Dvanáct vánočních schůzek – Jenny Bayllis

Autor: Jenny Bayllis
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 376

„Nemůžeš kvílet, že se chceš seznámit, a přitom se ofrňovat nad randícíma webovkama. Je to budoucnost seznamování.“
„Co ty o tom víš, vdaná paničko s dětma?“
„Čtu Cosmo,“ odpálkovala ji Laura. „A Cosmo nelže.“
„Nemají nějaký katalog ženichů? Že bych si rovnou objednala. Nebo je to další bašta nerovnosti mezi pohlavími, kterou musíme zdolat?“
Laura přisunula notebook ke Kate. Nálepka s brokolicí se u okrajů odlepovala. Podobné zeleninové nálepky byly rozesety po celé kuchyni, Laura se tak pokoušela ovlivnit svou umíněnou čtyřletou dceru Minu. Na druhou stranu Charlie, Minin devítiměsíční bratříček, byl s veškerou zeleninou jedna ruka. Zvlášť nadšeně si ji vtíral do vlasů.“

Kate Turnerová nikdy nepatřila k ženám, které jsou posedlé hledáním vhodného přítele. Vlastně si už dávno zvykla na poklidné večery o samotě v pyžamu před televizí. Ale na druhou stranu, nebylo by špatné mít zas někoho po boku, zvlášť v čase blížících se Vánoc… Jenže její poslední dlouhodobý vztah dávno vyšuměl do ztracena a v ospalém Blexfordu aby vhodného svobodného mládence pohledal.
Takže začala vážně uvažovat o tom, k čemu ji už dlouho nutila kamarádka Laura: přihlásit se na seznamku a využít speciální předvánoční akci, dvanáct schůzek naslepo s různými muži v různých prostředích od prvního do třiadvacátého prosince. Levné to, pravda, nebylo – rozhodně dražší než víkend ve wellnessu, který by si možná užila víc. Nebo snad ne?

Od autorky Jenny Bayliss jsem zatím nic nečetla, takže když jsem vzala do rukou Dvanáct vánočních schůzek nevěděla jsem co očekávat. Když neznáte styl psaní autorů, tak skáčete do neznáma a čekáte co se bude dít. Byla jsem mile překvapena, protože tato vánoční romantika byla kouzelná. A co je největší plus, potkáte 13 zajímavých mužů.

Hlavní hrdinka je svobodná žena po třicítce a je sama. Tedy ne, že by neměla rodiče a přátelé , ale nemá partnera. Její milostný život vlastně neexistuje, a tak kývne na seznamku, ale ne tak ledajakou seznamku. Jedná se o dvanáct vánočních schůzek. Skupina lidí, kteří si zaplatí za to, že mohou podniknout 12 různých aktivit s 12-ti různými partnery. Zní to podle vás zajímavě?
I já jsem se přistihla u toho, že mě to dost zaujalo a klidně bych se do něčeho podobného sama přihlásila. Navíc, když se dočtete, že to může být hodně zajímavé. Kate Turnerová zažije kladné, ale i záporné situace, ale přesto ji to neodradí od dalších schůzek. Nakonec projde všech 12 a je ráda, že to má za sebou. Zjistí o sobě spoustu nových věcí, a konec tohoto maratonu, v hledání prince na bílém koni, ji hodně překvapí.

Představovat vám všech dvanáct mužů nebudu, to nechám na vás, ať se pobavíte sami. Představím vám toho třináctého nebo možná prvního, kdo ví, záleží z jaké strany to vezmeme. Jedná se totiž o Matta, nejlepšího přítele Kate. Vyrostla s ním, prožila pubertu, pak se pohádali a několik let spolu nemluvili. Nakonec skončili oba zpátky ve svém rodném městě a obnovili přátelství.
Matt provozuje kavárnu, po smrti své rodiny si ji otevřel v obchodě své matky a snaží se smířit se životem a být šťastný.  Kromě této tragické události, která s ním otřásla, je jeho život celkem poklidný. Má práci, která ho baví, přítelkyni, která ho miluje a přátelé, na které nedá dopustit. Zdá se vám to dokonalé? Přesně. V této chvíli přichází život sám a něco pokazí, aby jsme se nenudili a o co myslíte, že přijde Matt? To se dozvíte v knize Dvanáct vánočních schůzek

„A nic jsi mi neřekla?“ Znělo to uraženě.
„Nebylo co říkat. Sama jsem si to pořádně uvědomila až včera v noci a pak mi ráno přinesl perníkový moka…“
„No teda,“ uchechtla se Laura. „Ty nejseš náročná, co? Nenapadlo tě nikdy něco pořádnýho, třeba diamanty?“
„No, nebylo to jenom moka.“
„To mě zajímá.“
„Taky sendvič se slaninou.“
„Štětko prodejná.“
Kate se rozesmála a přikryla si obličej rukama. „Bože můj!“

Příběh Dvanáct vánočních schůzek ubíhal rychle, pořád se něco dělo. Po pár schůzkách mi ale začalo vadit, že všichni ti muži byli představování jako muži z vyšší vrstvy.
Buď to byl nějaký manager nebo bankéř. Chápu, že je to placená seznamka a nestálo to málo, podle informací v ději, ale i tak bych čekala někoho „v riflích a tričku“.

Pokud jde o ten styl psaní, na který jsem narážela na začátku, tak jsem spokojená.
Děj byl plynulý, srozumitelný a neměl hluchá místa.
Každá schůzka byla jedna kapitola, takže jste vždy věděli kolikátá schůzka vás čeká a kdy, protože je uvedeno i datum.
Pokud takto bude Jenny Bayliss pokračovat, tak se těším na její další knihu.

Doporučovat vánoční příběhy je jednoduché, protože kdo by neměl rád Vánoce. Navíc zde se nepotkáte jen s vánočním časem, ale i se zajímavým stylem seznamování a pořádnou dávkou humoru a lásky. Protože Laura je fakt vtipná.

Takže hoďte nohy nahoru, uvařte si dobrou kávu nebo čokoládu, představte si, bohužel, sníh a začněte ladit vánoční atmosféru s příběhem Dvanáct vánočních schůzek, pokud jste se do ni ještě nedostali.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Dvanáct vánočních schůzek můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *