Ještě jedna lež – J. M. Winchesterová

Autor: J. M. Winchesterová
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2021
Počet stran: 304

„Vím, že každý člověk má temnou stránku. Každý umí vybuchnout, když ho zatlačíte do bodu, kdy se zlomí.
Dokonce i tehdy, když není zlý. I když jsou tělo a duše čisté, ryzí a pravdivé, stanou se z nich nakonec oběti. Ti skutečně dobří nevidí zlo přicházet, protože v sobě nemají ani špetku zla. Neumí ho vycítit, nevytuší ho. Nevědí, na co si dávat pozor, když se k nim přiblíží za noci temnou uličkou nebo v přítomnosti někoho, komu věří.“

Přesídlení do nového města pro ně mělo znamenat nový začátek. Když Kelsey poprvé odvádí svou malou dcerku do nové školky, v nejmenším netuší, že se všechno brzy obrátí v noční můru.
Odpoledne totiž ve školce o holčičce nikdo nic neví. Žádné záznamy o jejím nástupu, žádný důkaz, že by tam jen před několika málo hodinami s matkou vůbec byla. Tím však spirála děsivých událostí teprve začíná.
Jakmile se Kelsey pokusí zkontaktovat svého manžela, zjistí, že zmizel i on. Nedá se mu dovolat a podle vedení školy, kam měl nastoupit jako nový zaměstnanec, nabídku práce nikdy nepřijal.
Tohle všechno Kelsey alespoň tvrdí, když je k případu povolán detektiv Paul Ryan. Tomu tu však od začátku něco nesedí a začíná si v její výpovědi všímat děr. Možná, že je Kelseyin manžel skutečně zapojený do únosu dcery, ale čím déle Paul s vyšetřováním pokračuje, tím více nesrovnalostí nachází. A pravda…
Pravda je pohřbená pod hluboko skrytými, důkladně střeženými tajemstvími, která nikdy nemají vyplout na povrch. A možná je pravda ještě o poznání víc znepokojující, než si detektiv Ryan vůbec dovedl představit.

Thrillerů a obzvláště psychothrillerů se v poslední době objevilo jako hub po dešti, proto věřím, že je docela těžké se v té záplavě vyznat. A právě z toho důvodu jsem zde s recenzí na knihu Ještě jedna lež, abyste si případně mohli utřídit myšlenky a zjistit, že tohle čtení si u knihkupců koupit chcete. 🙂

Tak nejdříve něco málo k příběhu. Ještě jedna lež je od autorky skvěle vypracovaný psychologický thriller, který vás nechá na holičkách. Celou dobu nebudete tušit, kdo je kdo, co se skrývá za zmizením malé holčičky, proč to manžel udělal, jestli to vůbec udělal a podobně. Někdy v polovině začne autorka pomalu odkrývat nějaké ty indicie a vy začnete tušit, že nic není takové, jak se na první pohled zdá.

Já sama jsem měla pocit, že nevím, která bije. Ještě jedna lež je thriller, který je založený opravdu na lžích, které už u hlavní hrdinky začínají v dětství, kdy je ovlivněna výchovou svých rodičů a tu temnou minulost si nese s sebou do přítomnosti, kde začne praskat jedna zeď za druhou, protože ztracení (únos) její malé, dvouleté dcerky rozjede vyšetřovací jízdu, která už nejde zastavit.

„Dveře se otevřely a já vyrazila. Jeden nůž se zabořil ženě do tváře. Druhý minul její rameno. Vyděšeně zalapala po dechu a já ji rychle bodla do břicha. První nůž zůstal zabodnutý ve tváři, zasekl se mezi lícní kost a čelist, tak jsem ji dorazila jen tím jedním.“

Ještě tu mám něco, co bych ráda napsala o knize Ještě jedna lež. Autorka totiž vymyslela skvělé charaktery postav, které nebyly jednoduché a už vůbec „průhledné“, takže se můžete připravit, že poznáte několik hrdinů, ale určitě u nich nedejte na první dojem.
a ještě jedna věc (né lež) 🙂 ode mě. Příběh je velmi čtivý. Je to jedna z těch knih, kterou když otevřete, tak budete mít problém dělat něco jiného a vy, kteří budete mít možnost, ji dáte klidně na jeden zátah.

Jsem přesvědčena, že tento psychothriller se vám bude líbit. Mluví za něj i hodnocení na databázi, kde má krásných 87% a docela dost pětihvězdičkových komentářů. Další důvod pro vás, milovníky thrillerů se po něm podívat, protože já věřím, že Ještě jedna lež vás nezklame, bude se vám líbit a zažijete u čtení to správné napětí,

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, kde si knihu Ještě jedna lež můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *