Konec zlobení – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Daniela Skalová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2019
Počet stran: 72

„Děti si s radostným výskáním sbalily věci a upalovaly ze třídy, div pana ředitele neporazily. Některé si ani neposbíraly své věci a vyběhly jen tak s prázdnou aktovkou, nebo rovnou bez ní. Ve třídě to rázem vypadalo, jako kdyby se skrz ni prohnalo stádo divokých koní. Pan ředitel i paní učitelka zůstali stát jako opaření.“

Mysleli jste si, že se zlobivé děti nemůžou polepšit? Ale kdepak, jde to. Jen je k tomu někdy zapotřebí trochu čar a kouzel. 
Paní učitelka Lada to s 2. B nemá vůbec jednoduché. Je to totiž třída plná zlobivých dětí, kterou nechce nikdo učit. Naštěstí ale paní učitelka nečekaně získá kouzelného pomocníka, díky kterému se jí podaří se zlobením zatočit. Jak? To si přečtěte v jubilejní 100. knížce oblíbené dětské autorky Zuzany Pospíšilové.

V roce 2019, když knížka Konec zlobení vyšla, tak to byla od autorky stá kniha. Dnes, v březnu roku 2022 má Zuzana Pospíšilová na svém kontě už více než 230 knih, ale musím říct, že každá, která se mi dostane do rukou, stojí za to a můj syn má upřímnou radost ze všech. A konkrétně v tomto příběhu se podíváme do třídy, která si vysloužila nálepku jako ta nejzlobivější na škole.

Ta nejhorší, nejzlobivější třída na škole, třída 2.B dostane novou učitelku. A hned ji ukazuje, že tuto nálepku nedostala jen tak z ničeho nic. Hádání, rvačky, lhaní, odmlouvání, to je tam na denním pořádku a děti si z toho nic nedělají. Učitelka je v koncích. Neposlouchají ji, vůbec ji nerespektují. Ale protože je to ta nejhorší třída ze všech, tak jako jediná nemá interaktivní tabuli ve třídě, protože se ředitel obává, že by ji zničila a vůbec, že si ji nezaslouží. Ovšem pro učitelku je to obrovská výhoda a vlastně její výhra. Ptáte se proč? To už zjistíte v knize Konec zlobení.

„Nikol už se chtěla začít hádat, ale pak si vzpomněla na slib, který dala tabuli, a tak na to raději nic neřekla. Jen pokrčila rameny a pak ještě dodala: „Bylo to příšerné. Všichni se tam v jednom kuse hádali a překřikovali. Nikdo mě nechtěl poslouchat. Musela jsem slíbit, že už se nikdy nebudu hádat. Teprve pak jsem se mohla vrátit zpátky.“

Konec zlobení je opět skvělým čtením pro prvňáčky. Spousta ilustrací, o které se postarala Daniela Skalová, skvěle doplňují děj, navíc jsou barevné, veselé. Dalším důvodem, proč je kniha ideální pro začínají čtenáře, tak je font písma, které je větší, řádkování je větší, kapitoly krátké – takže samé plusy.
A v neposlední řadě i samotný příběh, který se odehrává ve škole, v první, potažmo v druhé třídě, odpovídá i věkově těm začínajícím čtenářům.

Nejen, že se děti dozví, co pomohlo učitelce k tomu, aby dokázala srovnat třídu, najdou zde i ponaučení a nějaké ty příklady, jak se opravdu mezi dětmi, ve škole, nechovat.
Pokud máte doma prvňáčka, ale klidně i mladší dítě, které rádo čte nebo poslouchá zábavné příběhy, poohlédněte se po knížce Konec zlobení. Věřím, že si děti ze čtení něco vezmou a budou si dávat ve školách na tabule a nebudou zlobit. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Konec zlobení můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *