Knihomolové – Emily Henry

Autor: Emily Henry
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2023
Počet stran: 384

Nora Stephensová je úspěšná a drsná (mladá a krásná) literární agentka, která žije prací a miluje svůj život v New Yorku. Nejspíš kvůli tomu se jí nedaří ve vztazích. Jediný důležitý člověk Nořina života je její sestra-dvojče Libby a její rodina. Nikoho jiného nemá. Když na pracovním obědě potká pohledného (a protivného) redaktora Charlieho Lastru, jejich osobnosti o sebe okamžitě křísnou. Jenže – Charlie sice má na všechno vtipnou, chytrou odpověď, ale je namyšlený, neustále nabručený a evidentně ji nesnáší. Navíc odmítl vydat rukopis Nořiny nejlepší autorky.
Jaké je Nořino překvapení, když o dva roky později na Charlieho narazí v zapadlém městečku v Severní Karolíně, kde se odehrává děj onoho odmítnutého rukopisu, z něhož se nakonec vyklubal bestseller. Nora tu je na měsíc na chatě se svou těhotnou sestrou – jedním z cílů jejich letního pobytu (aspoň pro Libby) je dát Nořin život do pořádku, najít jí konečně pořádného chlapa, utužit sesterský vztah a možná i odhalit veledůležitou novinku.
Jenže jak má Nora někoho najít, když tu neustále naráží na Charlieho, s kterým sdílí vášeň ke knihám, k New Yorku a zjevně i k mnoha dalším věcem… Když jejich hovory srší ostrovtipem a jejich setkání jiskří jen jen vzplanout. Že by Charlie přece jen nebyl pouze vedlejší postavou v jejím příběhu?

Od autorky mám přečtené obě knížky, které u nás vyšly, takže jsem věděla, co můžu očekávat. Knihomolové opět odpovídali tomu, co jsem dostala už u knih Alex, léto a já a Letní sázka. Je to pomalu plynoucí příběh, kde nejsou žádné vzrušující vztahy, kde je něco dobře a něco špatně zpracované a opět celkový dojem z knihy je průměrný, jak tomu bylo i u předchozích.

Hlavní hrdinové knihy Knihomolové jsou Nora a Charlie, kteří oba pracují v knižním průmyslu. Shodou různých náhod se oba ocitnou v malém městečku, doslova v zapadákově a ač jsou oba rozdílní, tak už dopředu víte, kam jejich vztah a přátelství povede. Ale přes jaké překážky a nástrahy budou muset přejít, aby se dostali ke konci, který by mohl být, to už se dozvíte z příběhu.

Ač je to docela prvoplánový příběh, tak se mi na knize Knihomolové líbilo prostředí, které autorka nastínila moc hezky. Prostředí venkova na vás dýchne opravdu tou správnou atmosférou, takže čtení bude pomalu a v poklidu plynout dál, bez větších zvratů nebo wow efektů. Takže při čtení budete jen otáčet stránky, necháte se unášet příjemným vyprávěním, až se dostanete na závěr.

Hlavní hrdiny si oblíbíte, neříkám, že jim budete doslova nervózně držet palce, ale také se nebudete s nimi nudit, tudíž z toho vyplývá, že tento příběh je přesně takový, jak jsem nastínila na začátku. Neurazí, ale ale nijak extrémně nenadchne.
Jednoduše, Knihomolové je kniha, kterou si musíte přečíst sami, udělat si na ni názor a doporučuji číst někdy v létě, u vody nebo na dovolené, protože je to vyloženě odpočinkové a relaxační čtení. 🙂

Hvězdné hodnocení: 3 z 5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, kde si knihu Knihomolové můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *