Hotýlek na Islandu – Julie Caplin

Autor: Julie Caplin
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2020
Počet stran: 360

„Netrap se tím. Taky budou potřebovat ředitelku. „
„Ano, ale…“ Ne nutně zrovna ji. Teď už chápala, proč jí nabídli jen smlouvu na tak krátkou dobu. Nebyla to zkušební doba, jak Lucy předpokládala. Přijali ji bez pořádných referencí, protože ji vlastně nepotřebují.
„Thetta reddast,“ připomněla jí jemně Hekla. „Vyřeší se to. Podle mě máš už teď dobré nápady. Jsi v oboru hodně zkušená, viď?“
Lucy kývla. Ano, nasbírala spoustu zkušeností. Ty nejlepší.“

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu.
Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu!
Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…

Hotýlek na Islandu je dalším příběhem ze série romantické útěky od Julie Caplin. První tři jsem vám v minulosti představila a byla jsem z nich nadšená. Island pro mě sice není tak lákavý kvůli té zimě a málo slunce, ale příběh mi to nijak nepokazilo. Užila jsem si další parádní jízdu s krásnou přírodou, situacemi plných napětí a romantickou láskou.

Říká se, že pro lásku a štěstí se má udělat všechno, ale myslím, že je třeba mít ve všem nějaké hranice. Ne vždy je dobře vyjít vstříc svému partnerovi, aby byl šťastný a to zjistila i Lucy Smartová. Díky tomuto přístupu přišla o práci, kariéru i svou pověst. Její přítel ji natočil v sexy kostýmu, jak mu dělá striptýz a ukázal to jejich kolegům a dal na internet. Jako manažerka pětihvězdičkového hotelu v Londýně to mělo následky.
Jediné místo, které ji pak zbývalo v oboru, byl malý Hotýlek na Islandu. I přes pocit, že je to velmi špatný nápad, přijme nabídku a odjíždí na Island. Dostane se do krásného a útulného hotelu, který organizačně vůbec nefunguje a hosté jsou velmi nespokojeni. Lucy najde svou ztracenou sebedůvěru a pustí se do práce a během své zkušební doby vytáhne hotel do na skvělou úroveň. Jestli ji to pomůže v prodloužení smlouvy, aby si obnovila svou pověst a zachránila kariéru je jedna z otázek na kterou dostanete odpověď, když dojdete na poslední stranu tohoto příběhu. Druhou otázkou je její soukromý život, jde o to zda najde v sobě ztracenou víru v samu sebe, že je hezká žena, která může najít lásku a věřit opět mužům.

Alex McLaughlin je pravá ruka evropského žraloka v hotelnictví. Jeho nadřízený vlastní jedny z nejluxusnějších hotelů a Alex mu dělá průzkumy pro koupě nových hotelů. Když je v utajení poslán do Polární záře, kterou chce jeho šéf koupit, aby zhodnotil situaci a výkonnost personálu, příčí se mu, že musí všem lhát. Bohužel, ale jinak nejde odhalit reálnou situaci a udělat si nezávislý názor na lidi. I když to všechno vypadá jednoduše, na pár týdnu se nechá zaměstnat v hotelu na Islandu jako barman, napíše zprávu a šup zpátky do Paříže otevřít nový hotel.
Člověk míní, život mění. A Island je toho důkazem, zde se totiž mění počasí z minuty na minutu, stejně jako situace v hotelu. Nejen, že tu řádí elfové, ale i láska zamotá Alexovi hlavu a on neví, jak z toho všeho ven, aby nikomu neublížil. Jak to dopadne, se dozvíte v knize Hotýlek na Islandu.

„Lucy kývla a kousla se do rtu. O té pomstě nepověděla ani Daisy. „Den předtím, než jsem sem odletěla, šel někam ven a já se u něj stavila pro svoje věci. Pořád jsem měla klíče od bytu, kde jsme spolu bydleli, takže…“ při té vzpomínce se usmála, „… jsem mu do lemů závěsů zašila krevety.“
„Dokonalé,“ řekla Brynja.
„A hodně smradlavé.“ Elin nakrčila nos.“

Parta, která tvoří zaměstnance Polární záře (což je onen Hotýlek na Islandu) je skvělá. Musím říct, že jsem si zamilovala všechny postavy. Každá byla vtipná a skvěle vytvořená pro příběh. Island mě díky popisu autorky nadchl, ale zatím se tam nechystám jako do jiných zemí z příběhů této série. Tak jako každý další díl odkazuje na postavu z předešlého dílu, ať už je to vedlejší postava, kamarád či rodinný příslušník, není to nic čeho by jste se měli obávat. Jde jen o zajímavou informaci, která vám nijak nezasahuje do příběhu. Takže nevadí, pokud nemáte předešlé díly přečtené. Tato série se dá číst i na přeskáčku nebo jen některé tituly.

I zde se povedlo velmi dobře popsat krajinu, aby vás navnadila k návštěvě. Děj byl opět strhující a v každé kapitole vás čeká napětí, jiskření a vtipnost. Dozvíte se něco o rituálech a pověstech v této zemi, kdo jsou huldufólk  a co je to hygge.

Hotýlek na Islandu jsem si užila. Pokud jste ještě doteď nepřečetli ani jeden příběh, tak děláte chybu. Tyhle pohodovky s romantickou linkou jsou ideální na nedělní odpočinek u kávy či čaje nebo večerní skleničku s nohama nahoře po náročném dni. Vykouzlí vám úsměv na tváři a nechá snít o místech, které jsou v příbězích popsány a objevíte v sobě chuť cestovat přesně tam, kam vás autorka vede.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Hotýlek na Islandu můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *