Hněv kejklíře – Amo Jones

Autor: Amo Jones
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 352

„Láska není zaručená a to nejtěžší, s čím se lidské srdce musí srovnat, je ztráta někoho, kdo stále žije.“

Killian Cornelii je okouzlující kejklíř a šejdíř bez srdce, jemuž se ženy vrhají k nohám. Saskia je však jiná. Vyhýbá se mu a odolává jeho šarmu. Jako nová posila v Půlnočním běsnění si zvyká na divoký život mezi karavany. Brzy se ovšem stane hvězdou představení, protože má v srdci nejen tanec, ale i oheň.
Killian po Saskii touží a její zničená duše v jeho krutých rukou pomalu nachází útěchu. Oba si myslí, že jeden druhého znají, oba však mají vlastní démony a temnou minulost. Jejich příběh možná vypadá jako pohádka o dvou spřízněných duších, které se do sebe neodvolatelně zamilují. Jejich láska je však plná bolesti, která ničí všechno kolem, včetně nich samotných.
A zatímco Killian v manéži předvádí kejkle, největším trikem je právě Saskia.

„Vítejte v Půlnočním běsnění. Nejsme cirkus, nejsme lunapark. Nemusíte se však ničeho bát – jen toho, že vás připravíme o rozum.“ Až se jednou dostanu do New Yorku, v době, kdy své představení bude připravovat Půlnoční běsnění, můžete si být jisti, že udělám všechno pro to, abych se tam dostala. S klidným svědomím budu kvůli tomu i zabíjet a riskovat Hněv kejklíře.

Druhý díl této série, Hněv kejklíře, byl o malinko slabší, ale pořád pekelně skvělý. Slabší v tom smyslu, že jsem z příběhu necítila takové jiskření jako u Chaosu v míru, ale přesto jsem opět dostala vše, co si u knih od Amo Jones přeji.
Líbí se mi, že tato série je pokaždé o někom jiném, tentokráte se potkáte s kejklířem – Killianem a se Saskií. Oba se nesnáší, přitom si to spolu rozdávají, klasika jako vždy. Jenže, Saskia není ta, za kterou se od začátku příběhu vydává, a problém je v tom, že někteří to tuší, ovšem ti, kteří by to měli vědět, o tom nemají ani páru.

„Lidi jsou ztracení jenom tehdy, když nemají nikoho ochotnýho je najít.“

Bratři Kizničovi jsou pořád krutí, sexy, přitažliví a smrtící. Setkání s nimi a s lidmi v Půlnočním běsnění vám může změnit život, ale ne každý má to „štěstí“ nebo smůlu, jak se to vezme, aby se k nim dostal. Jejich chování a jejich přesvědčení opět nekoresponduje s morálními zásadami normálních lidí, ale to je právě autorčin styl. Vymyslet a stvořit charaktery, které neodpovídají normám, na které jsme zvyklí a rádi budeme utíkat z reality do té jejich nenormálnosti a zvrhlosti. Právě to je důvod, proč její knihy opravdu mám ráda, ač jsou plné sexu, nenávisti, tak vždy se tam najde kousek toho světlého místa, na které všechny ženy čekají, v tom ponurém, šedém, smutném světě.

Hněv kejklíře je příběhem dvou lidí, ale přitom navazuje na Chaos v míru, protože se pořád točíme v kruhu kolem jiné skupiny, jež našemu Bratrstvu dělá nedobře. Takže rozhodně se nepouštějte bez vědomostí z prvního dílu do tohoto.
Navíc Killian je samozřejmě důležitým prvkem už v Chaosu, takže jej poznáte, a v druhém díle ho mnohem lépe pochopíte.

Autorka v prvním díle nasadila laťku až příliš vysoko, a ač by si Hněv kejklíře zasloužil také plný počet hvězd, nemůžu to Kingovi a Per udělat. Oni dva byli první, oni byli ti, kteří mi pomohli pochopit, jak Půlnoční běsnění funguje, a proto Killian a Saskie jsou trochu v jejich stínu. Ale vůbec neberte ohled na počet hvězd, protože tohle čtení je brutální. Brutálně dobré, brutálně čtivé, brutálně zvrhlé a já teď budu velmi netrpělivě čekat na další díl. Pokud se mi brzo nedostane do rukou, budu brutálně naštvaná. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Hněv kejklíře můžete zakoupit.

Děkuji za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *