Hravé počítání pro předškoláky a prvňáky – Radka Kneblová

Autor: Radka Kneblová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2023
Počet stran: 80

Soubor zábavných úkolů pomůže hravou formou seznámit budoucí školáky a prvňáky s čísly od 1 do 10. Děti si procvičí předmatematické dovednosti, jako například poznání číslic i pochopení jejich hodnoty, přiřazení čísla ke správnému počtu předmětů a řazení čísel v číselné řadě. Nakonec vypočítají jednoduché matematické příklady.
Sešit je plný barevných obrázků a nejrozmanitějších cvičení, omalovánek, dokreslovaček, spojovaček, hledání rozdílů mezi obrázky a dalších hravých úkolů.

Dnes na vás nečeká recenze jako taková, opět vám spíše představím a přiblížím pracovní sešit, který může vašim předškolákům, a také prvňákům, pomoct k jednoduchému zvládnutí počítání hravou formou. Jste zvědavi? Tak pojďme na to! 🙂

Děti se v sešitě/knize Hravé počítání pro předškoláky a prvňáky, naučí a zlepší znalosti čísel od jedničky do desítky.
Jakým způsobem? Co všechno je na stránkách čeká?

Tak třeba začnou tím, že každé číslo budou obtahovat – nejdříve prstem a poté už naostro, tužkou.
Pak mezi všemi čísly budou hledat jen to jedno konkrétní, které se zrovna učí a to budou vybarvovat. A následně už přicházejí různé úkoly, které jsou spojeny s daným číslem. Třeba „nakresli jednoho psa“ nebo „dokresli dvě tykadla“ nebo „najdi tři stejné hrníčky s podšálky“.

A co až budou vaše děti mít čísla zmáknuté od začátku do konce a od konce do začátku? Tak to si v knize Hravé počítání pro předškoláky a prvňáky užijí další hravé úkoly – budou vybarvovat podle čísel, hledat určitý počet rozdílů na dvou stejných obrázcích (ehm, skoro stejných), budou spojovat čísla, doplňovat chybějící řady a podobně.

V knize Hravé počítání pro předškoláky a prvňáky čeká děti hromada zajímavých a zábavných úkolů, na téměř osmdesáti stranách si jich pro ně autorka připravila dost a dost k tomu, aby si opravdu skvěle procvičily všechny čísla, od jedničky do desítky. U nás doma je to momentálně velmi oblíbený sešit, takže jej vřele doporučujeme dál. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Hravé počítání pro předškoláky a prvňáky můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *