Idol – Kristen Callihan

Autor: Kristen Callihan
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 360

„Vůbec to tu neznám. Mohl bych se ztratit. Než se naděju, skončím vyhladovělý a v takovém oslabeném stavu by mě mohli sežrat divocí vzteklý králíci.“     
„Králíci?“ Nechtěla jsem se rozesmát, ale stalo se. „Ze všech zvířat tě musí napadnout zrovna králíci?“     
„Už ses někdy podívala králíkovi do očí, Libs? Ty bestie čekají na svoji šanci, aby mohli ovládnout svět. Proč si myslíš, že jsou pořád tak vynervovaný?“
      „Protože se bojí, že si je dá něco k večeři?“     
„Ne. Kujou pikle. Je jen otázkou času, než tomu svýmu plánu dají zelenou. Pamatuj na má slova.“

Libby
Killian se jednoho dne objevil opilý a rozvalený na mém trávníku. Byl domýšlivý a sexy, s obličejem, který by mu záviděl sám bůh, a nechtělo se mu odejít. Postupně se mi ten okouzlující a hříšný muž dostal pod kůži. Začala jsem chtít víc.
Mohl by být můj, kdybych měla odvahu si ho zabrat pro sebe. Každá žena na světě si však myslí, že patří jen jí. Jak si svého idola udržíte, když vám ho chtějí všichni vzít?
Killian
Jako frontman nejslavnější rockové kapely na světě jsem prožíval svůj sen. A všechno se to po jediném osudovém rozhodnutí rozpadlo na kusy
Potom jsem poznal Liberty. Ta nabručená samotářka je docela roztomilá. Ne, škrtněte to. Kdykoli se jí dotknu, celá se rozpálí. Chci ji víc než stát na pódiu před stadionem plným fanoušků, kteří skandují mé jméno.
Svět chce, abych se vrátil a koncertoval. Já ji však nechci opustit. Musím vymyslet, jak tu poustevnici dostat z její ulity a udržet si ji. Protože s Libby se všechno změnilo. Úplně všechno.

Idol je kniha o muzice a hlavně o muzikantech. Takže jako první by jsme si měli odpovědět na otázku. Máte nějakého idola? Ať už v hudebním nebo jiném uměleckém světě? Věřím, že každý z nás má někoho, s kým by se chtěl setkat z těchto kruhů, proto přichází druhá otázka. Umíte si představit, že by se tento člověk objevil před vašimi dveřmi? Liberty ho našla před svým domem na trávníku a protože jako všichni, by si toto neuměla představit, tak na tohoto muže kouká jako na opilého cizince a vůbec si nespojí dvě a dvě dohromady. A tak začíná vtipný příběh o splnění snů.

Liberty Bellová má zvláštní jméno, které každého zaujme. Jmenuje se jako zvon svobody. A co je důležitější, nikdo ho nezapomene. Když se po smrti rodičů, kteří byli muzikanti, schová do domu babičky, myslí si, že žije spokojený život. Za domem má pláž, navrhuje obálky knih a sousedi si ji nevšímají. Veškeré věci po rodičích jsou zavřené v pokoji a Libby se jich nedotýká.
Jednoho dne na svém trávníku najde nabouranou motorku a opilého a smradlavého motorkáře. Místo, aby zavolala policii, ho začne sprchovat a on se probere. Když ho vyhodí, tak se svleče z těch mokrých a smradlavých šatů a následuje ji do domu. Sama Liberty neví proč, ale nějak ji ten kluk přitahuje, takže se otočí a on ji znova poblije a omdlí. Postará se o něj a pak zjistí, že je to její nový soused, se kterým od této chvíle začne trávit svůj volný čas a který ji nakonec přivede zpátky k hudbě, protože se z něj vyklube Kilian James, člen nejznámější rockové skupiny a její Idol. Skupiny, od které má všechny desky a jejich písničky si zpívávala a hrála na kytaru. Kilian ji nakonec přemluví, aby se vydala do světa hudby a ona, protože mu věří, a miluje ho až za hrob, ho následuje a zjišťuje zda její rodiče měli pravdu, když ji před těmito lidmi a světem varovali.

Když jste nejpopulárnější rocková hvězda, tak je to velmi těžké. Žádný soukromý život, samá práce, povinné večírky, rozhovory. Ne každý to umí zvládnout. Killian James je součástí rockové skupiny a jeho nejlepší kamarád neunese tu slávu a pokusí se o sebevraždu. Zasáhne to celou skupinu a všichni se rozjedou jiným směrem.
Killian ho našel, takže se nedokáže toho obrazu zbavit a viní z toho muziku. Jeho agent ho schová na ostrov, kde není nic a skoro nikdo. Když tam jede, tak má nápad stavit se na skleničku, když se probudí někdo na něj stříká studenou vodu a je mu nehorázně zle. Jeho nová sousedka ho zaujme tím, že ho nepozná a hlavně se nelekne, když ji nahý následuje domů a dělá si z ní srandu. Díky Lib nakonec znova vezme kytaru do ruky,  vrátí se ke kapele, ale chce ji s sebou, což ona odmítá. Když ji dostane na pódium, tak ji ztratí a to, co se jeví jako správná věc v hlavě, je vždy špatné, protože v lásce je třeba poslouchat srdce.

„Sotva nastoupím do letadla, uvědomím si dvě věci: Nechala jsem Killiana odejít bez boje. A on mi udělal totéž.     
Celou dobu mi připadalo, že skládám obrovskou osobní oběť. Teď mám však pocit, jako bych spolykala žiletky. Proč jsme si spolu prostě nepromluvili? Proč jsem nebojovala? Proč nebojoval on?     
Mizerné sebevědomí není zrovna dobrá kámoška a právě teď mi našeptává do ucha. Lituje Killian, že toho kvůli mně tolik riskoval? Že na sebe a svoji kapelu kvůli mně strhl takovou pozornost?“

Příběh z hudebního prostředí je vždy velmi poutavý. Idol je závan čerstvého vzduchu mezi romány tohoto ražení. Liberty i Killian svou postavu dokázali vyzdvihnout i do reálného života, žádná pohádka, ale tvrdá práce, jak si udržet svou lásku a kariéru. Kdyby Idola zfilmovali, byla by to moc dobrá romantická komedie, protože to má vše, co čekáte od knihy i filmu. Najdete tam smutek, radost, štěstí, neštěstí, lásku, zklamání, naději a smích.

Od této spisovatelky to pro mě byla prvotina a byla jsem nadšená. Styl psaní mi naprosto vyhovoval. Jednoduché, přehledné, děj plný zvratů a každá stránka důležitá. Autorka nechala stejný prostor oběma postavám, takže se dozvíte pocity na události od obou, což je pro mě v knize velmi důležité.

Doporučení? Co říct, myslím, že to jde cítit z mé recenze. Idol mě udolal. Takže každý kdo to čte, kupte si tuto knihu a nechejte se unášet skvělým příběhem. Můžete si ho zpříjemnit puštěním hudby, která se v knize objeví, protože vzadu v knize najdete seznam písní. Takže hurá do toho, já jdu ještě chvíli trávit to, co ve mně Idol zanechal.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Idol můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *