Koruna osudu – Amo Jones

Autor: Amo Jones
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 256

„Dveře se otevřou a já se musím rychle vzpamatovat, protože to není Bryant, ale Max. Nejsem si zcela jistá, jaký mám pocit z Bryantových rozhodnutí vztahujících se ke mně, ale stále mám kvůli tomu chuť rozdrtit mu koule. Aby ho to trochu bolelo.        „Připravená?“ zeptá se Max a vejde do pokoje.         
Sklapnu ústa. Kdykoli je poblíž, musím bojovat sama se sebou. Toužím ho praštit. Chci ho zamknout do Bryantova sklepa a přinutit ho, aby mi řekl, co přesně to tu hraje a proč mi tohle dělá.         
„Jsem.“ Naše pohledy se střetnou v zrcadle, když mě obejme paží, a pak mě vede ven. Uvnitř mě se něco kroutí a vzpírá, kdykoli se mě dotýká. Podobně jsem se cítila, když jsem se probudila v té chatě. Je to jako podivné ticho, které se vám plíží po páteři, ale zároveň vám přináší teplo a útěchu. Mate mě to.“

Hranice mezi skutečností a zdáním byly rozmazané. Jejich příběh byl lží. Až dosud.
Isa, dcera amerického prezidenta a manželka jednoho z nejbohatších a nejmocnějších mužů v zemi, se probouzí na neznámém místě, s neznámým mužem. Vzpomínky se jí však postupně vracejí – na pobyt v ústavu pro duševně nemocné, na malou dceru, manžela i na osudný svatební den…
Návrat zpátky k Bryantovi vyžaduje odvahu a sílu bojovat nejen s ním, ale i o něj. Po dlouhých letech, kdy Ise všichni lhali a nejdůležitější muži v jejím životě ji zradili, není snadné naučit se lidem zase věřit, obzvlášť když i sama Isa střeží velké tajemství.
Stačí láska a vášeň k tomu, aby Bryant a Isa překonali vzájemnou nedůvěru, tajnosti i překážky, které jim osud vrhl do cesty?

Myslím, že jedna z nejočekávanějších knih je tady. Koruna osudu. Pokračování nové série od Amo Jones. Čekali jsme dlouho, proklatě dlouho, protože konec prvního dílu nás nechal roztrhané a dokonale mimo. Tak otevřený a nereálný konec mě hodně překvapil, ale to už jsem psala v minulé recenzi. Zde se dozvíte rozuzlení celého příběhu a připravte si pevné nervy a čistou mysl, je to hoooodně zamotané.

Koruna osudu se odehrává během pár let života Isy, dnes už Isy Royalové. Dcery amerického prezidenta, který neví, co znamená být rodičem. Důležitá je pro něj jen jeho image. Takže když se mu Isa nehodila do jeho krásného obrazu, tak se ji hodlal zbavit.
To se mu nepodařilo a tak se potkáváme s novou Isou. Tvrdší, cílevědomější a temnější.

Všichni muži, které kdy vpustila do života ji zklamali a ona se hodlá pomstít. Jak to ale s takovou pomstou bývá, když začnou na světlo vyplouvat další okolnosti, často svou pomstu zmírníme nebo přesměrujeme nebo přitvrdíme. Kromě otce, který ji ničí život, jak jen může, si ho Isa ničí hodně sama, a to svým přístupem a myšlením.
I přesto, že byla prodána do manželství, tak se z něho nakonec vyklube to nejpevnější pouto, které kdy měla, ale i v této oblasti ničí, co jen jde, vlastně oba.
Důvěra se prý přeceňuje, ale tolik tajemství, které mezi sebou má se svým manželem je největší hřebík v rakvi pro jejich vztah. Isa a Bryant jsou totiž nerozluční a neporazitelní, jen když si důvěřují a nemají tajemství, ale protože to neví, tak je to ničí víc než okolí. 

Bryant Royal je netvor a to doslova. Jediný kdo dokázal obměkčit jeho srdce byla Isa, ale ta je pryč a on si jde tvrdě za svým. Když se ale zjeví v jeho zasedačce, vše začíná nanovo. Boj, který hodlá tentokrát vyhrát, už nikdy o nic nepřijde. Když Isa promluví a vyčte mu, že ji opustil a nezachránil, dojde mu, že tenhle boj sám nevyhraje a tak povolá do boje všechny své mozkové buňky, Devona a moc, kterou vládne. 

Pokud jde o Devona, kterého jste si určitě oblíbili, protože je to ten nejtemnější člověk v celé sérii, jak jste zjistili na konci Koruny nenávisti, tak přezdívka Smrťák nevystihuje všechno. Jeho osobnost je tak zvrácená, nebezpečná a úchylná, že si někdy říkáte, že tohle přece nejde a kroutíte hlavou. Ale bez něj by to nebyla taková jízda.

„Přetočím doutník v ústech a nechám příchuť tabáku převalovat na špičce jazyka.
„Teď ti povím, co Isa udělá, jestli zjistí, že jsme spolu kdysi šukali, osahávali se a lízali, dokonce ještě dřív, než jsme dosáhli puberty.“
Vyfouknu obláček šedého kouře.
„Zabije tě z ryzí žárlivosti a pak buď já, nebo Devon budeme muset vymyslet další plán, jak utajit vraždu. Protože to pro ni vždycky uděláme. Jako vojáci, co jí hlídají záda.“         Stacey si povzdechne. „Bryante, jak vlastně tohle všechno doopravdy souvisí s Maxem? Něco tu nehraje.“         
Zatnu čelisti. Kypí ve mně vztek a hrozí, že vystoupá na povrch. „Jo, moc dobře si uvědomuju, že je to zatraceně velká náhoda, ale toho kluka jsem si prověřil. Je čistej. Šel od jedněch pěstounů ke druhým a pak je to slepá ulička.“

Popravdě jsem trochu zmatená, doufala jsem, že se dostaneme zpátky do reálného světa. Možná se to i stalo, ale bylo to tak překombinované a zamotané, že se divím, že jsem to všechno pobrala.
Isa jako rozmazlený fracek nedospěje, za to Bryant se posune ve vývoji dále. Je mnohem důkladnější, chytřejší a rafinovanější.  Každopádně nedostane prostor pro svou fantazii, když už si říkáte, tohle bude tak nebo ten bude patřit k těm, tak vás následující stránka dostane úplně někam jinam a vy jen nevěřícně koukáte. Rozuzlení je dramatické a opravdu nečekané. Koruna osudu je útlá kniha, ale příběh vydá za celou encyklopedii emocí.

Kniha je napsána vesměs z pohledu Isy, jen v pár kapitolách dostane hlavní slovo Bryant, ale ději to stačí, a vy se dozvíte vše, co potřebujete.
Koruna osudu je nabitá napětím, temnotou, sexem a krví. Dialogy mezi hlavními hrdiny zůstanou vtipné a ironické, sex žhavý a nebezpečný, jinak to ani Amo neumí.

Věřím, že nikdo z vás to čekání nevzdal, takže počítám, že všechny, co jste četly první díl a zakously jste se stejně jako já, tak už se třepete až otevřete druhý díl. Myslím, že už jsem toho řekla dost.
Koruna osudu nepotřebuje doporučení. Jsou totiž jen dvě možnosti, buď se vám styl Amo Jones líbí nebo ne, nic mezitím neexistuje. Vám co jste teď na stejné vlně jako já přeji, ať si to užijete do posledního písmenka.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Koruna osudu můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *