Gentleman Devět – Penelope Ward

Autor: Penelope Ward
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 296

„Stránka měla černé pozadí, písmo bylo psáno elegantním zlatým fontem. Hrála tam svůdná a pomalá klavírní hudba. Stránka detailně popisovala služby, které klub poskytuje. Dalo se vybrat mezi půldenní objednávkou, celodenní, nebo dokonce celým víkendem, což byla zřejmě maximální délka trvání zážitku. Celý den stál dva tisíce dolarů a nejlevnější varianta, půlden, stála tisícovku.“

Bývali jsme tři kamarádi. On byl ten podivín.
Já byl ten playboy. A ona byla ta kráska.
Hluboko uvnitř jsem chtěl vždycky jenom ji. Nechával jsem si to pro sebe, protože jsme s Rorym uzavřeli dohodu, že oba necháme naši kamarádku Amber na pokoji.
Jenže lhal. Já šel na univerzitu a získal ji on. Amber se nikdy nedozvěděla, jak mi tehdy bylo. Zůstali spolu potom celé roky – než jí zlomil srdce.
Navzdory tomu všemu, i vzdálenosti mezi námi, jsem s ní zůstal v kontaktu.
Když jsem se dostal pracovně do Bostonu na tříměsíční stáž, Amber mi poskytla svůj volný pokoj. Pořád ještě se vzpamatovávala z rozchodu a dávala si od mužů pauzu.
Jeden večer jsem však v jejím počítači zahlédl něco, co mě šokovalo. S určitým váháním totiž oslovila mužskou eskortní službu. Bála se chodit na rande, nechtěla zas skončit se zlomeným srdcem, proto hledala sex bez vztahu.
Mísila se ve mně žárlivost, potřeba ji chránit – i zvědavost.
Amber si vybrala Gentlemana Devět a zaslala mu zprávu.
Byla k němu otevřená a mimo jiné mu přiznala, že ji fyzicky přitahuje její kamarád – já.
Předpokládala, že u mě nemá šanci – a taky mě měla za totálního děvkaře. (Vzhledem k okolnostem je to celkem ironie.) Nakonec si s Gentlemanem Devět sjednala schůzku v hotelu. Byla v šoku, když jsem se tam ukázal já – s nabídkou, o níž jsem upřímně doufal, že ji neodmítne.

Penelope Ward napsala řadu románů, kterých se prodalo více než milion výtisků a jež se ocitly mezi nejprodávanějšími tituly dle USA Today, na žebříčku Wall Street Journal dokonce dosáhla na první místo a na žebříčku New York Times se ocitla již šestnáctkrát (z toho třikrát se umístila na druhé příčce). Její čtvrtý román Stepbrother Dearest byl v roce 2014 nejprodávanější nezávisle vydanou elektronickou knihou na serveru Amazon. Několik jejích knih bylo přeloženo do cizích jazyků a najdete je v knihkupectvích po celém světě.
Penelope Ward se několik let živila coby moderátorka televizních zpráv, než změnila profesi, aby se mohla více věnovat své rodině. Vyrostla v Bostonu s pěti staršími bratry.
Ráda čte romány ze žánru new adult, miluje kávu, často si přes mobil píše se svou kamarádkou a občasnou spoluautorkou Vi Keeland a víkendy tráví s rodinou a přáteli.
Penelope je matkou dvanáctileté dcery, která je autistická (a stala se inspirací pro postavu Callie v románu Gemini), a desetiletého syna. Obě děti jsou světlem jejího života. Se svým manželem a dětmi žije v Rhode Islandu.

Nová kniha spisovatelky Penelope Ward s názvem Gentleman Devět Vám ukáže, jak může být dlouholeté přátelství mezi mužem a ženou riskantní a jak často děláme chyby díky svým předpokladům, než aby jsme se i v těch nejhorších chvílích postavili před svého nejlepšího přítele čelem a sdělili mu pravdu, ať už je to žena nebo muž.

Amber Waltonová je mladá žena, která žije v Bostonu a pracuje jako sociální pracovnice. Přestěhovala se sem se svým přítelem Rorym, se kterým chodí od střední školy a po devíti letech ji Rory opustí. Byl to její první muž, kterému věřila natolik, že si nedokáže představit, že by někomu zase v lásce věřila a že by se mohla zase zamilovat a nemít předsudky, že ji někdo ublíží. Po několika měsících po rozchodu se ji ozve její druhý kamarád z dětství, se kterým kdysi tvořili nerozlučnou trojku, Channing Lord. Bratr její mrtvé nejlepší kamarádky Lainey, který ji přitahuje od té doby co ho zná, a teď ji volá a prosí ji o pomoc, zda by u ni mohl na pár měsíců bydlet, že jede pracovně do Bostonu. Dřív než si uvědomí, že je to velká chyba, mu řekne ano. A tím začíná celý tento příběh a sami můžete posoudit, zda to byla chyba nebo ne.

Channing Lord je krásný, chytrý a moc hodný mladý muž, který v dětství ztratil svou milovanou sestru a po její smrti se spřátelil s její nejlepší kamarádkou Amber, která mu v těch nejhorších chvílích nejvíce pomohla. Teď je dospělý a stále by pro svou kamarádku, které říkal Waldo, udělal vše, aby ji ochránil. Když zjistí, že ji Rory dal kopačky, tak najede na ochranitelský mód a hodlá udělat vše, aby Amber vrátil zpátky do života, ale bezpečně a podle jeho představ. Ovšem znáte to, člověk míní a život mění, a tady jim život ukáže, že bojovat s city je vždy prohraná bitva.

„Byla jsem si moc dobře vědoma, že se myšlenkám na situaci, v níž jsem se ocitla, vyhýbám. Bylo to schválně, protože pokud bych na někoho z nich pomyslela, rozplakala bych se. Popírání mi pomáhalo přežít den, abych se dokázala věnovat dětem a Milovi. Pokud bych přestala popírat, že se něco děje, vkradla by se do mého nitra bolest.“

Příběh se rozjíždí velmi pomalu, sice Vás kniha baví a čtete stránku za stránkou, ale pořád Vám chybí nějaké drama, zápletka. Tím, že víte, jak tento typ knih končí, tak je Vám jasné co bude dál, a tak čekáte nějaké vzrůšo, komplikaci. Ta se dostaví, ale až v poslední třetině knihy a je to pak všechno najednou a během pár stran je vše vyřešené.
Mám ráda knihy této spisovatelky, i když píše v duu nebo sama, ale tohle uspěchala, každopádně to úplně nezničí pocit z knihy a i tak jsem si knihu užila, protože příběh byl zajímavý a čtivý.

Po technické stránce je kniha vyhovující, kapitoly navazují, u každé je nadepsáno z čího pohledu se to zrovna odehrává. Dokonce mě velice potěšilo a hlavně to zpestřilo děj, když jsem otočila stránku a čekala na mě kapitola z pohledu Roryho.
Málokdy se stává, že dostane svou kapitolu vedlejší postava, i když v některých zápletkách hraje významnou roli.

Kdo má tento žánr rád, určitě doporučuji ke čtení. Opět jedno oddechové čtení, které nezklame a na chvíli Vás odpoutá od každodenních povinností. Takže si ukradněte pár chvil v nabitém programu a nechte se unášet na vlně Gentlemana Devět.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Gentleman Devět můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *