Hasičské pohádky – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Josef Pospíchal
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2016
Počet stran: 120

„Všichni se okamžitě vydali hořícímu autu na pomoc. Richard byl zvyklý na proskakování hořící obručí, a tak bez váhání skočil do auta a vytáhl z něj omráčeného řidiče.
„Musíme to uhasit!“ plánovala opice. Bimbo tedy nabral do chobotu vodu ze zásob, které měli na cestu v autě, a začal hasit.“

Hasiči se vždycky snaží, aby i ten nejžhavější průšvih měl dobrý konec, a tak si svoje pohádky rozhodně zaslouží. Víte, že prvním hasičem byl vodník Vodička?
Budete se možná divit, kdo další ještě přiloží ruku k dílu, když jde o hašení požárů. V těchto pohádkách mají kromě hasičů svoje místo taky vodníci, zvířátka a hasičská auta. Ti všichni dětem připomenou, že oheň je dobrý sluha, ale zlý pán.
A kdo má všechny neplechy s ohněm na svědomí? Dejte si pozor na čerty a na skřítka Ohnivce. Veselé počtení!

Hasičské pohádky nejsou jen pro malé hasiče. Jsou pro všechny holky a kluky. I přesto, že jsou o hasičích, požárech, jsou to opravdu pohádky jako takové, protože jednou bude za hasiče slon, jindy zase vodník. Tudíž se, milé děti, pěkně usaďte a nechce se unášet napínavým dobrodružstvím, které na vás čeká na každé stránce.

Jak už jsem naznačila v odstavci výše, setkáte se ve vyprávěních s různými bytostmi. Ať už to jsou lidé, pohádkové bytosti nebo zvířátka, která umí mluvit a přemýšlejí jako my, tak pokaždé je to zábavné a hlavně v každé pohádce je ponaučení.
Hasičské pohádky jsou skvělé také proto, že každá pohádka je samostatná, o někom jiném, jsou delší, takže ideální pro předčítání na dobrou noc.

„V jedné poklidné vesnici měli veliký rybník. Sloužil nejen ke koupání, ale také místním hasičům. Kdyby bylo potřeba, nabírali by v něm vodu na hašení požárů. Naštěstí to potřeba nebylo. Vodu nabírali jen na hasičský trénink. Doopravdy hořet nikdy nezačalo. Nejspíš proto, že každý ohýnek byl vždycky včas uhašený. Všechny děti ve vesnici totiž patřily k dobrovolným hasičům.“

Zuzana Pospíšilová je u nás doma velmi oblíbenou autorkou, protože její příběhy jsou nejen napínavé, veselé a zábavné, ale také nenásilnou formou poučné, což opravdu oceňuji a proto budou mít Hasičské pohádky čestné místo v domácí knihovně.

Ale nejen kvůli příběhům, také kvůli ilustracím. Ty jsou perfektní, velké, na každé dvoustraně aspoň jeden obrázek, jsou veselé, barevné a hlavně malí čtenáři i ne-čtenáři poznají, co na obrázcích je a to je vždycky fajn. 🙂

Když se teda podívám na knihu Hasičské pohádky jako celek, určitě ji doporučím všem rodičům od malých prcků, nejen těm, kteří se chtějí stát, nebo jsou, hasiči. Jsou to příběhy pro všechny, kluky i holky, pro všechny, kteří chtějí vědět, že oheň je dobrý sluha, ale zlý pán…

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Hasičské pohádky můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *