Kouzelná třída v muzeu – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Drahomír Trsťan
Rok vydání: 2018
Počet stran: 72

„Přeji vám, ať se vám u nás líbí. Budete mít možnost nahlédnout do historie naší země. Minulost je velmi důležitá. Jen ten, kdo zná minulost, může správně utvářet budoucnost.“

Oblíbení hrdinové se vracejí! Taky jste si mysleli, že se nezbední prvňáci už nikdy s vílou Jasmínou nesetkají? Když žáci kouzelné třídy dostanou za odměnu prázdninovou vstupenku do muzea, netuší, že je to vstupenka do míst, kam se jen tak někdo nedostane. Vítejte v muzeu, bude se čarovat a cestovat!
Nový příběh se starými dobrými hrdiny je tu především pro začínající čtenáře.

Kouzelná třída už u nás doma má pevné místo. Pokaždé, co vezmu další díl do ruky, můj syn už ví, že zažije dobrodružství a hlavně, že se bude kouzlit. Ne doma, ale v příběhu samozřejmě, s vílou – učitelkou. Takže jsme se vrhli na čtení dílu s názvem Kouzelná třída v muzeu s velkým nadšením a elánem.

Tentokráte děti dostaly vstupenky do muzea, které záhadně zmizely. Nebyly nikde k nalezení, ale to už všechny děti tušily, že to není jen tak a čeká je pořádné dobrodružství.
A taky že jo. S jejich oblíbenou učitelkou – vílou, se ocitnou na mnoha kouzelných, ale také tajuplných a skoro i strašidelných místech, kde se spoustu věcí naučí, poučí se a užijí si samozřejmě i nějakou tu zábavu. A víte proč? Protože s touto partičkou v čele s Jasmínou, se nikdy nemůžete nudit. Ani když bude Kouzelná třída v muzeu.

„Když děti oči opět otevřely, zpočátku měly pocit, že osleply. Nic neviděly. Na jejich čelech ale začaly světélkovat neviditelné šmouhy, které jim udělala paní učitelka. Teprve teď všichni postupně začali chápat, proč se jich dotkla prstem na čele. Bylo to její další kouzlení.“

Tento díl je opět vhodný pro začínající čtenáře. V minulé recenzi jsem upozorňovala na to, že když žáci v knížce stárnou, i písmo se stává menším, ovšem to neplatí pro knihu Kouzelná třída v muzeu. Zde se opět setkáte s mnoha ilustracemi, které má na svědomí skvělý Drahomír Trsťan, ale také s větším fontem písma.
A samozřejmě, samotná autorka se drží svého standardu. Tento příběh je opět skvělý, zábavný, poučný a ani na chvíli se můj syn nenudil. Všemu rozuměl, protože je vše srozumitelné, jednoduché a společně s ilustracemi zábavné.

Určitě jste už Kouzelnou třídu (jakoukoliv knížku) zaregistrovali. A pokud ne, tak ji naše malá rodinka vřele doporučuje. Díky příběhům, které jsou jednoduché a snadno pochopitelné pro malé čtenáře, tak i díky ilustracím, které jsou zábavné a jednoznačné. Věřím, že vy, jako rodiče, tak i vaše děti, se budete za žáky a kouzelnou učitelkou rádi vracet, zažijete s nimi spoustu dobrodružství a srandy. A je téměř jedno, jakou knihou začnete, klidně můžete začít touto – Kouzelná třída v muzeu. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Kouzelná třída v muzeu můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *