Jak si zamilovat Vánoce – Karen Schaler

Autor: Karen Schaler
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 296

„Celý byt vypadal jako scéna z vánoční pohádky. Nad hlavou visely stovky třpytivých bílých světýlek, připevněných ke starým dřevěným stropním trámům. Světýlka lemovala i okna. Všude ležely nejrůznější vánoční dekorace, starožitné i moderní, podobně jako v kanceláře. Emmie nic nezavrhovala. Měla sbírku sněhových koulí, andělíčků, sněhuláků, několik betlémů. Při takovém množství se to mohlo lehce zvrtnout a připomínat skladiště vánočních dekorací, ale díky vkusnému rozmístění to dohromady působilo kouzelně. Dokonale tu bylo vyváženo staré a nové. Vyzařovalo to upřímnost a opravdovost. Bylo to vyzdobeno s láskou a pro lásku, a proto to vypadalo tak výjimečně.“

Vánoce jsou pro Emmii Sandersovou jedním slovem… láska. Miluje na nich úplně všechno: třpytivé ozdoby, blikající světýlka, voňavé perníčky a zelené jmelí, ale především možnost být se svými blízkými. Vánoce ji ještě nikdy nezklamaly, vždycky ji naplní radostí, štěstím a nadějí. O Vánocích si prostě připadá jako lepší verze sebe sama.
Jen kdyby tak dokázala probudit vánoční náladu i ve svém příteli! Jenže Grant má v právnické kanceláři neustále práce až nad hlavu a nezbývá mu čas ani chuť na kouzlo zimních svátků. A tak Emmie usoudí, že je třeba maličko ho postrčit správným směrem. Jenže její plán už od samého začátku vychází trochu jinak, než byl zamýšlen…

Blíží se nám nejbarevnější, nejzářivější a nejkýčovitější svátky v roce. Někteří z nás si pamatují i nejpohádkovější, a to když nám na ně napadl sníh, to byla pak paráda.
Tohle všechno už zažijeme jen v horách, a tak to přesně mají i hlavní hrdinové této knihy, kteří z velkého Seattlu utečou do hor.
I když se budou muset vrátit na štědrý den zpátky do města, zažijí kromě toho všeho i spoustu romantických a láskyplných okamžiků, a to vše v příběhu Jak si zamilovat Vánoce.

Nemám ve svém okolí nikoho, kdo by byl tak posedlý Vánocemi a hlavně vánočními tradicemi jako hlavní hrdinka Emmie.
Emmie miluje Vánoce a to proto, že ji k tomu vedli rodiče a každý rok měli všeho vánočního plný dům i komunitní středisko, které provozovali. Po jejich smrti si Emmie slíbila, že je každý rok bude oslavovat co nejvíce to půjde na počest rodičů. Také odešla z práce, aby dál vedla středisko, které pomáhalo lidem a rodinám v nouzi. Letos to budou její první Vánoce s přítelem Grantem, a tak mu chce ukázat, jak moc jsou pro ni důležité. Protože oba mají plné rozvrhy pracovních povinností slíbí si, že si udělají vánoční dovolenou nabitou tradicemi a aktivitami, které jsou s tímto obdobím spojené. Grant ale není takový blázen do těchto svátků jako Emmie a tak není jednoduché naladit se na stejnou notu.

Grant pracuje jako právník a má našlápnuto stát se partnerem ve firmě, takže své práci věnuje každou minutu svého času. A teď si určitě říkáte, kdy tedy je se svou přítelkyní Em, no a to je ten problém, skoro nikdy. Když mu sdělí proč jsou pro ni svátky tak důležité, souhlasí s vánoční dovolenou. Grant je ale workoholik, dokáže ho okouzlit vánoční kouzlo, aby polevil a užil si s Em svátky a pochopil Jak si zamilovat Vánoce?

Třetí postavou tohoto příběhu je Sam, spisovatel, který trpí útlumem po smrti své sestry, která milovala Vánoce. Čekají ho první svátky bez sestry a tak se snaží dodržet všechny tradice, které měli, aby si ji připomněl. Když se mu dostane do rukou papírový svitek ovázaný červenou stuhou jako tajný dárek od jeho agentky, aby podpořila jeho psací blok, ocitne se díky němu ve Vánoční vísce v horách a potkává svou osudovou ženu. Navíc se mu zpět do srdce vrátí vánoční nálada a rozváže se mu uzel na jeho spisovatelské fantazii.

„Vířila v ní spousta emocí. Když se podívala na své rodiče sněhuláky, vnímala klid. Jako by tu byli s ní, dohlíželi na ni a vychutnávali si to stejně jako ona. Vzhlédla k obloze. Na řase jí přistála vločka, zasmála se a setřela ji. Dneska večer žádné hvězdy neuvidí, ale to nevadilo. Věděla, že si stejně může něco přát. Pohlédla na světla srubu a v duchu uslyšela tátův hlas, jak jí říká, že přání může mít, i když vidí světýlka, protože jsou jako hvězdy na nebi. „

Příběh Jak si zamilovat Vánoce je opravdu nabitý vánočními tradicemi, aktivitami a vším, co k těmto svátkům patří. Navíc zde najdete romantickou linku, která je založena na trojúhelníku dvou mužů a jedné ženy. A získat si srdce této ženy je velice jednoduché, stačí milovat Vánoce, ne je mít jen rád, ale opravdu milovat.

Musím uznat, že mě to hodně naladilo na tento čas, příběh je opravdu kouzelný.  Problém jen byl, že když jsem odložila knihu a koukla z okna, tak mě to hodně rychle vrátilo do reality. 

Děj je souvislý a nikde vás nebrzdí, utíká stránku po stránce a najednou čtete poslední kapitolu a říkáte si, jak rychle to uteklo. Když už jsem u těch kapitol, tak mi stále zůstává rozum stát nad tím, když v knihách navazují kapitoly na sebe tím způsobem, že probíhá nějaká situace a uprostřed je rozdělena na novou kapitolu. Kniha je z pohledu Emmie a Sama, i když to není v nadpisu kapitoly uvedeno, jednoduše poznáte, komu z  nich kapitola patří.

Jak si zamilovat Vánoce je kniha, kterou si může přečíst každá dívka, malá i velká slečna, žena, ale i muž, pokud má rád zamilované romány s vánoční tématikou. I když je to místy přeslazené, předvídatelné a za mě hodně, opravdu hodně předvánoční, není to nic proti ničemu, protože čtení si užijete plnými doušky. A pokud vás nenaladí na vánoční notu tohle, tak už asi nic 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Jak si zamilovat Vánoce můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *