Koruna nenávisti – Amo Jones

Autor: Amo Jones
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 184

„Zatraceně.“ Isa přeruší mé myšlenky. Upravuje si vlasy, zatímco vyjíždím na rušnou silnici. „Připadám si jako děvka.“
„Děvky dostávají zaplaceno. Tys mi rajtovala na péru zadarmo.“ Koutkem oka zahlédnu, jak ke mně prudce otočí hlavu, proto se uculím.“

Někdo by řekl, že jako dcera současného prezidenta USA mám skvělý život. Bohatá, slavná, mám všechno to, co si mnohé holky přejí. Jenomže já sním o obyčejném životě, v němž bych nebyla nucena provdat se za nejděsivějšího muže, co jsem kdy potkala. Myslela jsem si, že jsme se právě seznámili, jenže se ukázalo, že toho o sobě spoustu nevím. A to vinou tak zvrácené, tak pokřivené minulosti, že ji nemůže vymazat ani hromada peněz, ani status prezidenta.
Jsem rebelka a podle některých velké zklamání. Nikdy mi nezáleželo na drahých svatebních šatech nebo na tom, kolik kdo utratí za oblek šitý na míru. Je mi fuk, jestli mám šaty ze supermarketu, nebo od luxusní módní návrhářky. Tak proč se vdávám za ďábla v obleku za tisíce dolarů?
Zjistím, jak se mi to přihodilo. Jenže abych na to přišla, musím se vydat do temnoty, na cestu pokrytou krví nevinných, která mě zavede přímo do pekla. Tohle peklo je však milionové apartmá v New Yorku, kde na trůnu sedí Bryant Saint Royal.

Amo Jones se narodila roku 1988 na Novém Zélandu, v současnosti žije s partnerem a čtyřmi dětmi v Airlie beach v Austrálii. Kromě psaní knih studuje kriminální právo, ráda cvičí a dbá na svou fyzickou kondici. Píše stejně tak, jako žije, na hranici šílenství se sklenicí vína v jedné ruce a svou morálkou – nebo jejím nedostatkem – ve druhé.
Je autorkou temných romantických sérií pro dospělé The Devil´s Own, Sinful Souls MC, Crowned a romance z hudebního prostředí Westbeach. Koruna nenávisti je prvním dílem série Koruna.

Božská Amo Jones je zpět! A ještě zvrhlejší, drsnější, smělejší… V této nové sérii nechybí nic, co bychom už neznali, ale ponoří se ještě do většího marastu, než jsme mohli čekat. Neměla jsem tušení, kam kniha Koruna nenávisti dojde, ale že vygraduje do takových rozměrů, to bych si opravdu nemyslela. Autorka se rozhodla nás, ženy, citově vyždímat a ještě k tomu nám dát palicí po hlavě.

Isa je mladá holka, dcera prezidenta USA, ale do vínku nedostala chování hodné slečny s příslušnými mravy. Je to rebel! 🙂 Proto taky nebydlí s rodiči, ale s nejlepším kamarádem Devonem. Jednoho dne, na charitativní akci svého otce, se seznámí s Bryantem Royalem. Isu nechává chladnou, protože jeho způsob chování se jí dvakrát nezamlouvá. Nevšímá si ho až do chvíle, kdy ji Bryant donutí vzít si ho. Jo, svatba!
Isa to udělat musí, protože má za sebou temnou minulost, která nesmí vyplout na povrch a Bryant o tom ví víc, než by měl.
Po jejich svatbě se Isa dozvídá, nejen kdo je Bryant, ale také, jakého hada si hřála na prsou. Nic není takové, jak na první pohled vypadá a proto, společně s Isou se vydejte na cestu, která je krvavá, temná, zvrácená… Přesně taková, jakou bychom od autorky očekávali…

Do knihy Koruna nenávisti jsem se začetla s jistým očekáváním. Po Elitním klubu králů jsem doufala, že mi opět bude hlavní hrdina imponovat, hlavní hrdinka mi bude sympatická a já si s nima užiju pár hodin čtení, ale určitě ne klidného.
Plus mínus jsem všechno dostala. Hlavní hrdina Bryant je opět popsán jako chlap, nad kterým bych si nejednou zaslintala, hlavní hrdinka Isa je sympatická, vtipná, ironická a jejich společné dialogy mne bavily. Ale co ten konec?

„Do prdele!“ vydechnu, o krok ustoupím a rukou si zakryju ústa. Hrudník se mi sevře a najednou mi dochází kyslík. Mám pocit, jako bych měla kámen v krku, proto ho stisknu a doufám, že dostanu ven, cokoli mi brání dýchat. Obličej mi napuchne a na hlavě mi vyskočí žíly.“

Právě ten konec knihy mi brání v tom, abych dala plný počet hvězd. U předchozí série jsem si dokázala představit, že vše, co je napsáno, je i reálné (no jasně, Bishop prostě musí někde existovat! 🙂 ), ale tady s tím mám jistý problém. Úplně mi to k autorce nesedí, a to si myslím, že má fantazie jede na plné obrátky. Ale jako vážně? Jsem velmi, opravdu velmi zvědavá, jaké tohle bude mít pokračování a jestli se Amo Jones dostane se svým vyprávěním zpátky do reálného.

Koruna nenávisti se ovšem drží jednoho standartu, který se mi líbí. A to je jeho čtivost, napětí, které z příběhu doslova sálá. Obracela jsem stránky, hltala každé slovo. Opět se autorka nedrží zkrátka, takže je zde poměrně dost vulgarismů a pořádně peprného sexu. Ale to k ní patří, umí to podat tak, že se nebudete pohoršovat, ale spíš valit oči na to, jak všechno dokáže napsat a popsat, že i to nejhorší, co se tam děje, vám přijde v tu chvíli naprosto normální a běžné.

Ženy, jestli se vám líbila předchozí série, tuhle knihu určitě musíte mít. Nebudete litovat ani jedné minuty, kterou nad knihou strávíte. Navíc se jedná o docela krátký příběh – nemá ani 200 stran (fňuk, fňuk), takže se dá říct, že si nás autorka rozpracuje a v další knize už se do nás zakousne pořádně, věřím tomu. Ale kdo má na to čekat, že? Se zblázním prostě…. 🙂
Jo, a až si Korunu přečtete, dejte mi vědět, co si o tom konci myslíte.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Koruna nenávisti můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *