Kouzelná třída slaví Den dětí – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Drahomír Trsťan
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 72

„Patra má a dům to není, smlsneme ho v okamžení. V cukrárně se narodí a svíčkami ozdobí. Co je to?“

Nejoblíbenější svátek všech dětí se blíží a nemine ani žáky z kouzelné třídy. A když je jejich paní učitelka hodná víla, mohou se těšit na den plný radosti, kouzel a překvapení.
Čeká je let v bublinách, cestování na kouzelném kolotoči, vodní radovánky v moři i ta nejměkčí a nejdelší skluzavka na duze. A kam zmizí největší třídní uličníci?
Začtěte se do nového dobrodružství z oblíbené série pro začínající čtenáře.

Kouzelná třída už je v naší domácí knihovně stálicí a pokaždé, když se k nim jdeme podívat se synem, těšíme se na nová dobrodružství. Tentokráte to nebylo jinak, Kouzelná třída slaví Den dětí je plné nečekaných překvapení a dobrodružství.

Den dětí je oblíbeným svátkem všech dětí, některé jsou do cukrárny, jiné do kina nebo divadla, jiné na výlet do hor a tak podobně.
Jen třída od víly Jasmíny Bílé má něco speciálního. Kouzelná třída slaví Den dětí totiž úplně jinak, než by vás napadlo a za to samozřejmě vděčí své učitelce. Prolétnou se v bublinách, zahrají si kokosové hry, sklouznou se z duhy a vykoupou se v rybníku, ač je teprve začátek června, kdy voda není příliš teplá… A nebyli by to Stojka s Horákem, aby zase něco nevyvedli… No, jen si to poslechněte…

„Děti se při točení postupně zvedaly výš a výš, až se celý kolotoč odlepil od země. Vypadalo to, jako kdyby vzduchem letěl obří vrtulník. Jen místo vrtule se otáčely děti v sedačkách kolotoče.“

Kouzelná třída od Zuzany Pospíšilové už má stále místo nejen v naší knihovně, ale troufám si tvrdit, že i v našich srdcích. Když autorka píše o Aničce, Petřičce nebo klidně o Horákovi či Jasmíně Bílé, oba se synem moc dobře víme, o koho se jedná.
Kouzelná třída slaví Den dětí je opět vyprávěním, které je jedno velké dobrodružství a překvapení, věřím, že spousta dětí by takovou vílu za učitelku chtělo – a co si budem, já bych ji brala taky – a klidně za kamarádku! 🙂

Jsem ráda, že nechybí ani ilustrace od pana Drahomíra Trsťana, na ty už jsem zvyklá a krásně doplňují děj. Navíc jsou úžasně barevné a pokaždé rozzáří stránku. Je radost se na ně dívat.
No a v neposlední řadě také chci zmínit, že Kouzelná třída slaví Den dětí je čtením pro prvňáčky, takže je tomu samozřejmě uzpůsoben i font písma. I když jste nečetli předchozí díly, nebojte se a klidně začněte tímto. Je to jedno, dobrodružství jako takové vás bude provázet i bez znalostí předchozích příběhů a věřím tomu, že po těch starších poté stejně sáhnete, aby je vaše děti měli v poličkách svých knihoven. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Kouzelná třída slaví Den dětí můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *