Dvojrecenze knih Potíže s mrkví/Velký závod – Katy Hudsonová

Autor: Katy Hudsonová
Nakladatelství: Fortuna Libri
Počet stran: 32/32
Rok vydání: 2020

Velký závod
Veverka se plnou rychlostí rozběhne podzimním listím. Rozená závodnice ale musí brzdit. Letos je Závod o zlatý žalud závodem družstev. Veverka trpí: kamarádi jsou tak nešikovní! Jen s velkým přemáháním je vezme do družstva. Zvítězí u veverky soutěživost a touha vyhrát nebo pochopí, jak důležité je mít kamarády a být týmovým hráčem?
Potíže s mrkví
Až příliš. Kdykoli vidí tuto sladkou zeleninu, musí ji mít. Už má tak plnou noru, že se do ní sám nevejde. Když mu kamarádi nabídnou vlastní domovy, králík radostně souhlasí. Problém je, že se stěhuje i se svou milovanou mrkví. Nezpůsobí ta spousta mrkve králíkovi a jeho kamarádům potíže?

Poslední dobou se u nakladatelství vždy trefili v dětských knihách do vkusu mého syna. Nejinak je tomu u těchto dvou knížek. Vycházejí dohromady, ač je každý jiný příběh, hrdinové jsou stejní. A opět se vše povedlo na jedničku, s velkou hvězdičkou.

Začnu tím, že jak jsou knihy většího formátu, je pro ty malé čtenáře skvělé. Okamžitě zaujmou, rychleji a více, než jiné knihy malého formátu. Ilustrace, které vévodí celému příběhu, jsou naprosto skvostné.
Věřím, že si pamatujete, jak jsem se rozplývala nad pohádkou o veverce Barunce a ježkovi Toníkovi. Tady to bylo stejné.

Velký závod i Potíže s mrkví jsou úžasné pohádky nejen pro nejmenší, protože tam je sotva pár vět, ale také pro začínající čtenáře. Díky ilustracím, které tvoří většinu příběhu, a pár písmenek, které jsou dokonce různých fontů, budou mít i ti nejmenší pocit, že dokázali přečíst celou knihu a věřím, že to v nich probudí lásku ke knihám. 🙂

V každém příběhu, krom velkého dobrodružství, čeká na malé čtenáře i obrovské ponaučení, které jim bude přínosem do svých přátelství, jež budou s kamarády navazovat.
Pokud chcete svým dětem pořídit nějakou knihu, rozhodně se podívejte po těchto kouscích. U nás doma získaly maximální počet bodů a vřele je doporučujeme. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fortuna Libri, kde si knihy Velký závod a Potíže s mrkví můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *