Hra – Elle Kennedy

Autor: Elle Kennedy
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 432

„Ale no tak, nehraj si na blbýho.“ Odpočítám je na prstech. „Holka, co ti minulý týden přinesla oběd a v podstatě tě prosila, ať ji miluješ. Ta, co s tebou tancovala u Maloneho. A dneska, ta blondýna s obličejem supermodelky…?“
Hunter se rozesměje. Má hluboký, zastřený smích, který mě hladí v uších. „S žádnou z nich nespím. Jsou to moje spolubydlící.“

Jediná moje chyba připravila můj hokejový tým o vítězství. Takže jsem se poučil. Už žádný blbosti. A žádnej sex. Jako nový kapitán týmu vyznávám novou filozofii: existuje jenom hokej a škola, na holky bude čas později. Což znamená, že já, Hunter Davenport, žiju oficiálně v celibátu… bez ohledu na to, jak to může být někdy těžký.
Žádný pravidlo ovšem neříká, že se nesmím s holkama přátelit. A nebudu vám lhát – moje nová spolužačka Demi Davisová je fakt dost dobrá. Rajcuje mě, jak je chytrá. Vlastně mě rajcuje celá. Má však přítele, takže aspoň nejsem v pokušení se jí v jednom kuse dotýkat.
Po třech měsících, co se známe, je však Demi volná.
A chce mě sbalit.
Vyhýbat se jí je nemožný. Pracujeme spolu na celoročním projektu do školy, věřím ovšem, že jí dokážu odolat. Stejně by nám to nikdy nevyšlo. Pocházíme z různých poměrů, máme odlišné cíle a její rodiče mě nenávidí.
Začít si s ní by byl pitomej nápad, jenom hloupá hra. Teď ještě musím přesvědčit svoje tělo – a svoje srdce.

Pro nedočkavce mám dobrou zprávu. Je tady třetí díl série Briar U, kniha s názvem Hra. Čeká Vás neméně poutavý a napínavý příběh všech našich známých hrdinů z této série, ale i ze série Off Campus. A hlavně si blíže představíme mladého Huntera Davenporta, o kterém jsem se zmínila už v recenzi na první knihu Lov. Takže hurá do knihkupectví, ať může vaše knihovna vypadat zase o něco žhavěji.

Hunter Davenport neztratil svůj lesk za ten poslední rok, co utekl. Je stále zábavný, společenský a věrný svým zásadám a cílům. Nyní po odchodu jeho kamarádů hokejistů, kteří dostudovali, se stává kapitánem hokejového týmu Briaru. A díky katastrofě, která se udála na konci minulé sezóny se zařekl, že už žádnou chybu neudělá, a díky němu už neprohrají žádný zápas.
Hlavní příčinou jeho selhání byl podle něj jeho sexuální život a jeho závislost na hezkých a poddajných slečnách. Asi už všichni tušíte k čemu se náš krásný a sexy hokejista upsal. Po celou sezónu se zřekl sexu, aby jako kapitán dovedl svůj tým k vítězství. Myslíte, že někdo tak rajcovní a s jeho povahou odolá návalu fanynek, i když je jeho velká přednost zásadovost? 

Demi Davisovou a Huntera Davenporta spojí společný projekt do předmětu abnormální psychologie. Jejich úkolem bude hra na psychologa a pacienta. Pro Demi je tento předmět velice důležitý, protože i když její otec z ní chce mít chirurga jako je on, Demi více zajímá mysl, a tak by se chtěla vydat touto cestou.
Když při prvním sezení začne psycholožka Demi vyšetřovat svého pacienta Huntera, přijde ji, že to nebude asi lenoch, který se na všechno vykašle, protože svou roli hraje velmi přesvědčivě. Kdo čeká, že se na sebe vrhnou si musí počkat, Demi má přítele, se kterým je už od dětství a Hunter je teď mnich. Prvně v sobě najdou podporu a důvěrného společníka, což je podle mého názoru velmi dobrý základ, pro pevný vztah, ať už se z toho nakonec vyklube pevné přátelství nebo láska. Více už v knize Hra.

„V očích ji tancuje touha, která mě konečně probere. „Ne,“ odpovím, chytím ji za ruku a rychle odvedu.
„Proč ne?“ zeptá se zoufale.
„Protože nechci naše přátelství komplikovat.“
„Posledních pět minut jsme se líbali, Huntere! Už jsme si ho zkomplikovali.“
„Ne, nic takovýho. Byl to… jenom polibek.“ Nejlepší polibek na světě. Celý tělo mi z něj ještě pořád hoří.“

Završení této série se autorce povedlo. Vypadá to i na rozlučku s bývalými hrdiny, protože se potkáme skoro se všemi, a zjistíme, co dělají a jak se mají. Na jednu stranu jsem zklamaná, že už o nich neuslyšíme, ale na druhu stranu mám novou naději, že přijde nová sérii s novými hrdiny, kteří určitě nebudou o nic méně zajímaví.
Elle Kennedy totiž zatím nenapsala nic, co by nemělo jiskru. Proto i v tomto příběhu najdeme vtip, sarkasmus, zklamání, vzrušení a naději – je to Hra s velkým H.

Je pravda, že série ji podle mě jdou mnohem lépe než příběhy na jednu knihu, ale to neznamená, že jsou špatné. Jen z mého pohledu umí nalákat  na další díl a v následujících dílech vytvořit příběh, který vás zaujme stejně drtivě jako první díl.
Díky jejím návratům k minulým hrdinům, propojování příběhu s jinými sériemi, i když časová linka se stále posunuje dále a dále.
Přátelství, které trvá i po ukončení školy a pohled na důležité okamžiky všemi zúčastněnými. Nikdy vám nic nechybí a vše je jasné.

Při psaní doporučení se už cítím divně. Pořád bych psala jedno a to samé dokola, protože knihy Elle Kennedy mě zatím nikdy neklamaly a pochybuji, že by se to stalo do budoucna. Všichni jste už poznali, že patří mezi mé oblíbenkyně v tomto žánru, takže bych si přála, aby každá mladá slečna, dívka či žena, která ráda čte tento žánr, aspoň jednou otevřela některou z jejich knih a okusila její spisovatelské kouzlo, které vás umí vtáhnout do děje a nepustí dokud nejste na poslední straně. A těm, které už toto kouzlo odhalily, přeji příjemný zážitek a hodně zábavy.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Hra můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *