se dozvíte, co je pravda a co ne.
K vlastnímu, ústřednímu příběhu se dostaneme prostřednictvím psycholožky Karolíny, která podnikne výlet se svými kamarády tam, kam nikam nikdy jet nechtěla…

Celý příběh je takový „miš maš“ žánrů, ale dohromady kouzelný celek, který mě neskutečně bavil, užívala jsem si každou stránku a nechtěla přestat číst, dokud jsem nedošla do konce.
Najdete zde nejen historickou linku, ale také je zde kousek milostného románu s prvky určitého nadpřirozena. Ač to zní složitě, věřte mi, Draculova žena je ideální čtení pro všechny ženy, které mají rády historické, milostné romány, kde se objeví pravá láska.

Karolína jako hlavní hrdinka mi byla od začátku sympatická. Když autorka začala pomalu rozplétat životní osudy všech důležitých postav a na konci to spojila do téměř velkolepého rozuzlení, nestačila jsem se divit, jaký skvělý příběh vymyslela pro své čtenáře. Draculova žena je knihou, která vás chytne a nepustí, dokud se nedozvíte vše podstatné.

„Opírala jsem se o dřevěné zábradlí a plnými doušky vdechovala čistý horský vzduch. zavřela jsem oči a cosi mě navzdory všemu nutilo, abych se usmála. Bylo mi tu moc dobře. Cítila jsem vítr; který se náhle zvedl a opřel se do mě. Já však neotevřela oči ani jsem se nepohnula, jen jsem rozpažila a nastavila mu svou náruč. Úsměv mi stále nemizel z tváře.“

Ač na začátku knihy se dostanete do současnosti, pojedete s mladými lidmi na trip do Rumunska, kde nebudou chybět davy turistů, stánky s hrnečky a tričky s Drakulou, ihned vzápětí se ocitnete v hlubokém středověku, v patnáctém století a nejen, že pocítíte, jakým způsobem se ženy NEmohly vyjadřovat ke svému životu, poznáte také, jaké to muselo být „šílené“ bez dnešních moderních výdobytků, bez kterých si už neumíme představit naši existenci.

Nejednou jsem se s knihou Draculova žena ocitla mimo realitu, stránky jsem hltala jako splašená a samotný příběh mě popoháněl, abych četla ještě rychleji. Nevím, proč jsem nechala tento román tak dlouho netknutý, je to přitom vyprávění, které má duši a ač se tam dějí nějaké ty nadpřirozené věci – mezi nebem a zemí – na které tak úplně nevěřím, co já vím. Třeba je to všechno možné a třeba ne, ovšem představa je to nádherná.

Milé dámy a ženy, jestli hledáte příběh, který vás uhrane, chcete trochu té romantiky, milostného vzplanutí a hlavně, uvěřit na pravou lásku, která může hory přenášet a přežít staletí, tak se pusťte do knihy Draculova žena. Vřele vám ji doporučím.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Draculova žena můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *