Když jsme se poznali – Sarina Bowen

Autor: Sarina Bowen
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 280

„Hartley si odfrkl do piva. „Jako fakt?“ Rozesmál se, což znamenalo, že jsem zase viděla jeho úsměv. „Callahanová, myslel jsem, že jsi skutečný fanda. Netušil jsem, že jsi taková týmovka.“   
Zalapala jsem po dechu. „A 
 jsem netušila, že jsi takový pitomec.“   
Zvedl obě ruce v obranném gestu, v jedné držel pivo. „Hej, to byl jenom vtip.“   
Kousla jsem se do rtu a snažila se potlačit podráždění. Týmovka je hanlivý výraz pro ženu, které se spíš líbí hokejisti než hokej. Ještě nikdy mi nikdo takhle neřekl. Nejšťastnější okamžiky života jsem strávila 
na ledu.“ 

Sportu, který miluje, se nebude moct věnovat.
Chlapec, do něhož se zamilovala, má jinou.
Co teď?
Corey Callahanová předpokládala, že na Harknesskou univerzitu nastoupí jako členka univerzitního hokejového týmu. Po vážné nehodě jí však nezbývá než se pustit do studia v invalidním vozíku.
Naproti přes chodbu v bezbariérové koleji bydlí Adam Hartley, další, kdo se měl původně stát univerzitní hokejovou hvězdou, avšak nyní tento až příliš pohledný kluk čeká, až se mu zahojí zlomená noha. Corey na něj nemá.
Adam je navíc zadaný.
Mezi Corey a Adamem vznikne na chodbách McHerrinovy koleje přátelství, které ani jeden z nich nečekal. Nad tequilou, pečlivě vybalancovanými jídelními tácy a videohrami se společně snaží smířit se zklamáním, jemuž nikdo jiný nerozumí.
Jsou jen přátelé, až jedné noci… nejsou jen přátelé. A Corey si uvědomí, že se zamilovala. Těžce.
Bude však Adam ochotný rozejít se s dokonalou přítelkyní, aby mohl milovat někoho tak rozbitého jako Corey? Pokud ne, Corey ví, že si bude muset vybudovat na Harknesské univerzitě jiný život, který se nebude točit kolem sportu, ani kolem hnědookého kluka, jenž se možná příliš bojí ji milovat.

Když jsme se poznali je nový román Sariny Bowen, která píše společně a Elle Kennedy. Očekávala jsem tedy parádní čtení a dočkala se. Příběh dívky, která ochrne těšně před dospělostí a nástupem na vysokou, ji hodně ovlivní život. Nejen, že nezažije spoustu věcí, které jsou součástí dospívání, ale zároveň je u konce i její sportovní sen. Může vůbec holka na vozíku být sexy a přitažlivá pro chodící kluky?

Corey Callahanová je hokejistka, kapitánka týmu, má našlápnuto na slibnou kariéru. I když je hokej až sedmý nejnebezpečnější sport, přesto se tam stávají těžké úrazy a Corey měla tu smůlu, že  to padlo na ni. Konec střední strávila v nemocnici a na fyzioterapii, protože už starostlivost rodičů lezla na mozek, rozhodla se, že nastoupí na vysokou jak bylo v plánu. Sice nebude hrát hokej, ale aspoň začne trochu normálně žít. Když dorazí na svůj pokoj na kolejích, zjistí, že má báječnou spolubydlící a přes chodbu opravdu krásného souseda, který dostal pokoj pro mrzáky, protože má na noze sádru. Corey se začíná sžívat se školou a učením, znova začne chodit na fyzioterapii a nakonec se rozhodne, že  když má berle nebo vozík, má právo využívat všechny možnosti začlenění do kolektivu. A tak jak to bývá, krom toho všeho se zamiluje, ale žádná láska není procházka růžovým sadem, takže nakonec bojuje se svým postižením i se zlomeným srdcem.

Když se kluci chovají nedospěle většinou to skončí nějakou katastrofou. Opít se  a pak jít na lezeckou stěnu dopadne pro Adama špatně. Zlomená noha na dvou místech, sádra, operace a přestávka v hokeji. Nakonec dostane pokoj pro invalidy a hledá možnosti, jak se zabavit, když nemůže na tréninky a zápasy. Jeho přítelkyně na jeden semestr odjíždí do Francie a on zůstává sám. Naštěstí naproti v pokoji bydlí dvě holky, které mají velkou televizi a on má herní konzoli. Když Hartley pozná Corey hned si ji zamiluje a stanou se z nich kamarádi, kteří se využívají navzájem. Chodí spolu na jídlo, hrají hokej na herní konzoli a hodně si povídají. Když zjistí, že je to hokejistka a ségra Callahana, stoupne u něj ještě víc. Už tak si o ni myslí, že na to, co ji potkalo, je velice silná a nebojácná. Díky ní si uvědomí spoustu chyb, které provedl nebo provádí a pomalu začne směřovat svůj život lepším směrem.

„Mám problém. A je to jenom moje vina.   
Vzmužil jsem se a strčil palec pod okraj balicího papíru na dárku od Corey. Když jsem ho odtrhl, znovu jsem k ní vzhlédl. „Tys mi dala novou verzi RealStix?“ 
Si piš.“ Tentokrát se usmála upřímně. Po pravdě to byl první opravdový úsměv, který mi od té Nejdivnější noci v životě Corey věnovala. „Je skoro stejná jako původní – ale jsou tam nejnovější hráči z draftu.“   
Promnul jsem si dlaně. „Budu nepřemožitelnej.“   
Prosím tě!“ odfrkla si. „Nech si zdát.“ Oči se ji třpytily, přesně, jak je to správné.     
Stacia se mračila na talíř a celou dobu mlčela.“

Příběh Když jsme se poznali, i když jde o zamilovanou romanci, kterou najdete v každém new adult románu, je jiný v tom, že zde nakouknete do světa lidí, kteří ochrnou na krátkou chvíli i napořád.
Zjistíte co všechno se změní pro ně, ale i pro jejich okolí. A jak musí být člověk silný, aby se s tím vyrovnal a opravdu žil dále a ne jen přežíval. 

Styl psaní Když jsme se poznali je stejný jako u její kolegyně, takže pokud už máte za sebou jakoukoliv knihu Elle Kennedy a vyhovuje vám to, budete spokojeni. Vše probíhá srozumitelně a i když je třeba knihu odložit, protože je potřeba v tomto počasí skočit do vody a zchladit se, tak při návratu vám bude stačit pár vět a budete znova pohlceni příběhem.

Každá dívka, slečna či žena může knihu Když jsme se poznali vzít do svých rukou a zažít příběh, který je plný emocí, vtipu a lásky. Je to oddechovka, která vás donutí se zamyslet nad tím, co všechno máte, když vše funguje jak má.
Takže pokud si plánujete odpoledne opalováním či jinou super činností v začínajícím létu, tak doporučuji vzít knihu Když jsme se poznali s sebou.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Když jsme se poznali můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *