Kdo by si chtěl brát vévodu – Sabrina Jeffries

Autor: Sabrina Jeffries
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 304

„Máti, budu na chvíli pryč z města. Mám v plánu cestovat s Greyem, Beatrice a slečnou Norleyovou zítra na Carymont.“
    Olivia po něm střelila zděšeným pohledem a na tvářích se jí objevil ruměnec. Takže ji dokáže přimět, aby se začervenala, ačkoli její rozpaky se rychle měnily v hněv, soudě podle vražedného výrazu v její tváři. Zjevně z toho moc šťastná nebyla. Právě to měl v úmyslu: dát jí najevo, že se musí chovat řádně, co se týká jeho příbuzných.“

Marlowe Drake, vévoda z Thornstocku, zjišťuje, že ani po devíti letech nemůže zapomenout na polibek Olivie Norleyové ani na úklady, jež poté následovaly. Když zjistí, že si ji jako známou chemičku najal jeho bratr Grey, aby mu pomohla při vyřešení dlouholetého rodinného tajemství, jeho podezření znovu vzrůstá. Nehodlá ji spustit z očí ani jí důvěřovat, přestože je k ní nepochopitelně přitahován…

Je to jízda, to vám řeknu. Ve třetím díle Kdo by si chtěl brát vévodu konečně trochu více odhalíme spiknutí, které provází celou sérii, a díky níž je třeba číst každý díl. Každopádně mi to vůbec nevadí. Skvělou doplňující romantiku zde zastanou Thorn a Olivie. Zatím podle mě nežhavější pár.

Slečna Olivia Norleyová je velmi nezkušená a naivní mladá žena. Společnost ji moc nebaví, jediný polibek, který zažila a obral ji o dech, ji už devět let plní hlavu romantickými fantaziemi a to nejhlavnější je její životní cíl. Chce být chemičkou. Nehledá manžela, ani bohatství, hledá uznání a projekt, který by ji proslavil. Když se k takovému konečně dostane, má to i druhou stranu mince a to je opětovné setkání s mužem, na kterého se snaží devět let zapomenout. Vévoda z Thornfieldu je určitě její prokletí a tentokrát mu neunikne, zda to opravdu ale chce, je otázkou, na kterou se snaží najít odpověď.
Manželství je zbytečné, láska neexistuje a plně někomu důvěřovat je šílenost. Ano, čtete správně. Tohle je názor vévody z Thornfieldu. Thor díky informaci, kterou získal díky vydírání, nevěří na lásku. Takže jeho život se proměnil v to, co o něm začala společnost roznášet. Proč si neužívat s vdanými ženami, vdovami a lehkými ženami, když to samy chtěly. Nikomu se nemusel zodpovídat, svěřovat a něco dlužit. Navíc byla jeho pýcha stále ublížená, protože jednou jedinkrát tu žádost ze svých úst vyřkl a byl odmítnut. ON! Bohatý, pohledný vévoda. A je jedno jaké okolnosti k tomu vedly dokud Olivii nespatří znova. Dokud mu neproletí myslí znova první seznámení, první společný rozhovor, první polibek.
„Když odcházela, zdálo se jí, jako by měla v prsou díru. Uvědomila si, že přes veškerá varování se do něj přece jen zamilovala. To, co po celá léta četla o neopětované lásce, zcela odpovídalo jejímu šílenému nutkání běžet zpátky a říct mu, že mu odpustila, i když věděla, že by neměla. Bolest byla zjevně odvrácenou stranou lásky. 
     Kdysi mu řekla, že srdce a věda nemají nic společného. A nyní se jí to potvrdilo. Protože kdyby měly spolu něco společného, určitě už by někdo vymyslel prášky na zlomené srdce.“
Thor je podle mě zatím ze všech mužů nejvíce prostopášný. Grey sice měl podobnou pověst, ale nežil podle ní. Joshua byl v tomhle úplné kuře a jediný Thor svou pověst naplňuje i ve skutečnosti, jak nám díl Kdo by si chtěl brát vévodu ukáže. Díky tomu jeho názory, myšlenky i činy byli více skandální a tím pádem sexuálně jiskřivější. Olivie, i když neměla žádné zkušenosti, tak její fantazie byla hodně odvážná a stačilo okusit a hned zjistila, že si budou s Thornem v tomhle ohledu hodně rozumět, ale…
Kdo by si chtěl brát vévodu je třetím dílem série Dynastie vévodů jak už víme a zde se zatím nejvíce přiblížíme i vyšetřování vražd minulých vévodů, které se začínají pomalu rozmotávat. Tahle linka je velmi napínavá a celou sérii hodně oživuje, dodává ji na čtivosti.
Co napsat k doporučení. Nic negativního mě nenapadá. Díly nemají klesající tendenci v přitažlivosti, spíš bych možná řekla, že díl Kdo by si chtěl brát vévodu ji má stoupající. Doufám, že se mi brzo dostane do rukou i poslední díl, abych vás mohla informovat, jak to pokračuje a hlavně ukojila svou zvědavost, jak to celé dopadne a co v sobě skrývá Sheridan Wolfe.
Hvězdné hodnocení:
Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Kdo by si chtěl brát vévodu můžete zakoupit.
Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *