Hvězdný šéf – J. D. Hawkins

Autor: J. D. Hawkins
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 237

„Jak máte udělat správnou věc, když to znamená ublížit někomu, koho milujete? Jak máte následovat své sny, když to znamená vzdát se toho, na čem jste tak usilovně pracovali?“

Ona se snad domnívá, že mi může vzdorovat. Přesvědčím ji o opaku.
Klidně si myslete, že jsem arogantní, ale jestliže jste ve svém oboru ten nejlepší, vlastníte nejúspěšnější restauraci na západním pobřeží a dostali jste tolik michelinských hvězd, že by se z toho zatočila hlava i Gordonu Ramseymu, pak máte právo mít vysoké sebevědomí.
Jakmile v kuchyni rozdám instrukce, není to návrh – je to rozkaz. Takže když se nová kuchařka domnívá, že si může dělat věci po svém, a klidně mi to řekne do očí, nezachrání ji ani její důvtip a sexy našpulené rty.
Ale musím přiznat, že má talent. Je kreativní a ani ten dvouřadý rondon nezakryje její dokonalé tělo. Když ji začínám poznávat, nemůžu si pomoct, ale najednou chci vědět, co si myslí. Nikdy jsem nepotkal nadanějšího kuchaře. A nikdy za celý život jsem nepotkal šmrncovnější a přitažlivější ženkou.
Existuje jen jedno místo, kde tahle hra na kočku a myš skončí.
V posteli.

J. D. Hawkins píše erotické novely, v nichž vystupují moderní alfa samci a silné, nezávislé ženy. Momentálně bydlí se svou manželkou v Los Angeles v Kalifornii. Miluje cestování a už žil na mnoha místech včetně New Yorku, Indie a Thajska. Když se zrovna nevěnuje práci, rád surfuje, trénuje MMA, čte a spí. Vždy si rád vymýšlel příběhy, zejména takové, které jsou inspirované skutečným životem.

Na tuto knihu jsem se zaměřila z více důvodů (a ne, není to jen tím sakra sexy chlapem na obálce!), ale hlavně proto, že je napsána mužem! Chlap, píšící erotické novely? Až si dočtete tuto recenzi, schválně si jej na internetu vyhledejte. Ženy, zaručuji vám, že v hlavní postavě Cola si ho budete představovat až do poslední stránky a nedá vám spát! 🙂

Hvězdný šéf je příběh, jak už to u romantických knih bývá, předvídatelný, ale přece jen si autor vymyslel originální zápletku, tedy spíše originální rozuzlení celého jejich problému. I když se tedy žádné překvapení nekonalo, byla jsem přesto příjemně oslněna tím, jak se celá situace rozmotávala. Tohle by mě nenapadlo a za to má ode mě J. D. Hawkins palec nahoru.

Cole Chambers a Willow. Dvě hlavní hvězdy. Dva kuchaři, dva tvrdohlaví, sebevědomí lidé, kteří si jdou za svými sny a nehodlají ustoupit ani o krok. Nikomu.
Nemusím určitě zmiňovat, že Cole je krásný, potetovaný, vymakaný chlap, navíc pohádkově bohatý. To už je jistý standart. Je neústupný a ví, co chce nejen od svého života, ale také od svých zaměstnanců. Je majitelem nejluxusnější restaurace s názvem Knife. Jednoho večera si objedná jídlo a zjistí, že něco je jinak. Nechá si zavolat kuchaře, který jídlo připravil.
Postaví se před něj mladá, krásná dívka Willow, která si za změnou v ingredienci pokrmu stojí. Cole nemá rád, když se v jeho nápadu něco dělá jinak, takže si Willow podá. Ta se ovšem nenechá, protože je to neústupná, sebevědomá žena, která ví, co dělá a co je správné.
Tito dva lidé se začnou pomalu a jistě poznávat a ač si ve spoustě věcí nerozumí nebo se nedohodnou, dokáží své názory akceptovat a probrat to ze všech stran.
A samozřejmě si začnou rozumět i jinde, než v kuchyni. Jenže jak to může dopadnout, když slavný Cole, majitel nejlepší restaurace, televizní hvězda reality show, zaměstná kuchařku, která se rozhodne otevřít svou vlastní restauraci? Bude to cítit jako zradu? Bude chtít, ať nic takového nepodniká? Dokáže ji udržet ve vlastním podniku jako svého zaměstnance?

Celý příběh je sice na jednu stranu jednoduchý a předvídatelný, ale autorovi se podařilo ještě něco. Když totiž popisoval různé ingredience do jídel, když se nechával unést přípravou pokrmu a psal o jídle, sbíhaly se mi sliny. Třeba Willowin hamburger bych si dala hned a tady. Líbilo se mi, že si autor pohrál se všemi maličkostmi a zmínil spoustu (pro mne) neznámých ingrediencí, díky čemuž jsem měla nejen hlad, ale i pocit, že se opravdu nacházím v kuchyni té nejlepší restaurace. Za prostředí, které autor vymyslel si zaslouží řád zlaté vařečky! 🙂

„Pamatuju si Ashinu radu „řiď se svým srdcem“, ale co když je vaše srdce rozděleno napůl?“

Hvězdný šéf se četl velmi dobře. Kapitoly jsou kratší a ve vyprávění se střídají oba hlavní hrdinové. Bylo s podivem, jak skvěle dokázal autor psát příběh z pohledu Willow, ač jsem se snažila myslet na to, kdo to píše, v určitých chvílích jsem zapomněla, že je to chlap a měla jsem pocit, že musel knihu napsat ještě s někým, třeba se svou ženou. Dokázal různé situace řešit opravdu „jako žena“ a rozhodně se mu spousta věcí podařila lépe, než kdejaké autorce.

Ač je tato kniha brána jako erotická novela, sexu si moc neužijete. Ty erotické scény se odehrávají tolikrát, že je spočítáte na prstech jedné ruky. Konkrétně to byly asi dvě žhavé scény, jinak jsou tam spíše náznaky, poznámky a představy. Díky tomu má u mě autor další plus, protože je zářným příkladem toho, že erotický román či novela nemusí být prošpikována sexem na každé stránce a stejně to bude čtenáře bavit.

Takže, sečteno a podtrženo, jestli patříte mezi čtenářky, které si užívají romantické příběhy a hledáte ke čtení něco, kde budou hlavní hrdinové vyrovnaní, sebevědomí lidé, kteří ví, co musí udělat, aby se měli opravdu tak, jak si zaslouží, rozhodně si přečtěte Hvězdného šéfa. Čtení na jedno odpoledne či večer, u kterého se odreagujete a navíc si přivodíte chuť na návštěvu opravdu nějaké luxusní restaurace. Pokud je nějaká restaurace na pokraji krachu, možná by tuto knihu mohla rozdávat místo menu, věřím, že by se hosté jen valili po jejím přečtení. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Hvězdný šéf můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *