Kouzelná třída o Vánocích – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Drahomír Trsťan
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2020
Počet stran: 72

„Každý po něčem toužil, ale nikdo netušil, že se všechna přání vznášejí nad jejich hlavami. Viděla je jen víla Jasmína. Pečlivě si je prohlédla a zapamatovala. Teprve pak děti požádala, aby zase otevřely oči.“

Vánoce jsou kouzelné už samy o sobě. A co teprve, když je zažijete ve třídě s vílí paní učitelkou Jasmínou Bílou.
Čeká vás nové dobrodružství. Nechte si vyprávět, jak tráví adventní čas žáci kouzelné třídy, a načerpejte tu pravou vánoční atmosféru při zdobení stromečku nebo pečení cukroví. Také se dozvíte, jestli i víly dostávají dárky.
Kouzelná vánoční knížka je tu pro všechny začínající čtenáře, kteří netrpělivě čekají na Ježíška.
Pusťte se do čtení. Hezké Vánoce!

Vánoce se blíží a díky knížce Kouzelná třída o Vánocích od Zuzany Pospíšilové, si vaše děti zkrátí čekání na ně příjemnou formou. Ani v tomto čtení nebude chybět víla Jasmína a nám známé děti ze třídy, kteří zažijí díky jejich kouzelné učitelce nádhernou dobu předvánoční.

Při tomto čtení se vaše děti dozví spoustu věcí, jako například co je advent a s ním spojený adventní kalendář, co se dělá při něm, jak se peče cukroví, co přesně znamená slovo štědrý v sousloví štědrý den a podobně.
Autorka opět krásně, nenásilnou formou, všechny malé čtenáře připraví na to, co Vánoce a jejich přípravy znamenají nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče. Kouzelná třída o Vánocích je už několikátým příběhem, který se nám doma dostal do rukou, ale pro nás je zatím nejhezčím…

„Základem každého cukroví je těsto. Musíme smíchat mouku, cukr, vajíčka a máslo.“ Jen to dořekla, už se na velikém pracovním stole objevilo všechno potřebné. Děvčata, která už měla s pečením zkušenosti, se hned pustila do práce. Kluci se dívali a napodobovali je.“

Na knihy s kouzelnou třídou jste už jistě narazili. Pokud máte doma děti nebo mladší sourozence, je to skvělé čtení právě pro ně. Nejen na předčítání, ale také pro začínající čtenáře, protože písmo v knize Kouzelná třída o Vánocích je většího fontu, je zde spousta ilustrací, které nakreslil pan Drahomír Trsťan a jak už víte z mých recenzí, umí kreslit krásně – barevně, vesele, a hlavně, děti vždy poznají, kdo na obrázku je a co se tam děje, což je zvlášť pro ty nejmenší důležitější.

Myslím, že z každé recenze, kterou vám sem na kouzelnou třídu vkládám už jste poznali, že tohle je trefa do černého. Autorka umí děti zaujmout, umí psát poutavě a vždy dát do příběhu ponaučení, poučení a spoustu důležitých okamžiků, které se můžou vašim dětem jednou hodit, ač to v tuto chvíli vůbec netuší. Blíží se Vánoce, takže Kouzelná třída o Vánocích je skvělým dárkem pod stromeček.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Kouzelná třída o Vánocích můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *