Drzý bastard – Penelope Ward, Vi Keeland

Autor: Penelope Ward, Vi Keeland
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 312

„Měla jsem sto chutí mu říct, ať jde do prdele. Jenže dokonce i když mi říkal hrozné věci, byla jsem jím jako hypnotizovaná. Jeho očima, které se z modré s náznakem šedé zbarvily do šedé s náznakem modré, když byl naštvaný. Tím, jak se mu hrudník zvedal nahoru a dolů, a, zatraceně, voněl mi i jeho pot. Nehybně jsem tam stála čekala, až se vykřičí. Stejně jsem v té chvíli nebyla schopná dělat nic jiného.“

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ JSEM NEMĚLA V ÚMYSLU PROPADNOUT TOMU DRZÉMU BASTARDOVI.
Byl to někdo, kdo patřil do mých nejdivočejších fantazií, a ne na odpočívadlo kdesi uprostřed Nebrasky.
Když se mi porouchalo auto, uzavřeli jsme společnou dohodu. Cestovali jsme spolu, přespávali v hotelech, odolávali sexuálnímu napětí a podnikali neplánované zajížďky.
Strašně jsem ho chtěla, Chance se však držel zpátky. Cítila jsem, že i on po mně touží, ale něco ho brzdilo.
Všechno dobré jednou končí, že?
Až na to, že takový konec jsem v žádném případě nečekala.

Kniha Drzý bastard mě velmi překvapila. Je to osvěžující čtení, které neskrývá žádné nudné pasáže a popisy. Vše je zde v rovnováze. Čeká vás příjemné čtení, kdy nebudete litovat ani jedné minuty strávené nad touto knihou. I když je příběh stejné klišé jako už mnohokrát, je to napsáno tak, že vám to nebude vůbec vadit.

Hlavní hrdinkou je žena, která jede skoro na druhou stranu země, aby utekla od muže, který ji podváděl a zlomil srdce. Pracuje jako právnička a má za pár dní nastoupit do nové firmy a začít nový život.
Po cestě do Temeculy Aubrey Bloomová potká na jednom odpočívadle muže, kterému se pokazí motorka a potřebuje svést do Kalifornie. Aubrey není nadšená, ale nakonec za to, že ji vymění píchlou pneumatiku, souhlasí. A tak začíná dobrodružství, které ji změní život a díky němuž se stane adoptivní matkou.

 Chance Bateman se vrací od své matky a babičky zpátky domů do Hermosa Beach v Kalifornii, kde žije se svou sestrou, když se mu na jednom odpočívadle pokazí motorka. Potkává zde ženu jménem Aubrey, která jede jeho směrem a tak se s ní domluví, že se sveze s ní.
Několikadenní cesta s malou zastávkou se stává velkým dobrodružstvím. Chance poznává Aubrey blíže a mění na ni názor. Když navíc po cestě srazí kozu a ona ji nakonec vezme s sebou a nechá si ji, zjistí, že je to láska jeho života a musí udělat vše proto, aby si získal její srdce.
Stojí mu v tom jeden velký zádrhel, ale láska přece překoná vše, a tak Chance podle svého jména, žádá o šanci být se ženou, kterou nadevše miluje.

„Byla jsem si tak jistá, že se vrátíš. Pořád jsem v duchu slyšela, co jsi mi řekl té noci v Arizoně, když ses vrátil pozdě a já kvůli tomu byla vyděšená. Řekl jsi: „To bych ti nikdy neudělal.“ Takže jsem neztrácela naději. Připadala jsem si jako blázen, protože i když všechny tvoje věci byly pryč, pořád jsem věřila, že se vrátíš. Vím, že jsme spolu byli jenom osm dní, ale měla jsem pocit, že jsme si blízcí. Myslela jsem si, že bychom mohli mít společnou budoucnost.“

Příběh Drzý bastard se četl jedna báseň. Od první stránky až po poslední se něco dělo. Každou stránkou se odkrývaly nové a nové informace, které posouvaly děj dále. Žádné dlouhé popisování okolí či jiných nezáživných okamžiků. Vše se týkalo hlavní zápletky. Vše bylo podstatné a hlavně záživné. 

Kniha se dělila na dvě části. První byla z pohledu Aubrey a druhá z pohledu Chance, kde se částečně vrátil do minulosti, aby vysvětlil to, co skrývá a zbytek se odehrával v přítomnosti, aby napravil svou životní chybu.
Vše jde plynule s velkou dávkou napětí, i když víte, jak to dopadne, tak zlom ke konci první části vás znejistí, a tak čtete dál a dál, aby jste se co nejdříve dozvěděli, jak to dopadne. A i když to rozluštíte a dojdete na poslední stránku, tak máte pocit, že by jste ještě pár stránek s těmito třemi rádi strávili.

Knihu Drzý bastard doporučuji všem ženám i dívkám, které milují napětí, romantiku a ironii. Dvojsmysly, které padají Chanceovi z úst neznají konce a díky tomu, se budete velmi často usmívat. Možná uroníte i pár slz, tudíž si nezapomeňte kapesníčky. Takže pokud se chcete odreagovat od té složité situace, která nám teď komplikuje život, doporučuji vzít tuto knihu, zašít se někde, kde budete mít klid a nechat se unést tímto příběhem. 

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Drzý bastard můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *