Halton – Melanie Moreland

Autor: Melanie Moreland
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 288

„Byl jsem náladový, sobecký a arogantní chlap. Žil jsem tak, jak jsem chtěl a nezajímalo mě, jak mě vidí ostatní. Za své klienty jsem bojoval, protože to uspokojovalo nějaké ty maličké časti ve mně, které potřebují vidět, že je na světě spravedlnost. Jako kdybych chtěl zajištěním toho, že se děti dostanou na správné místo, kde o ně bude postaráno, dohnat vlastní minulost. Neměla ale pravdu v tom, když si myslela, že jsem schopen lásky.
     Měl jsem lidi rád. René pro mě v mnoha ohledech byl náhradní otec, na jeho názoru mi záleželo a měl jsem ho rád. Měl jsem rád těch pár lidí, které jsem nazýval přáteli, a záleželo mi na mých klientech.     
Ale láska?     
To slovo v mém světě neexistovalo. Ne teď.“

Když se láska změní v nenávist – tehdy do hry vstupuji já. Jsem Halton Andrew Smithers, právník. Pro klienty a přátele Hal. Špinavé rozvody, otcové, kteří nechtějí platit alimenty, manželky na útěku a podvádějící partneři – tohle všechno já zvládám.
Znám stinnou stranu lásky, a nic pěkného to není. Vyhýbám se citovým vazbám, až příliš často už jsem viděl, jak se horká vášeň mění v zamrzlou tundru.
Stačí mi to, když můžu lidem pomáhat za scénou. Dává mi to pocit uspokojení a smysl života.
Dokud do něj nevstoupí ona a neobrátí vzhůru nohama všechno, v co věřím.
Zaplňuje prázdnotu, o níž jsem ani nevěděl, že ve mně existuje, a vím, že bez ní už můj život nikdy nebude jako předtím.
Poprvé to chci zkusit.
Pro ni.
Ale jsem dost silný?

Halton je dalším dílem úspěšné série od Melanie Moreland. Jsem ráda, že mám tu možnost přečíst všechny díly. I když stále ochutnáváme stejnou červenou šťávu, tak ovoce, ze kterého pochází je jiné.
Někdy je na začátku trpké, kyselé nebo sladké, ale na konci vždy šťavnaté. Halton je zvenku plný nedokonalostí, ale uvnitř je hned sladký.

Halton Smithers, kterého známe jako právníka Hala z minulých dílů, dostal svůj vlastní příběh. Sice nepracuje v BAM a není nejbližší rodina mužů z této firmy, ale je jejich blízký přítel a tak i pro něj platí, že stačí požádat o pomoc a dostane ji i s podporou a nevyžádanou radou.
Hal nevěří na lásku, přesto pro své klienty dělá víc než musí. Pomáhá v různých organizacích a zastupuje lidi zadarmo. Když ho osloví manželka jeho největšího nepřítele, nedokáže si pomoct a ztratí se v jejích upřímných očích. I když ví, že by neměl, souhlasí, že ji bude zastupovat v jejím rozvodovém řízení. Tahle klientka je ale speciální, stačí pár dnů a jeho hranice jsou překročeny, jak v právním světě, tak v pracovním i osobním. Ví, že on není pro nikoho navždycky a tak ji ve všech směrech dělá přechodnou stanici, aby nabyla svého sebevědomí a začala nový život.

Jeho život se ale mění a vidí to všichni kromě něj, on jen ví, že se díky ní může vyspat a to je pro něj dostatečná odměna za vše, co pro ni dělá. Spánek a štěstí je ale návykový a když o to máte znova přijít, budete bojovat za to  aby vám to zůstalo?

Tak jako všechny díly měly svou ženskou hrdinku, tak i Halton dostane do vínku ženu, která je jedinečná svou povahou. Fiona, pro přátelé Fee, je manželkou osoby, která je jen kopií muže. Když ji vyhodí na ulici a chce se dát rozvést, nemá nic. Jediné co v ní zbylo, i když je to překvapující, je trocha sebeúcty, a tak vyhledá největšího žraloka mezi žraloky a chce, aby ji zastupoval. Tenhle žralok má totiž návrh, má srdce a vše, co dělá, dělá pro klienta, ne pro peníze, plus jejího manžela nenávidí. I když jeho asistent je jako buldok, nevzdává se a nakonec si k Halovi cestu najde. A dostane víc než jen advokáta. Fee se vrátí vše, co si už myslela, že mít nebude, ale hlavně se ji vrátí spánek a ztracená sebedůvěra. A tohle stačí, aby si našla své šťastně až navěky.

 „Zavrtěla hlavou a já věděl, že nechce přijmout to, co se musí stát.     
Otevřel jsem pusu a zpečetil svůj osud.   
 Zaryl jsem jí prsty do paží a upřeně se jí zadíval do očí. „Jestli to uděláš, staneš se se mnou tou děvkou, kterou jsi nikdy nechtěla být.“     
Oči se ji rozšířily a zalily slzami. „Vypadni.“     
Otočil jsem se a odcházel, ale u dveří jsem se zastavil a obrátil se. „Máš u mě práci, jestli ji chceš, a kdybys cokoli potřebovala, vždycky tady pro tebe budu.“     
Odvrátila se. „Nepotřebuju od tebe nic.“     
Přikývl jsme. „Dobré rozhodnutí.“     
A nechal jsem ji tam.“

Příběh těchto dvou lidí je strhující od začátku až do konce. Halton si zachoval svou prořízlou pusu, arogantní chování i zlaté srdce. Jeho asistent je vlastně jako jeho otec, hlídá jeho i jeho kancelář, bez něj by byl úplně ztracený. René je živoucím důkazem jeho emocí, ale i zde mu chvíli trvá než to dokáže říct nahlas. Kluky z BAM potkáme také, sice ne jejich životní linku, ale jejich dovednost komunikace a věrnou povahu. 

Jak jsem zmiňovala nahoře, každý díl je šťavnatý. Mají vše, co od moderní romance očekáváte. Lásku, sarkasmus, vtip, sexuální jiskření a hlavní hrdiny, které k sobě pasují. Ani jedna dvojice mi nenabídla nic negativního a každá byla jiná. Halton a Fee jsou upřímný pár, a proto každá situace má hned řešení, žádné dlouhé okolkování, vše si říkají na rovinu.

Asi už moc nepočítám, že čtenáři této série ještě čtou recenze. Počítám, že jdou rovnou do obchodu a koupí si další díl. Takže Halton už má své místo v několika knihovnách. Věřím, ale, že se ještě najdou ti, kteří odolávali a po tolika krásných obálkách jsou konečně udoláni. Možná i mými recenzemi, sérii si pořídí a bude se jim líbit. 

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Halton můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *