Knížka o psech – Václav Bárta

Autor: Václav Bárta
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 88

„Baset Argo je tak trochu zvláštní pes. Má dlouhé uši, krátké nohy a tělo připomínající jitrnici. Svým způsobem je to ale pes. Ale něco na něm přece jen zvláštní je. A to si vyslabikujeme. Je velice mu-zi-kál-ní.“

Psi jsou nejlepší parťáci a překvapivě upovídaná stvoření. Místo blech vám z kožichu vysypou plno neuvěřitelných historek. Říkáte, že jim nerozumíte? Nevadí, protože známe někoho, kdo té psí řeči rozumí.
Přečtěte si o hospodském rváči buldokovi, jezevčíkovi cestujícím v čase, basetově lásce k hudbě nebo o trampotách dvou salašnických čuvačů.

Knížka o psech obsahuje šestnáct příběhů, kdy každý se věnuje jinému pejskovi. Takže nejen, že se děti při čtení zabaví, ale také poznají spoustu plemen všech možných psů. Ať už to bude Border kolie, kterou skoro každý zná, nebo Bobtail či Brazilská fila.

Jak už jsem psala výše, tak každé vyprávění z těch šestnácti, které v knize Knížka o psech najdete, se věnuje jinému psovi a jeho problému nebo radosti. Děti se při čtení dozví, jak to bylo s foxteriérem Dášeňkou a její knížkou, co dělal baset Argo bez páníčka v pražských ulicích nebo co dělal bernardýn Ina na horské chatě.

„Máme čau-čau Pojara,
bydlí s námi od jara.
Kouše, drápe, trhá, páře,
přemýšlím o příštím jaře.
Podle jeho tempa soudě,
budeme žít ve psí boudě.“

Vyprávění v knize Knížka o psech jsou velmi krátké, vždy cca na dvě stránky, a vždy ukončeny krátkou básničkou, takovou jakou vidíte zde v ukázce. Musím říct, že mého syna, a potažmo i mě, pohádky moc nezaujaly. Našly se tam snad jen čtyři, u kterých jsme se zasmáli, ale jinak… Ovšem pozor! To neznamená, že třeba těm starším dětem se nebudou líbit. Ba naopak, možná to můj pětileťák bere jinak a čeká velkou srandu, a proto to tak nebylo u nás a ve vaší domácnosti to bude naopak.

Ale musím vyzdvihnout ilustrace, Zuzana Dreadka Krutá naprosto krutě přesně ztvárnila všechny psy, o kterých se v knize Knížka o psech dočtete. Ty obrázky jsou přes celou stránku a upřímně, obdivuju její talent. Skvělý.
Jestli máte doma milovníka pejsků, prvňáčka, který má rád psy a rád o nich čte, veselé i napínavé příhody, rozhodně se to po této knize poohlédněte.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Knížka o psech můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *