Dvanáct tajemství – Robert Gold

Autor: Robert Gold
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2022
Počet stran: 296

„Nikdo z nás přesně neví jak se ten druhý doopravdy cítí.“

Novinář Ben Harper se ve své profesi zaměřil na kriminální případy. Nyní nastal čas, aby vynesl na světlo ten nejotřesnější, svůj vlastní. Když mu bylo osm, všemi otřásla brutální vražda jeho bratra a kamaráda, kteří byli ubodáni dívkami v jejich věku. Hrůzný čin ještě umocnila sebevražda matky obou bratrů. Ve světle nedávných událostí ale v Benovi klíčí podezření, že se vše odehrálo jinak…

Nový rok začal pro mne, co se týče čtenářských zážitků, více než dobře. Jako první jsem přečetla knihu Dvanáct tajemství a bylo to výborné čtení, vše, co očekávám od dobré kriminálky mi nechybělo. A jestli je tento příběh založen na skutečných událostech, tak je to o to větší masakr…

Ben Harper je novinář, který se specializuje na kriminální zprávy, a má k tomu blízko, protože sám byl ve svých osmi letech svědkem jednoho zločinu. Toho nejhoršího, jakého si dokážeme představit. Jeho bratr a kamarád byli zabiti dívkami v jejich věku a Ben byl tím, kdo je našel. Po několika letech jeho máma, která mu z rodiny jako jediná zbyla, spáchala sebevraždu.
Blíží se desetileté výročí smrti jeho mámy a jeho nadřízená chce, aby Ben napsal článek – poctu jeho máme a jeho rodině. Jenže Ben to chce pojmout investigativně, protože začíná tušit, že to nebylo tak, jak se na první pohled zdálo. A když dojde k vraždě mladé ženy, která má v jeho minulosti také místo, Ben ví, že to, co se děje, souvisí právě s ním a jeho rodinou a co jiného by měl jako novinář udělat – pustí se do vlastního vyšetřování, i když ne přímo legálně…

„Rodičovská láska se může stát nepřekonatelnou silou. Je to něco, co nikdy nevybledne.“

Když jsem knihu Dvanáct tajemství otevřela, netušila jsem, že mne příběh tak pohltí. Opravdu jsem hltala stránku za stránkou. Líbilo se mi, že autor všechno totálně zamotal a rozmotal to takovým způsobem, že by mne to ve snu nenapadlo.
A velkým plusem je i postava samotného Bena. Jeho charakter, arogantního pisálka, je zmírněna i velkou empatií, takže se vám zalíbí. Ví, kdy šlápnout na kuří oko a kdy raději držet pusu a krok, aby dosáhl svého.

Když se dívám na recenze čtenářů, kteří již Dvanáct tajemství přečetli, nestačím se divit, jak moc jdu proti proudu. Asi jsem zrovna měla tu správnou konstelaci hvězd a náladu na knihu, protože mi seděly postavy, kniha se mi skvěle četla, skákání mezi postavami dodávalo šmrnc příběhu, takovou lehkou tajemnost.
Je pravdou, že těch postav je více, ale pokud při čtení dáváte pozor, tak víte kdo je kdo a když někoho nevíte, tak si to v průběhu jeho vyprávění uvědomíte, tudíž jsem s tímto neměla absolutně žádný problém.

Za mě je Dvanáct tajemství skvělým kriminálním příběhem, který se četl jedna báseň a jeho závěr byl efektní. Už vidím, že tato kniha bude mít čtenáře ze dvou táborů – ti, co doporučují a ti, co ne. Já se řadím mezi ty, kteří knihu doporučují, protože mi osobně se velmi líbila.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Alpress, kde si knihu Dvanáct tajemství můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Jedna odpověď na “Dvanáct tajemství – Robert Gold”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *