Hříšné dopisy – Penelope Ward, Vi Keeland

Autor: Penelope Ward, Vi Keeland
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 312

„Před osmi lety se mi změnil život.   
V sedmnácti jsem byla úplně normální puberťačka. Každý pátek večer jsem trávila na přeplněných tribunách a dívala se, jak můj přítel, 
kapitán fotbalového týmu, přihrává na touchdowny, chodila jsem s kamarádkami do obchoďáků a na koncerty. Tehdy jsem ani netušila, co slovo agorafobie znamená. Ničeho na světě jsem se nebála.   
Život, jak jsem ho znala, se mi však změnil čtvrtého července v posledním roce střední školy. Mělo to být léto, jak jsem si ho vysnila, místo toho se  z něj stala moje noční můra.“

Nikdy na něj nezapomenu – na muže, jehož jsem nikdy nepotkala.
S Griffinem Quinnem jsem si v dětství psala. Během let jsme se přes stovky dopisů spřátelili, svěřovali si nejhlubší, nejtemnější tajemství a vytvořilo se mezi námi pouto, o němž jsem věřila, že se nikdy nezlomí.
Přesně to se ale jednoho dne stalo.
Pak zničehonic dorazil dopis. Dopis plný osm let potlačovaného vzteku. Neměla jsem na vybranou a musela mu konečně vysvětlit, proč jsem kdysi přestala odpovídat.
Griffin mi odpustil a přátelství jsme obnovili. Teď jsme však dospělí a naše vzájemné pouto v nás zažehlo jiskru. Dopisy, které byly ze začátku plné flirtu, se postupně změnily na dopisy plné hříchu. A tak další logický krok je sejít se osobně.
Griffin to však odmítl a prohlásil, že je to tak nejlepší. To mi však nestačilo, a tak jsem se ho vydala hledat. A tím, co jsem zjistila, se všechno změnilo.

Máte náladu na zamilovaný román okořeněný sexem, kde nejde jen o to, že bohatý chlap si najde chudou dívku?
Tak jsou Hříšné dopisy pro vás. Jistě, že v zápletce najdete něco zlého, že hrdinové nemají na růžích ustláno. Ale boj s fobií, která vám brání, aby jste mohli být s milovaným mužem, je téma, které se jen tak nevidí.

Hlavní hrdinka Luca Vinettiová trpí nemocí, která se jmenuje agorafobie. Nemá ji odmalička, dostala ji po strašném zážiku v posledním ročníku střední školy. Od té doby se straní lidí. Nemá ráda davy. Když si myslí, že nemá situai pod kontrolou, dostává panické záchvaty.
Její doktor je starý pán, který ji léčí zvláštním, ale úspěšným způsobem. Když ji jednoho dne přijde dopis, jenž ji otevře vzpomínky na minulost, její stav se začne hodně rychle měnit.
Myslíte, že se dá překonat fobie láskou? Je to přece jen strach, který si našel do naší hlavy nebo je to životní úděl, kterého se člověk už nezbaví?

Griffin Quinn pochází z Anglie. Jeho největším snem je dělat hudbu. Jeho sen se stal skutečností, a tak se jednoho dne ocitl v Americe a jako každá hvězda, i on si vytvořil pseudonym a nový život, pod kterým vystupuje a hraje v úspěšné kapele.
Celý svět ho zná jako Cola Archera ze skupiny Archer. Každý sen má své stinné stránky a být slavnou hvězdou znamená vzdát se soukromí.
Když si po letech znovu začne dopisovat s kamarádkou z dětství, která ho zná jako Griffina a nemá ponětí kdo je, začíná mu docházet, jak velkou cenu za svou slávu platí. Dokáže sloučit svůj soukromý život s pracovním, aby bylo možné do něj Lucu přivést, i když má svůj handicap, který ji ovlivňuje natolik, že žije jako poustevník? To se dozvíte v knize Hříšné dopisy.

Aby vznikla mezi dvěma láska, i když neznají svůj vzhled, ale jen nitro díky dopisům, je podle mě jednoduchá věc. Každý z nás má velkou fantazii a každý z nás, ať chceme nebo ne, čteme mezi řádky a vidíme jen co chceme, a tak si vytváříme emoce.
Jednu větu může více lidí chápat jinak a cítit z ní jiné emoce. Proto si myslím, že zamilovat se tímto způsobem je jednoduché, protože se zamilujeme do své představy. Pak přichází ta tvrdá zkouška, když dotyčného poznáme, protože máme strach, zda naše očekávání a představy budou stejné jako realita. Obě spisovatelky tento příběh dokázali napsat tak, že bylo jednoduché se do toho příběhu zapojit a věřit, že všechno má svůj důvod a sny se mohou plnit.

„Tak, Cole… Před několika dny jste představil fanouškům novou skladbu. Povíte nám o ní něco víc? Kdo je ta tajuplná žena a jak dlouho jste spolu?“     
Zatajila jsem dech a zírala na televizi. Srdce mi v hrudi splašeně uhánělo, avšak zastavilo se, když Griffinovi úsměv opadl.
„Žádná taková žena není. Je jen výplodem mojí fantazie.“   
„Takže nemáte vztah s ženou jménem Luca?“     
Griffin se odvrátil. Zavrtěl hlavou.
„Občas, když opravdu moc chcete věřit, že někdo existuje, vytvoříte si v hlavě představu celého vašeho vztahu. A přesně to se také stalo.“

Celý děj je plynulý, každá situace, příhoda, skutečnost byla reálná, neměla jsem pocit, že je to přehnané nebo vykonstruované. Jediné co mě na příběhu Hříšné dopisy trochu štvalo bylo, že se pořád litovali, pořád dokola řešili jedno a to samé téma.
I když se dohodli, že to budou brát den za dnem, vzápětí už zase řešili co dál, proč to nejde a co dělají špatně.
Většinu času z nich prostě byli plačky a ne dospělí lidi, co s optimismem bojují za své sny.

I přesto všechno jsem si knihu užila. Pár kapesníku padlo, protože je to hodně emotivní kniha, a tak doporučuji pro chvíle odpočinku, ale ne pokud chcete zlepšit náladu smíchem.
Čtivá určitě je, ale ne humorná. Nechybí zde nic, co by zamilovaný román měl mít. Vše je vyvážené, jen to, co chybí ve sloupci humor, je nahrazeno ve sloupci sex. Takže vřele doporučuji, v tomto podzimním počasí, kdy se nám nikomu nic nechce, se pustit do čtení knihy Hříšné dopisy.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Hříšné dopisy můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *