Historky z Tinderu – Lucie Macháčková

Autor: Lucie Macháčková
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 240

„Titanic je story jedné nepotopitelné lodi a holky, která je tak trochu kráva. Pamatujete si tu scénu, jak se Rose, která má pohodičku na plovoucích dveřích, otočí na Jacka, který je ve VODĚ, a co mu řekne?!
„Jacku… je mi zima!“
Zato on je asi v Piešťanech, co? Co máš holka ještě za problém, nemáš třeba hlad, nemá ti ulovit rybu? A co žízeň, nedala by sis čaj – v tomto případě ledový?“

Příběhy o lásce, sexu a dalších katastrofách.
Z nejhorších rande jsou ty nejlepší historky – protože neštěstí nechodí po horách, ale po single holkách! Populární stand-up komička Lucie Macháčková s humorem a nadsázkou glosuje milostné karamboly.
Vtipná kniha plná ironie i optimismu přináší postřehy nejen ze světa seznamovací aplikace Tinder. Příběhy o lásce, randění i pořádných trapasech vás rozesmějí a zahřejí na duši – ať už jste single, zadaní, anebo něco mezi. Dozvíte se:
co se stane, když se zabouchnete na divokém večírku
co dělat, když při šnorchlování v moři omylem narazíte na svého ex

jak nejlépe rozchodit rozchod
proč rozhodně nikdy nechodit se synem své psycholožky
jak to chodí na speed datingu
proč (ne)fungují převozníci
jak přelstít seznamkového podvodníka

Autorku knihy Historky z Tinderu, Lucii Macháčkovou, sleduju již nějakou dobu. Když vystupuje v Comedy clubu, a i když je to kolikrát opakování, stejně musí všichni doma být potichu, protože přesto, že vím, o čem mluví a znám pointu, hltám každé slovo a směju se, jako bych to viděla poprvé. A proto jsem neváhala s přečtením této knihy, protože jsem věděla, že její humor, místy velmi ironický a černý, mi sedí jako pr…l na hrnec. 🙂

To, co pro vás autorka v knize Historky z Tinderu sepsala, jsou příhody, které neočekáváte. Když se ohlédnu zpátky, a podívám se na jiné podobné knihy, téměř vždy jsem tušila už dopředu, jaká bude pointa. Ale tady to kolikrát bylo úplně jinak, někdo to bylo divoké, jindy divné, mockrát dokonce trapné, ale v tom správném slova smyslu.
Nebyla tam ani jedna, kterou bych tak nějak odhadla, možná lehce, ale stejně to nebylo jako nalinkované, což je dle mého názoru, obrovské plus co vás bude opravdu bavit.

„Neexistuje ošklivých lidí, existuje jenom málo vína.“

Další plus je to, že autorka má super slovní zásobu. Nemusí používat žádné prapodivné výrazy ani slovní obraty. Vše píše jednoduše, tak nějak „rychle a rozhodně“, ale přitom z každého vyprávění cítíte tu emoci. Ten pocit, že se chcete smát, že se chcete usmívat, nebo jako já několik – že chcete křičet na celé kolo: „To znám, tak to přesně je!„.
Historky z Tinderu mi zlepšily den a ač nebyl špatný a byl dobrý, díky tomuto čtení byl ještě o něco lepší.

Navíc výhodou takovýchto knih je to, že ji můžete prokládat jiným příběhem, tím celistvým, a tuto otevřít vždy, když máte potřebu se usmát, zlepšit si den, odpočinout si, nebo nemáte moc času a přesto chcete si něco málo přečíst.
Já vím, pěju tady ódy na knihu, která na první pohled vypadá jako „obyčejná“ záležitost, ale věřte mi, hlavně teda ženy, s knihou Historky z Tinderu se nudit nebudete a ani to nebude možné.

Jasně, najdou se tam příběhy, které jsou slabší, ale pak se objeví nějaký jiný, který je moooc dobrý a vykompenzuje tu „slabotu“. Pokud tedy máte, milé dámy, rády humor a nadsázku, ironii, pokud třeba samy osobně jste na nějaké seznamce nebo máte problémy s ex či stálým partnerem, otevřete Historiky z Tinderu. Protože problémy rázem zmizí, jako mávnutí kouzelným proutkem… 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Historky z Tinderu můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *