Fridolín a kouzelný Bambola – Luboš Procházka

Autor: Luboš Procházka
Ilustrace: Václav Ráž
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2019
Počet stran: 112

„Zdálo se mi, že ten váleček umí plnit sny a přání tomu, kdo s ním šikovně a rozumně zachází, ale to asi dokáže většina hraček. Jen je potřeba si jich hodně považovat, starat se o ně a nenechávat je povalovat v kdejakém koutě, jak to některé děti umí…,“ pokračovala upovídaná paní prodavačka.“

Malý Fridolín dostane od svého dědečka k narozeninám kouzelný váleček. Když z něj před spaním vyfoukne svou první bublinu, čeká ho velké překvapení. Ve snu se mu objeví kulatý, duhový Bambola s kšiltovkou na hlavě, který ho vezme do pohádkové Bambóllie. Společně pak prožijí neuvěřitelná dobrodružství a stanou se z nich nerozluční přátelé. Neobyčejnou cestou za velkým dobrodružstvím je bude provázet také mazaný kámen Žulík, slečna Jahodová a Borůvková, vysoký Snopík, kulaťoučký Hrouda, Šišák ze staré borovice a spousta dalších kamarádů. Zažijete s nimi bláznivou olympiádu, neuvěřitelnou neckyádu, záhadnou kuličkovanou, ale zahrajete si na detektivy. Zkrátka čeká vás spousta napětí, poučení, ale i pěkný kopec legrace. A navíc, zažili jste už někdy takovou bláznivou zemi, kde je zároveň léto i zima? Pokud ne, pak tedy vítejte v Bambólii!

Dětská knížka Fridolín a kouzelný Bambola zavede malé čtenáře do snové říše Bambolie, kde se dějí opravdu výjimečné divy, kde vše funguje tak, aby i ti nejmenší a nejmladší členové země, měli stejné výhody jako velcí a silní.
Celým příběhem vás bude provázet Fridolín, který od svého dědečka dostane ten nejlepší dárek k narozeninám, jaký si mohl přát. I když to na první pohled tak nevypadá…

V knize se díky autorově fantazii ocitnete v říši, o které sní snad každé dítě. Kde všechno, co si usmyslí, je možné a nehrozí mu žádné nebezpečí. Když půjdete okolo koní a budete se chtít svést, ovšem jste malí, kůň se zmenší tak, aby pro vás výška nebyla překážkou. Když v lidském světě roztaje sníh, a vy si nestihnete zalyžovat, není nic jednoduššího, než se ocitnou v Bambolii, protože tam toho sněhu bude dost. 🙂 A takto bych mohla pokračovat dál… Cokoliv si vaše fantazie vymyslí, je v Bambolii uskutečnitelné, a nejlepší je, když máte svého vlastního průvodce, tak jak měl Fridolín svého Bambolu.

„U brány s nataženou stuhou před velikým lesem a ještě většími loukami byla obrovská sláva, muzika hrála, Karamelky tancovaly, jahodové a borůvkové Bambolky roznášely limonády přítomným hostům, mezi nimiž byl i pan Václav se svým růžovým kočárkem a malou Terezkou, u kterého stála Karolínka s Kristýnkou, a vedle nich byl i pan Jaroslav se svým modrým kočárkem a malým Matějem, u kterého stála Eliška.“

O ilustrace se postaral pan Václav Ráž, který je mi znám už z jiných knih. A proto vím, že jeho obrázky jsou hravé, veselé, barevné a výrazné. Nejinak je tomu i v této pohádce. Ať už se jedná o menší obrázek nebo o velký, vždy vykouzlí vašim dětem úsměv na rtech. Rozpoznají všechno, co se na obrázku nachází a jejich nadšení nebude znát hranic.

Fridolín a kouzelný Bambula je knížkou, kterou doporučím jak čtenářkám, tak malým čtenářům. Příběhy jsou dělené na kapitoly, kdy Fridolín pokaždé zažívá nové, někdy poučné, ale vždy napínavé a také zábavné dobrodružství.
Věřím, že Fridolína, Bambulu a všechny ostatní hrdiny si děti velmi rychle oblíbí. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Fridolín a kouzelný Bambola můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *